במטרה לסייע לבעלי העסקים החליטה עיריית הרצליה כי החניה חינם לתושבי הרצליה בשני הרחובות הראשיים במרכז העיר תוגבל לשעתיים בלבד. השבוע יחל ההסדר ברחוב סוקולוב ובעוד כשבועיים ברחוב בן גוריון. פירוט מלא בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

תושבי הרצליה שימו לב: כדי לסייע לעסקים במרכז העיר ולעודד את המסחר בו, יוכנס שינוי חשוב בהסדרי החניה ברחובות סוקולוב ובן גוריון במרכז הרצליה. מדובר בהגבלת החנייה בחינם בכחול לבן ברחובות אלו למשך שעתיים ביום, וזאת לתושבים שבמכוניתם יש תו חנייה עירוני. בעירייה ציינו כי שינוי זה הוא חלק ממאמצי העירייה לסייע לעסקים קטנים בתקופת הקורונה.

בשלב ראשון, השבוע יחל ההסדר ברחוב סוקולוב ולאחר כשבועיים יכנס ההסדר החדש לתוקפו גם ברחוב בן גוריון. במקומות שבהם מתקיימת ההגבלה, הוצבו תמרורים (בתמונה) המנחים כי מעבר לשעתיים ביום ייגבה תשלום עבור כל שעה נוספת. בעירייה הדגישו כי החנייה במשך שעתיים ליום מחושבת באופן מצטבר. כלומר, אם אדם חנה שעה ונסע, הוא יוכל ליהנות מאוחר יותר באותו יום מעוד שעה של חניה ללא תשלום.

תושב המבקש להחנות את מכוניתו באחד הרחובות יידרש להשתמש בשירותי חברות המספקות שירותי חניה פנגו או סלופארק. הרחובות בהם יתבצע ההסדר החדש הם: רחוב סוקולוב בשני צידיו, מרחוב הדר עד לרחוב פינסקר. רחוב בן גוריון בשני צידיו, מרחוב ארלוזורוב עד לרחוב סוקולוב ובחניון החדש ברחוב בן גוריון פינת רחוב העצמאות. בהמשך יחול הסדר זה גם ברחובות מסוימים באזור התעסוקה.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "החניה הקצובה בזמן היא מהלך לטובת כלל תושבי העיר, שכן היא מאפשרת ליותר מבקרים להגיע ברכבם למרכז העיר ולבצע בנוחות קניות וסידורים, ובמקביל, גם תורמת לעידוד הפעילות העסקית בעיר".

חברת המועצה, מחזיקת תיק התחבורה דניאל אייזנברג צדיקים: "אני נרגשת שמהלך שיזמנו ראש העירייה ואני יוצא לדרך ובמיוחד בתקופה כה קשה לעסקים. זהו מהלך הכרחי שעשוי לשפר את נוחות ההגעה לבתי העסק במרכז העיר ולגרום להגדלת תחלופת הקונים בכל שעות היום".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, אמר: "עיריית הרצליה קשובה לבקשות שמגיעות אליה, ומתוך כך קיבלנו את החלטה על שינוי זמני החנייה במרכז העיר. במקרה הזה הבקשות הופנו אלינו הן מתושבים והן מבעלי עסקים, שהעלו את הצורך בנגישות טובה יותר למרכז העיר".להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן