בשבועות האחרונים החלה ההתארגנות של תושבים מהרצליה הירוקה להגשת ההתנגדות לתכנית המטרו, המיועדת בעתיד לחצות את הרצליה מתחת לפני האדמה. לשם כך שכרו התושבים את שירותיהם של עו"ד ברק קינן וגילי ריזל ממשרד מ. פירון ושות'. התכנית תתפרסם בקרוב ולתושבים יהיו 60 יום להגשת ההתנגדות

שרון יונתן

מעל 100 בתי אב יגישו התנגדות לתכנית המטרו (רכבת תחתית) שאמורה לחצות בעתיד את הרצליה. בשבועות האחרונים נפגש הצוות שמרכז את המאבק עם מספר משרדי עורכי דין ולסוף נקבע כי מי שיובילו את ההתנגדות הם עו"ד ברק קינן וגילי ריזל ממשרד מ. פירון ושות'. התכנית אמורה להתפרסם בקרוב ואז יהיו לתושבים 60 יום להגשתה לות"ל (ועדה לתשתיות לאומיות).

הדר פז טיפול נפשי באומנות

לפני כחודש וחצי חשפנו ב"שרון און ליין" את תוואי המטרו המיועד לעבור בעתיד בהרצליה. על פי התכנית, קו המטרו התת קרקעי (בתמונה) יכנס להרצליה, מכיוון דרום, מרחוב בן גוריון (המשך לרחוב סוקולוב רמת השרון) ומשם ימשיך ישר ויעבור מתחת לשדרות ח"ן, לאחר מכן יתעקל שמאלה, יחצה את הרחובות מלכי ישראל ובני בנימין לכיוון רחוב סמילנסקי, יתעקל שוב ימינה לאזור המרכז הבינתחומי ומשם מזרחה לכיוון שכונת גן רש"ל ושמאלה לכיוון צפון, מתחת לכביש 531 לכיוון רעננה. כמו כן, מתוכננות להיבנות בהרצליה ארבע תחנות: בסמוך לנווה אמירים, סוקולוב-בן גוריון, מרכז בינתחומי, רכבת רעננה מערב

יש לציין כי לאורך רחוב בן גוריון תעבור רכבת התחתית מתחת לרחוב עצמו ובהרצליה הירוקה היא תעבור מתחת לעשרות בנייני מגורים. התושבים שהתארגנו להגשת ההתנגדות הם משכונת הרצליה הירוקה, המתגוררים ברחובות הנמצאים על התוואי ממש וגם כאלה שהתוואי מרוחק מעט מהם, אך רואים עצמם נפגעים מהעבודות.

על פי התכנון, העבודות באזור הרצליה הירוקה אמורות להימשך 6 שנים והם יכללו עבודות כרייה של שתי מכונות לאורך כל שעות היממה. על זה יש להוסיף אי נוחות לתושבים על ידי חסימת כבישים והובלת ציוד רב ברחובות הקטנים של הרצליה הירוקה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן