העירייה דורשת לשנות את מיקום הפיצול לכיוון מזרח, להסיט חלק מהתוואי שלאורך רחוב השרף, להוסיף תחנה באזור נווה מגן ולשנות את מיקום תחנת סוקולוב-ביאליק

שרון יונתן

עיריית רמת השרון דורשת להכניס שינויים בתוואי המטרו (הרכבת התחתית) ותכנון התחנות. כך עולה מההתנגדויות שהוגשו השבוע לוועדה לתשתיות לאומיות (הות"ל) על ידי אדריכלית עירית טלמור, מהנדסת העיר.

בהתנגדות מציעה העירייה לשנות את מיקום פיצול קו המטרו לכיוון מזרח, כך שבמקום שהפיצול יתבצע ברחוב יבנה בצפון העיר, סבורה העירייה כי הדבר צריך להיעשות בין רחוב הראשונים לכביש 5 בדרום העיר ובהמשך להוסיף תחנה באזור התעשייה נווה מגן. בהתנגדות העירייה נכתב: "הפיצול המוצע על ידכם ברחוב יבנה עובר דרך רחוב שראשיתו משורת על ידי תחנת הרצליה – שיכון דרום וסופו בתים צמודי קרקע בשתי גדותיו, שאין לגביהם הצדקה לתחנת מטרו. העברת הפיצול אל רחוב הראשונים ומיקום תחנה בסמוך לאזור התעסוקה נווה מגן יישרת את תושבי שכונת הדר ושכונת מורשה שהן שכונות שעוברות התחדשות עירונית ויידרשו לשיפור מהותי בתחבורה הציבורית עתירת הנוסעים".

בדומה להתנגדות התושבים המתגוררים ברחוב השרף וסביבתו כפי שהבאנו ב"שרון און ליין" ביום שני, גם העירייה מציעה להעביר את מיקום תחנת השרף ולהסיט את התוואי שבמקביל לרחוב השרף דרומה: "מיקום התחנה הנוכחי נמצא בין מגורים צמודי קרקע לשטח המיועד בתמ"מ 5 לפארק עירוני ראשי. התחנה לא יעילה מבחינת פוטנציאל השירות שהיא מציעה. מוצע להסיט את התחנה לכיוון צומת הראשונים. בנוסף, אנו סבורים שיש להסיט דרומה את המקטע שבין כביש 5 לצומת סוקולוב/ראשונים כדי לאפשר הקמת תחנה בסמיכות מירבית אל הצומת לצורך מתן שירות יעיל".

בנוסף, דורשת העירייה להזיז את מיקום תחנת סוקולוב-ביאליק-ויצמן לחלק הצפוני של הצומת במקום בחלק הדרומי כפי שקיים בתכנון המקורי: "מיקום תחנת סוקולוב ביאליק אינו אופטימאלי. לאורך סוקולוב ומצפון לשדרת ביאליק וויצמן ישנו אזור המיועד להתחדשות עירונית, בטווח קצר ישנו יזם שהוא גם בעלי הקרקע. אנו סבורים שמיקום התחנה הנכון הוא מצפון לביאליק וויצמן ולא מדרומו".

לעירייה גם הסתייגויות לגבי היציאות מהתחנה: "היציאה מסמטת כפר אריה אינה מתקבלת על הדעת. מדובר בסמטה ברוחב 4 מ' והרחבתה על חשבון השטחים הפרטיים ועד המבנים הקיימים אינה סבירה. מיקום היציאה אינו מתאים, אלא כיציאת חירום בלבד. בעת חירום, יוכלו היוצאים מן התחנה להשתמש במדרכות רחוב מוריה על מנת להגיע אל רחוב ביאליק או סוקולוב. מיקום היציאות על השדרה אינו תואם את תכנון לב העיר, בו אנחנו מעוניינים לאגם מרחב ציבורי פתוח גדול עם פינות הצומת. מבוקש לקבוע בתכנית שמיקום היציאות ייקבע בתיאום עם הרשות המקומית ולאחר קידום תכנית לב העיר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן