תושבי הרחוב לא יצטרכו להיאבק על הצעת תוואי המטרו החלופי ברחוב שלהם וזאת לאחר שמובילי ההתנגדות בהרצליה הירוקה גנזו את הרעיון על מנת לשמור על יחסי שכנות טובים

שרון יונתן

ההתנגדות לקו המטרו בהרצליה הירוקה כמעט וגרמה לסכסוכי שכנים: מובילי ההתנגדות הודיעו הבוקר כי אין בכוונתם להציע תוואי חלופי שיעבור ברחובות מלכי יהודה ושמעון ויזנטל וזאת על מנת לשמור על יחסי שכנות טובים עם הדיירים ברחוב מלכי יהודה.

רקע: כחלק מהתנגדות תושבי הרצליה הירוקה, שכבר עומדת על כמאה בתי אב, הועלתה בשבוע האחרון חלופה לתוואי אחר שיוצע למדינה ושיעבור לאורך הרחובות מלכי יהודה ושמעון ויזנטל, כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת למטה, וזאת במקום התוואי המקורי שבו הרכבת התחתית רק חוצה את רחוב מלכי יהודה (בתמונה למעלה).

באופן טבעי, תושבי מלכי יהודה חששו מפגיעה באיכות חייהם וירידת ערך נכסיהם ויזמו התארגנות למאבק. לפני שלושה ימים נפתחה קבוצה וואצאפ שאמורה לרכז את המאבק החדש שלהם למניעת מעבר המטרו לאורך הרחוב וכבר נעשו פניות למשרדי עו"ד כדי שייצגו אותם בהתנגדות.

מובילי המאבק בהרצליה ירוקה, אשר שמעו על התארגנות שכניהם, הבינו כי מן הראוי להסיר את הצעת התוואי החלופי, שסיכויו להתקבל על ידי המדינה גם ככה נמוכים מאוד, וזאת על מנת שלא לגרום למאבקים בין תושבים מאותה שכונה. מובילי ההתנגדות בהרצליה הירוקה אמרו היום ל"שרון און ליין": "לאחר שיקול דעת נוסף ומתוך יחסי שכנות טובים החלטנו לוותר על התוואי במלכי יהודה ואנו לא נציע אותו".

תוואי המטרו החלופי שהכעיס את תושבי רחוב מלכי יהודה

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן