כך עולה מסקר שערכה עמותת "אור ירוק" לרגל שבוע הבטיחות בדרכים. וגם: מה חושבים תושבי השרון על התמודדות המדינה עם מכת תאונות הדרכים ומהו לדעתם הפתרון הטוב ביותר כדי להילחם בה

שרון יונתן

42% מהציבור מודים כי החשש הכי גדול שלהם הוא להיפגע בתאונת דרכים, יותר מהקורונה ומכל תחום אחר. כך עולה מסקר חדש שביצעה עמותת "אור ירוק" לרגל שבוע הבטיחות בדרכים. מהסקר, אשר נועד לבחון את עמדות הציבור בנוגע לטיפול בנושא תאונות הדרכים בישראל, עולה כי 24% מהציבור חושש מאירועי טרור ופיגועים ורק 21% מביעים חשש מהקורונה.

 45% מתושבי השרון דיווחו בסדק כי הם חוששים הכי הרבה מתאונות הדרכים. 22% טענו כי הם חוששים מהקורונה ו-20% טענו כי הם חוששים מדברים אחרים. 12.5% טענו כי הם חוששים מאירועי טרור או מלחמה.

77.5% מתושבי השרון חושבים שלמשרד התחבורה והבטיחות בדרכים ולנהגים יש אחריות שווה לעובדה שמדינת ישראל נמצאת במקום האחרון והגרוע מבין כל מדינות אירופה בהקטנת מספר ההרוגים מתאונות דרכים בשנת 2019. 10% סבורים כי האחריות היא רק של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ורק 12.5% חושבים כי האחריות היא של הנהגים בלבד.

תושבי השרון העניקו את הציון הממוצע הנמוך 4.3 (בסולם של 1-10) להתמודדות הממשלה עם תאונות הדרכים. 42.5% מתושבי השרון סבורים כי יש למנות שר שיעסוק רק בבטיחות בדרכים. 52.5% מתושבי השרון סבורים שיש למנות פרויקטור לטיפול בתאונות הדרכים כמו במשבר הקורונה.

והפתרון לבעיית תאונות הדרכים? 55% מתושבי השרון חושבים שיש להחמיר בענישה לעברייני התנועה. 12.5% סבורים שיש לשפר את הכבישים האדומים. 10% מאמינים כי יש להוסיף שוטרים וניידות ו-22.5% מאמינים כי שיפור התחבורה הציבורית הוא הפתרון הטוב ביותר.

ממה תושבי המדינה הכי חוששים – הסקר הארצי של "אור ירוק"

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "רוב הציבור חושש מתאונות הדרכים, אפילו יותר מהקורונה. זו סכנה יומיומית מוחשית לכולנו. הממשלה הראתה שהיא יודעת לאחד כוחות ולהילחם בקורונה ולהוריד את מספר הנדבקים, כך יש לנהוג גם בתאונות הדרכים שיישארו עוד הרבה אחרי הקורונה וימשיכו לגבות קורבנות. מהסקר עולה באופן ברור כי הציבור מאמין שלא תמיד רק הנהג אשם, גם לממשלה ולמשרד התחבורה והבטיחות בדרכים יש אחריות. לכן, העברת זריקת האחריות רק על הנהגים מובילה אותנו לכישלון שנה אחר שנה. את האסטרטגיה הכושלת הזאת חייבים לשנות. יש לשים בראש סדר העדיפויות את הצלת החיים, בדיוק כפי שקורה במאבק בקורונה. לכן יש לחזק את הבטיחות בדרכים, להוסיף כסף להגדלת מספר הניידות והשוטרים, לשיפור הכבישים האדומים ולטיפול ממוקד באוכלוסיות בסיכון. תאונות הדרכים הן לא גורל משמים ובמאבק משותף ניתן להציל חיים".  


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן