הורי השחיינים בעמותת בני הרצליה אינם מבינים מדוע לא תתאפשר חזרתם לאימונים של השחיינים שאינם מהרצליה. כמחאה הם החליטו להשבית את האימונים: "זאת הצהרה ערכית, שמשקפת את רוח הקבוצה והספורט. אנחנו נבחרת ולכן רק אם כל השחיינים יוכלו להתאמן, נחזור לאימונים". העירייה ובני הרצליה בתגובה: "ההחלטה נובעת מהחשש להגברת סיכויי ההדבקה בין ערים שכנות כחלק מהמאבק במגפה"

שרון יונתן

הורי השחיינים בעמותת בני הרצליה זועמים על ההחלטה שלא לאפשר לשחיינים ממקומות אחרים מחוץ להרצליה לחזור ולהתאמן. כזכור, ביום חמישי פרסמנו לראשונה על כך שהעירייה ועמותת בני הרצליה החליטו לבטל את ההחלטה על הפסקת האימונים שהתקבלה שבוע לפני כן בקרב ארבעה ענפים: שחייה, טניס, ג'ודו ושייט. השחיינים הצעירים והוריהם שמחו כי האימונים ישובו להתקיים, אך מצד שני אינם מסכימים כי השחיינים שאינם מתגוררים בהרצליה לא יתאמנו.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

ועד ההורים של השחיינים הוציא אמש (שבת) הודעה להורים ובה כתב: "ביום ראשון בריכת אפולוניה תחזור לפעילות. אכן חדשות משמחות. לצערנו, בהוראת עיריית הרצליה, בשלב זה רק תושבי הרצליה מורשים לשחות שם. מבחינתנו זאת הנחייה מקוממת, מפלה ולא ערכית".

ביום שישי התקיימה פגישה משותפת של המאמנים ונציגי וועד ההורים. בפגישה הוסבר שהועלו בפני העירייה, הן על ידי המאמנים והן על ידי ההורים מספר רעיונות יצירתיים למניעת הדבקה, אך אלו נדחו על ידי העירייה.

ההורים החליטו להביע את מחאתם: "מכיוון שכל הרעיונות נשללו, הוחלט פה אחד על דרך פעולה אחרת, שכדי לקיימה נצטרך אישור של כל ההורים: לא מקיימים אימון אלא אם כל השחיינים משתתפים בו. זאת הצהרה ערכית, שמשקפת את רוח הקבוצה והספורט. אנחנו נבחרת ולכן רק אם כל השחיינים יוכלו להתאמן נחזור לאימונים, בלי קשר לתעודת הזהות שלהם או מקום מגוריהם".

ההורים החליטו על דרכי הפעולה המיידים: ישלחו שני מכתבים לאגודת בני הרצליה ועיריית הרצליה. אחד מטעם השחיינים והשני חתום על ידי וועד ההורים שבהם יבקשו לשקול את החלטתם מחדש. עוד נקבע כי החל מהיום (ראשון) כל השחיינים מהרצליה יגיעו למתחם אפולוניה, כל קבוצה בשעות שלה, יחד עם המאמן אבל לא יקפצו למים. "אנחנו מאמינים שרק כקבוצה, מאוחדת נוכל לשנות את רוע הגזרה ולמנוע החלטות דומות גם בעתיד. נוכל לקיים את ההחלטה רק בזכות הסכמה גורפת של כלל ההורים והשחיינים".

מעיריית הרצליה ועמותת בני הרצליה נמסר בתגובה: "ההחלטה הנכונה שלא לאפשר אימונים לילדים מחוץ להרצליה נובעת מהחשש להגברת סיכויי ההדבקה בין ערים שכנות כחלק מהמאבק במגפה. עיריית הרצליה תמשיך לעשות כל שבידה כדי לסייע במאמץ הלאומי להפחתת התפשטות המגפה"


דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן