לא להאמין: האימונים הופסקו ומועדון השחייה בני הרצליה הפך ליחיד בארץ שפעילותו הושבתה בגלל נגיף הקורונה. הצעד שהנהלת העיר, עמותת בני הרצליה וועד ההורים העירוני לא צריכים להתגאות בו. ומי אלו שנפגעים? ברור, רק השחיינים הצעירים

שרון יונתן

הפארסה סביב ענף השחייה בבני הרצליה ממשיכה לשבור שיאים והיום קיבלו השחיינים וההורים הודעה כי הפעילות הופסקה ותתחדש רק בספטמבר. לאחר שביום חמישי הוחלט על חזרה לאימונים רק לתושבי הרצליה, ההורים לשחיינים מחוץ להרצליה התמרמרו על החלטה זו ויזמו מהלך שהשחיינים לא התאמנו, אלא רק אם כולם יורשו לכך, כפי שפרסמנו אתמול ב"שרון און ליין". מאחר שזה לא קרה, הגיעו השחיינים אתמול לבריכת אפולוניה אך לא התאמנו, כפי שאתם יכולים לראות בתמונה למעלה.

חזקים ביחד. לנדוור

פחות מ-24 שעות לאחר מכן ושוב התפתחות נוספת, כאשר היום בבוקר קיבלו ההורים הודעה מענף השחיה בבני הרצליה על הפסקת האימונים. בהודעה נכתב: " שחיינים והורים יקרים. בשבוע שעבר הופסקה פעילות ענף השחייה של בני הרצליה ובפרט של נבחרות השחייה. במאמצים משותפים של הנהלת בני הרצליה, הורי השחיינים ועיריית הרצליה, בחנו היתכנות המשך הפעילות תחת המגבלות החדשות. לצערנו לא הצלחנו למצוא דרך מעשית להמשיך את האימונים בתקופה הקרובה ואנחנו נחדש אותם רק בספטמבר בפתיחת העונה החדשה. אנחנו משקיעים מאמצים רבים כדי לשפר את המערכת כך שתהיה מסוגלת להמשיך לתפקד גם תחת מגבלות שונות בשל מגפת הקורונה. אנחנו מאחלים לכולכם חופש נעים, בטוח ובריא, ומצפים לראותכם בפתיחת השנה החדשה".

בקרב ההורים הדעות חלוקות. יש כאלו המפילים את האחריות על העירייה ובני הרצליה ויש הורים שסבורים שהפעילות הופסקה בגלל הבעת הסולידריות אתמול מצד הורים אחרים. אמא לשחיין מהרצליה אמרה היום: "לא הסכמתי עם החלטת העירייה שיתאמנו רק שחיינים מהרצליה, אבל מרגע שהיא התקבלה היה צריך להמשיך הלאה ואני בטוחה שעוד כמה ימים היה מתאפשר גם לשחיינים מחוץ להרצליה לחזור לאימונים. במקום זאת, ההורים התנגדו, השחיינים שבתו והמאמנים התייאשו והעדיפו כבר לצאת לחל"ת. אני לא בטוחה שאם זה היה קורה בעיר אחרת, מישהו שם היה נלחם על ילדי הרצליה".

הורה לשחיין המתגורר ברעננה: "הדרישה של עיריית הרצליה ששחיינים שלא מהרצליה לא ישתתפו באימונים היא שערורייתית. איך יתכן שעירייה, שקוראת לאי סגירת החופים, פועלת לסגירת בריכה ואימוני שחיינים תחרותיים? האם העירייה לא מאפשרת לתושבים מבחוץ לעבוד בה או לבקר בחופיה? אז מדוע הדרישה הזאת רק לגבי שחיינים? במקום להתמודד עם המחאה של ההורים פשוט העדיפו לסגור הכל. אין לזה אח ורע בארץ. שום מועדון שחיה לא הפסיק את פעילותו וחבל שעכשיו נצטרך לחפש לילדים שלנו פתרונות אחרים כי הם חייבים להמשיך לשחות".

מעמותת בני הרצליה נמסר בתגובה: "עמותת בני הרצליה, בשיתוף עם הנהלת העיר וועד ההורים העירוני, החליטו על סיום עונת האימונים בענף השחייה לשנת תש"פ, מוקדם מן הצפוי, כחלק מהמאבק בהתפשטות מגפת הקורונה והצורך לצמצם באופן משמעותי את מספר המתאמנים והמפגשים בין מתאמנים מערים שכנות".

בני הרצליה שחייה
השחיינים הצעירים. אימוניהם הופסקו

.

בעל.ת עסוק, רוצה שיכירו אותך? לקבלת חשיפות שיא בשרון אונליין לחצ.י כאן!

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן