תנו הרבה כבוד לחמש האחיות הצעירות לבית משפחת מקליס מהרצליה, המשתתפות בטריאתלונים, שחייה ושומרות על אורח חיים ספורטיבי. האמא אפרת, יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר ברנדיס, מספרת מהו סוד ההצלחה של משפחתה ומציינת מהו החזון הפרטי שלה בתחום הספורט בעיר: "הבנות שלנו הן גאוותנו וההוכחה שעבור ילדים ספורט הוא ערך עליון שההשקעה בו משתלמת לכל תחומי החיים"

שרון יונתן

משפחה עם חמש בנות זה די נדיר, משפחה עם חמש בנות שהפער בין הגדולה לרביעית הוא פחות מארבע שנים זה יותר נדיר ומשפחה בה חמש האחיות עוסקות בטריאתלון, תסכימו איתי שזה ממש ממש נדיר.

אז תעשו היכרות עם בנות משפחת מקליס מהרצליה שהספורט אצלן הוא אורח חיים לכל דבר. אב המשפחה הוא דני, עו"ד בעיסוקו, והאמא אפרת, אדריכלית. הבנות (בתמונה): נטלי בת 11 (עולה לכיתה ו'), נורית בת 10 (עולה לכיתה ה'), ענבל בת 9 (עולה לכיתה ד'), ערבה בת 8 (עולה לכיתה ג') וסוגרת את הרשימה המכובדת איריס הקטנה שעולה לגן חובה בחטיבה הצעירה בבית הספר היסודי ברנדיס בהרצליה ב', שם גם לומדות אחיותיה הגדולות. אפרופו ברנדיס, עם כל כך הרבה ילדות בבית הספר, פלא שהאמא היא יו"ר הנהגת ההורים?

אפרת מספרת איך "הג'וק" של הטריאלתון (תחרות המשלבת שחיה, רכיבה על אופניים וריצה) נכנס למשפחה: "לפני כעשור התחלתי להשתתף בטריאתלונים ופשוט התאהבתי. תמיד התבוננתי על מקצה הילדים בתחרויות והתמוגגתי מלראות את הילדים, עם אש בעיניים, קטנטנים, נכנסים למים, יוצאים, עולים על האופניים ורצים. חלמתי שכשיהיו לי ילדים הם יעשו את אותו הדבר".

אז מתברר שבהמשך החלומות הפכו למציאות כפי שאפרת ממשיכה לספר: "בנותינו כבר מגיל 4 נכנסו למים. בתחילה זה לא היה הכי מוצלח כי לילדים קצת קשה ללמוד לשחות בגיל כזה, אך לא ויתרנו. הן המשיכו והתאמנו והתקדמו לאט לאט. כיום הגדולות בקבוצות נבחרת השחייה של בני הרצליה. במקביל, הן התמידו גם בענף הטריאתלון ומתאמנות בקבוצת אלתרמנס בהרצליה".

משפחת קיסוס טריאתלון חלוקת מדליות
אפרת מקליס וחמשת בנותיה. אורח חיים ספורטיבי

ההישגים, כפי שתבינו מיד, לא איחרו להגיע: "אליפות ישראל באילת היא הפיק של עונת תחרויות הטריאתלון. הן הגיעו אליה כבר שלוש פעמים ובכל פעם השתפרו. נטלי הגדולה מדורגת במקום שלישי בארץ לגילה, נורית במקום השני. איריס הקטנה תיכנס ללופ ותתחיל השנה ללמוד לשחות ותצטרף לחבורה".

אפרת, מה המשפחה מקריבה כדי לעמוד ביעדים הספורטיביים?

"צריך להבין שעבורנו זהו כבר אורח חיים. ביום של תחרות טריאתלון, הבנות קמות בשעה 4 בבוקר כדי להתארגן ולהגיע בזמן לשטח ההחלפה ולזינוק. לא מובן מאליו שילדים ירצו ויקומו בשמחה כל כך מוקדם ועוד בידיעה שיוצאים עכשיו לתחרות שהיא מלחמה של ממש. אנחנו מוותרים לא פעם על מפגשים עם חברים, מסעדות בשישי, כי יודעים שצריך לקום מאוד מוקדם בבוקר וזה בכיף. זה ההווי המשפחתי שלנו וזו דרך חיינו. הבנות יודעות שהן ספורטאיות. כך הן הולכות יום יום לבית הספר בגאווה גדולה, בידיעה שזה המיוחד שלהן. חוזרות אוכלות ויוצאות לאימונים. זו שיגרת חייהן וחיינו יום יום. מבחינתנו ספורט זה החיים"

יש משפחות נוספות כמוכם?

"אני לא מכירה משפחה עם מספר בנות בהפרשי גילאים כמו שלנו שעוסקים בטריאתלון ושחייה, אבל אנחנו בהחלט לא לבד. כמונו יש הורים רבים שהכרנו והתחברנו עם השנים, הן בענף השחייה והן בענף הטריאתלון. זו כבר משפחה פה בהרצליה. הדהים אותי תמיד איך יש את כל המתקנים והאפשרויות להתקדם בספורט בעיר הזו".

כמי שפעילה בקהילת בית הספר, איך את מקדמת את הפעילות הספורטיבית?

"כחלק מהנהגת ההורים העירונית יש לי חזון לראות כמה שיותר מילדי הרצליה עושים ספורט ונושאים עיניים לאותם ילדים וילדות, נערים ונערות שחולמים להגיע הכי רחוק והכי טוב שאפשר בענף שלהם, לאליפויות עולמיות ואפילו לאולימפיאדה. אצלנו בברנדיס הקמנו לראשונה ועדת ספורט המורכבת מהורים שהיו אלופי ישראל בתחומים שונים: השחיין ניר טוביס שהיה אלוף ישראל וקפטן נבחרת ישראל, רפי יער, אצן ואלוף ישראל בריצות קצרות ופרשן ספורט באתלטיקה. בנוסף, הרמנו בברנדיס אירוע לפתיחת השנה האולימפית טוקיו 2020, כאשר הגיעו אלינו לבית הספר שישה ספורטאים אולימפיים בהם אחד שייצג את אוקראינה באולימפיאדה ואחד שייצג את איטליה. להשמיע ולשמוע את הילדים. היה מאוד מרגש. ילדי ברנדיס יצאו ממנו עם עיניים נוצצות ותובנות לרוב. הלוואי שמהרצליה תצא הבשורה. הבנות שלנו הן גאוותנו. הן ההוכחה שעבור ילדים ספורט הוא ערך עליון שההשקעה בו משתלמת לכל תחומי החיים. מעבר לערכים בריאותיים, ספורט לילדים יוביל למצוינות, עצמאות, להתמדה ולערכים חינוכיים חשובים. מפה אני שולחת מסר להורי וילדי העיר ולהנהגת העיר: שימו את הספורט בראש סדר העדיפויות על השולחן. זה ישתלם לנו בגדול, בכל תחום".

טריאתלון זינוק לים משפחת קיסוס
הזינוק לשחייה בים באליפות ישראל לטריאתלון באילת

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן