לאחר עשרות אלפי שקלים בקנסות שתושבים שילמו לעירייה עבור דוחות חנייה מול ביתם, 47 משפחות של תושבי הרחובות מוהליבר והגדודים ברמת השרון, החליטו 'לעשות מעשה' והתארגנו לקרוא להניע שינוי של מדיניות החנייה ברחוב.

לנדוור. סניף רמת השרון מתחדש ואתם נהנים מהטבה מיוחדת! ספרו לי עוד>>

במכתב שנשלח לראש העיר ולחברי המועצה הם מבקשים מראש העיר ומחברי המועצה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה לאמץ מדיניות אכיפה לפיה פקחי העירייה לא ייכנסו מיוזמתם לרחובות מוהליבר והגדודים ולא ירשמו לתושבים דוחות חנייה בגין חנייה על המדרכה בימים ראשון עד חמישי מהשעה 17:00 ועד לשעה 9:00 בבוקר למחרת, ובסופי שבוע עד ליום ראשון בשעה 9:00 בבוקר, אלא במקרה של קבלת תלונה מוצדקת על הפרעה מהותית לתנועה.

לטענת התושבים, הרחובות הגדודים ומוהליבר הם רחובות הולנדיים חד סטריים אשר אינם משמשים כצירי תנועה לשום מקום אחר ומשרתים רק את תושבי הרחובות הללו. לדבריהם, ברחוב הגדודים יש ברוב שעות היממה מצוקת חנייה בשל הסמיכות למסעדה ההומה 'אסף ארטיזנל' אשר פעילה ברציפות שעות רבות. "כדי להתמודד עם מצוקה זו", כותבים התושבים במכתב, "נאלצים תושבי הרחובות לעתים קרובות להחנות על ההרחבות המרוצפות שנבנו משום מה על ידי העירייה כתוספת למדרכה הרגילה, כולל ומדי פעם על אותן הרחבות הממוקמות וחוסמות את פתח הכניסה לחנייה הפרטית שלהם".

לדבריהם, לפני מספר שנים התקיימו שיחות בין נציגי הרחובות הנ"ל לבין גורמים בכירים בעירייה שבהן הוסכם לטענתם, כי לאור הנסיבות הללו, פקחי העירייה לא יתנו דוחות בגין חניה על אותן רמפות כניסה או הרחבות המדרכה משעות הערב המוקדמות ועד הבוקר למחרת.  לדברי התושבים: "סיכום זה כובד במשך תקופה ארוכה אך בחודשים האחרונים חל מהפך בלתי מוסבר, ופקחי העירייה החלו להסתובב ברחובות שלנו באופן יומיומי, בכל שעות היממה, ולרשום לתושבים בסיטונות, דוחות בגין 'חנייה על המדרכה' רק בשל כך שחנו על רמפת הכניסה לבית שלהם, על אף שלא גרמו הפרעה כלשהי  לתנועת מכוניות בכביש או לתנועת הולכי רגל על המדרכה. כל דוח כזה מלווה בקנס בסכום נכבד של 500 שקל, ויש תושבים שכבר נאלצו לשלם במצטבר אלפי שקלים, לאחר שכל הבקשות לביטול הקנסות נדחו. "התנהגות מקוממת, בלתי הוגנת ובלתי סבירה זו גורמת לתסכול, התמרמרות וכעס קשים בקרב תושבי הרחובות שלנו, החשים כי העירייה מתנכלת להם במכוון רק כדי למלא את קופתה בכספי הקנסות שלהם".

כאמור, בעקבות זאת מבקשים התושבים מהעירייה "לקבוע מדיניות אכיפה לפיה ברחובות חד סטריים וצדדיים המשמשים בעיקר את תושבי הרחובות ואורחיהם האכיפה לגבי עבירות חנייה על המדרכה תהיה מושכלת ותבוצע רק אם החנייה גורמת להפרעה חמורה".

יובל לימון, תושב האזור אמר ל"שרון אונליין": "לאחרונה התחילו להגיע פקחים והתחילו להצטבר קנסות. אני שילמתי מעל 5000 שקלים קנסות. לכן שלחנו את המכתב. אנחנו מערערים על כך  שהייתה הסכמה שבין חמש בערב עד תשע בבוקר לא נכנסים הפיקוח, זה החזיק פרק זמן ובזמן האחרון שוב הגיעו הפקחים, ואז אמרנו עד כאן. אנשים שילמו עשרות אלפי שקלים, כאילו שהעירייה מתנכלת לתושבים שלה. התחלנו לשבת על זה, התארגנו השכנים וראינו שקיים דבר כזה בהרבה מאוד ערים, שברחובות כאלה שמשמשים רק את התושבים שלהם יש חוקי אכיפה מיוחדים. כתבנו את המכתב הזה כדי להכריח את העירייה להכניס חוקי אכיפה שבהם כתוב מתי מותר להחנות. התארגנו תוך יומיים ואפסנו חתימות של 47 משפחות מתוך 54 שגרות כאן שזה רוב מוחלט. שלחנו למייל של העירייה ולכל חברי מועצה כי הם יכולים לפתור את זה בקלות".

הדר פז טיפול נפשי באומנות

תגובת עיריית רמת השרון תתפרסם כאשר תתקבל.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן