לטענת תושבים ממתחם אלכסנדרוני הסמוך, פתיחת הכביש גורמת למפגעי בטיחות רבים, כפי שאמר אחד מהם: "הספקתי כבר לראות כמעט שתי תאונות". העירייה בתגובה: "הוחלט להוסיף תמרור במקום"

שרון יונתן

תושבים בשכונת מורשה, ובעיקר ממתחם אלכסנדרוני, טוענים למפגעי בטיחות בעקבות פתיחת הכביש ברחוב החרושת (בתמונה) לכיוון רחוב יגאל אלון ומתחם אלכסנדרוני. הכביש נפתח השבוע כהיערכות לפתיחת בית הספר היסודי "דבורה עומר" שנבנה על שטח מגרש האימונים לשעבר.

כזכור, בחודשים האחרונים הועלו לא מעט טענות על מפגעי הבטיחות בעבודות הפיתוח ברחוב החרושת כפי שפרסמנו גם ב"שרון און ליין" לפני כחודש וחצי, אבל מתברר שטענות התושבים נמשכות, גם כאשר הפרויקט מתקדם.

תושבים טוענים כי ההשתלבות מרחוב החרושת החדש לרחוב יגאל אלון בהמשכו מהווה מפגע בטיחותי חמור כפי שמסביר אחד התושבים: "פתחו נתיב נסיעה ללא תמרורים של מתן זכות קדימה בהשתלבות עם רחוב יגאל אלון ואלכנסדרוני. היום ראיתי כמעט שתי תאונות בכביש החדש עם רכב המגיע מיגאל אלון. אין מעבר להולכי רגל. בצומת היציאה לכיוון דודו דותן זו סכנת נפשות, חייב להיות תמרור עצור ולא האט. נוסעים שם במהירות כל הזמן וזה פסע מתאונה. הכתובת שם ממש על הקיר. גם לא מובן איך השקיעו עשרות מיליוני שקלים בהקמת בית הספר ולא הצליחו להזיז משם את מסוף האוטובוסים".

תושב אחר אמר ל"שרון און ליין: "זה פשוט מחדל וסכנת חיים ברחוב החרושת. פרויקט חשוב ובטיחותי שתקוע באמצע עבודות כמעט שנה מסיבות השמורות עם העירייה וכרגע המצב הרבה יותר גרוע ומסוכן ממה שהיה. לקחו כביש ישר, בנו כיכר גדולה ולא גמורה אשר מסיטה את הכביש הקיים בצורה חדה עם שבילי גישה צרים לכי הרכב. המשך הרחוב הפך להיות כביש תפעולי ללא מסלולים ועם חנייה משולשת ללא אכיפה מול העסקים הגדולים. לאחר מכן פניה ימינה של 90 מעלות ועוד פניה שמאלה שבסופה תמרור עצור הזוי. אלוהים יודע מתי הכביש יחזור להיות ישר ובטוח".

מהעירייה נמסר בתגובה: "לאור בחינת הדברים ובהתייעצות עם המשטרה הוחלט להוסיף תמרור במקום".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן