כך טוענים תשעה ראשי רשויות באזור השרון. בפנייתם לשרת התחבורה, מירי רגב, מתריעים ראשי הרשויות על הקפאת התכנון והפיתוח במרכזי ערי השרון כתוצאה מהקמת המטרו וקובלים על התעלמות וחוסר שיתוף פעולה עימם בכל הקשור לפרויקטים גדולים בתחום התחבורה. התשעה ביקשו להקים רשות תחבורה למרחב השרון והשומרון

שרון יונתן

ראשי תשע רשויות בשרון פנו לשרת התחבורה, מירי רגב, בבקשה להקים רשות תחבורה למרחב השרון. בין החתומים על המכתב הם ראשי הרשויות של: הרצליה, רמת השרון, כפר שמריהו, רעננה, כפר סבא, הוד השרון, מועצת אזורית דרום השרון, מועצה אזורית חוף השרון, מועצה מקומית כוכב יאיר-צור יגאל.

ראשי הרשויות טוענים כי "לאחרונה מקודמים פרויקטים לאומיים גדולים ומורכבים ביישובי השרון, בתיאום מינימאלי או ללא תיאום כלל עם ראשי הרשויות באיזור השרון והשומרון. לעתים חוסר התיאום עולה כדי התעלמות מעמדותינו וזאת בנושאים הנמצאים בליבת התכנון העירוני. החלטות אלו פוגעות ביכולות הרשויות לקיים את חובתן כלפי התושבים ולאפשר תכנון תחבורתי שמכיר במציאות האורבאנית הקיימת. אין אנו יכולים להסכים לכך שמתכננים פקידי מוסדות התכנון, מוכשרים ככל שיהיו, יקבלו החלטות הרות גורל באשר לעתיד הערים והישובים שאת הציבור החי בהן אנו מייצגים. מדובר בציבור של כמיליון תושבים – לא ייתכן כי החלטות משמעותיות כל כך יקודמו ללא הקשבה והתייחסות לאמירותינו".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

ראשי הרשויות מתייחסים בעיקר לפרויקט התחבורה המרכזי שעומד על סדר היום – הקמת המטרו (הרכבת התחתית): "בפרויקט המטרו מתעלמים באופן מפגין מבקשות הרשויות המקומיות. קידום תוכניות המטרו, ההודעה על הכנת תוכנית תמ"א 70 וההודעה מתוקף סעיפים 77-78 יגרמו להקפאת התכנון והפיתוח במרכזי ערי השרון. בניית דיפו, בשטחי רשויות שונות, ללא תיאום והשתת הפיצויים לפי סעיף 197 למי שנפגע מתוכנית המטרו, על הערים והמועצות האזוריות, ללא כל שיפוי ממשלתי. יתרה מכך, השבוע גילינו דרך כותרות העיתונים כי כל התוכנית עומדת בסימן שאלה, ושוב – בלי כל דיון מקדים". כזכור, ב"שרון און ליין" פרסמנו לאחרונה כי מאות תושבי הרצליה הירוקה יגישו התנגדות לגבי קו המטרו המיועד לעבור בעיר (בתמונה).

הקמת רשות תחבורה ליישובי השרון

ראשי הרשויות טוענים כי כדי להגיע לפתרונות מוסכמים, בפרויקט המטרו ובפרויקטים אחרים, הם קוראים להקים רשות תחבורה ליישובי השרון והשומרון, בו ייקחו חלק רשויות השרון והשומרון כולן. הם דורשים שלפורום זה יהיו נציגים בכל מוסדות התכנון הארציים והציגו את מטרות הרשות: שיקוף עמדות רשויות השרון והשומרון מול גופי התכנון התחברותי והתשתיות, דיון משותף בנושאים תכנוניים אשר משפיעים על עתיד אזור השרון והשומרון, הכרעה משותפת בדילמות תכנוניות ותחבורתיות שונות.

את פנייתם לשרת התחבורה הם סיימו: "פרויקטים תשתיתיים רחבי היקף הם נשמת אפן של הערים והמועצות האזוריות, והדרך להבטיח את התפתחותן. אנו רוצים לקדם ולסייע, אך תוך שיתוף פעולה מקדם אנו משוכנעים שהקמת רשות תחבורה אזורית תוכל לסייע רבות ואנו מצפים שדרישתנו תענה בחיוב.אנו פונים אלייך בבקשה לקיים עמנו שיח בנושא חשוב זה, למען דור העתיד".

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "הפנייה לשרה מבטאת את המצוקה שלנו, ראשי הרשויות, לנוכח פעולות חד-צדדיות ולעיתים אף התעלמות מטענות שלנו אשר נותנות ביטוי לצרכים של העיר ושל התושבים".

.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן