הורים לספורטאים צעירים דורשים את החרגת פעילות הספורט במסגרות תחרותיות מהגבלות הסגרים. על המכתב שנשלח לשר התרבות והספורט חתומים עשרות מועדונים ואגודות ספורט מכל הארץ, כולל מהרצליה ורמת השרון

שרון יונתן

להורים של ספורטאים צעירים במסגרות תחרותיות פשוט נמאס. נמאס להם לראות את ילדיהם יושבים בבית מול המסכים במקום להתאמן, לשחק ולהתחרות בענף הספורט האהוב עליהם. חמישה שבועות שהספורטאים לא מתאמנים במסגרת המועדונים והאגודות וכמו שזה נראה נכון להיום, אף אחד לא יכול לומר מתי תחזור הפעילות הספורטיבית.

הורים ועשרות אגודות ספורט שיגרו בשבוע שעבר מכתב לשר התרבות והספורט חילי טרופר, מנכ"ל משרדו רז פרוילך, וח"כ רם שפע, יו"ר ועדת החינוך והתרבות בדרישה חד משמעית: להחריג את פעילות ספורט במסגרות תחרותיות מהגבלות הסגרים.

על המכתב חתמו עשרות מועדונים ואגודות ספורט מכל הארץ, וביניהם גם מהרצליה ורמת השרון. מהרצליה חתומים על המכתב עמותת בני הרצליה בענפים: כדורסל, שחיה, התעמלות מכשירים ואקרובטיקה ומועדון הכדורגל הפועל הרצליה. מרמת השרון חתומים על המכתב "מגוונים" התעמלות קרקע וענף הכדורסל באגודת הספורט.

ההורים גורסים כי אין הצדקה להפסקת הפעילות: "עצירת האימונים עבור אגודות הספורט התחרותי והענפים האולימפיים סודקת את התשתית לצמיחתו של דור העתיד של הספורט הישראלי. אין הצדקה להפסיק את פעילות הספורט התחרותי בה מקפידים מזה חודשים על פעילות מסודרת, בקבוצות קטנות תוך הקפדה ונקיטת כל אמצעי ההגנה והזהירות הנדרשים בכדי למנוע סיכוני הדבקה. גם אם נדמה היה שניתן לשקם את הפערים שהתהוו בסגר הראשון, עצירה חוזרת ונשנית של האימונים מובילה לנזקים בלתי הפיכים. הריחוק החברתי שנכפה עליהם לצד אובדן הזדמנויות להתחרות מוביל לפגיעה בתפיסה העצמית , לערעור ביטחונם במקצוע ולהתפתחות סימפטומים של דיכאון וחרדה".

עוד מציינים ההורים: "ממחקרים עולה שהפסקת הפעילות והרחקה ממתקני הספורט הובילו לפגיעה משמעותית בבריאותם של הספורטאים הצעירים שעבורם אלו שנים מכוננות. הניסיונות האופטימיים לשמר במהלך הסגרים מוטיבציה ושגרת אימונים בביתם, כמו גם החזרה המהירה לאימונים בסיום הסגרים, חושפים את הספורטאים הצעירים לפציעות וסיכונים. אלו ההשלכות לטווח הקרוב והרחוק וככל שזמן הסגר ממושך יותר כך הן מחריפות".

ולסיום הובעה בקשת ההורים: "אנו, הורים לספורטאים בספורט התחרותי ובענפים האולימפיים, מבקשים לראות את טובת ילדינו ואת עתיד הספורט הישראלי ולאפשר המשך שגרת אימונים במסגרות התחרותיות".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן