תושבי הרחובות אבן גבירול והסביבה מתלוננים על מצוקת חניה שהחריפה בעקבות ריבוי פרוייקטים של תמ"א 38. כעת הם דורשים מהעירייה להפוך את הרחובות לכחול לבן ולהחיל את הסדרי החניה הנהוגים במרכז העיר לטובת תושבי הרצליה. העירייה: "הבקשה תיבחן על ידי גורמי התנועה בעירייה"

שרון יונתן

בתמונה: רחוב אבן גבירול

תושבים המתגוררים ברחוב אבן גבירול והרחובות הסמוכים לו דורשים מהעירייה כי תצבע את אבני השפה בכחול לבן ותאשר הסדרי חניה כפי שקיים במרכז העיר, לתושבי האזור בלבד משעות אחה"צ ועד שעת הבוקר למחרת.

התושבים טוענים כי בעקבות תנופת בניה כתוצאה מפרויקטיים של תמ"א 38 ברחובות אבן גבירול, אריאל, הקוצרים, שמואל הנגיד ויהודה הלוי, החריפה מאוד מצוקת החניה ברחובות אלו.

עמיקם שפירא, דובר הסתדרות הגמלאים בישראל והמתגורר ברחוב אבן גבירול 20, שיגר מכתב לראש העירייה, משה פדלון, ובו ציין כי במצב הנוכחי תושבי רבים, בעיקר קשישים, נאלצים להחנות את רכבם בסמוך לבית העלמין ברחוב פינסקר וללכת זמן רב יחסית, גם בשעות החשכה.

לדבריו הסיבה לכך היא שלתושבים רבים בבתים שעברו תמ"א 38 יש שתי מכוניות, כך שאחת מהן הם מחנים בחניה ציבורית ברחוב. "לנוכח המצב מבוקש, יש להפוך מיידית את רחוב אבן גבירול והרחובות הסמוכים לו לכחול לבן", סיכם שפירא את פנייתו לראש העירייה.

תושב נוסף פנה למבקר המדינה וכתב: "עקב פרוייקטים רבים של תמ"א 38 נוצרה בעיית חניה קשה לתושבי האיזור המקומיים עם תו חניה של הרצליה ותושבים רבים מהסביבה מרבים לחנות על מדרכות וזאת בשל המצב הקשה שהעירייה יצרה עם אישור הפרוייקטיים ללא פתרון לחניות נוספות לדירות החדשות שנבנו במסגרת הפרוייקטים. היחידה שמרוויחה מכך היא העירייה וזאת עקב דו"חות שניתנים עקב המצב שהיא בעצמה יצרה בעוד שהתושבים עצמם סובלים".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "הבקשה תיבחן על ידי גורמי התנועה בעירייה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן