מחאה חדשה ומבורכת יוצאת היום לדרך, כאשר בעשרות מוקדים ברחבי הארץ יתקיימו הפגנות ומחאות למען החזרת האימונים לספורטאים צעירים במחלקות הנוער. ברמת השרון הרימה את הכפפה אגודת הספורט העירונית שיזמה הפגנות (בשעה 18:30) בכיכר העירייה ובמגרש הכדורגל הסינטטי במורשה ואילו בהרצליה מועדון הכדורעף, "ברדלס" הרצליה, מארגן הפגנה ברחבה מול בניין העירייה משעה 17:45

שרון יונתן

בזמן שמתחילים הדיבורים על יציאה מהסגר עולה גם השאלה מתי יוכלו הספורטאים הצעירים במחלקות הנוער בענפי הספורט השונים לחזור ולהתאמן. כפי שזה נראה היום, לא מדובר בטווח הקרוב וזאת הסיבה שיוזמה מבורכת תפסה תאוצה בימים האחרונים בדף הפייסבוק "ספורט זה חיוני – חוזרים לפעילות עכשיו". מדובר בהתארגנות שקמה דרך הרשת ושאותה יזם מוטי פוזיילוף, מנהל מחלקת הנוער בכדורגל של הכח עמידר רמת גן, ושסחפה אחריה מעל 100 אגודות ספורט בענפי ספורט שונים שיצאו היום (ראשון) לפנות ערב להפגין ולהשמיע את קולם.

טברנה יוונית במרינה הרצליה. 6-7 ביולי 2022. 18:00-23:00 דוכני מזון, הופעות לייב. הכניסה חופשית. היווניה 06.06. יוניסיס ולהקתו 07.07

בדף הפייסבוק הייעודי עלו בימים האחרונים צילומים של ספורטאים ואגודות הדורשים להחזיר את הפעילות הספורטיבית באופן מיידי. "אין סיבה לא להחזיר פעילות ספורטיבית ללא מגע ושמירה על הכללים" נכתב בדף הפייסבוק. המצדדים בחזרה מיידית לפעילות אומרים: "בשלב זה אין כל מענה או התייחסות למאות אלפי ילדים ונוער הפעילים במחלקות הנוער והחוגים. לצערנו, אף גוף רציני לא לוקח אחריות על הנושא ושחשוב לכולנו וזעקתנו לא נשמעת. הספורט הכרחי עבור ילדנו. הילדים שסגורים כבר תקופה ארוכה מאוד בבית וללא מסגרת חברתית מבוקרת".

מצדדי החזרה המיידית לפעילות טוענים: "אין שום תיעוד להידבקויות בקרב ילדים ונערים באימונים או משחקים במחלקות הנוער בכדורגל כדורסל בשטח פתוח. האימונים יכולים להתאפשר לפי התו הסגול בקפסולות כמו בכל ענף חיוני אחר. בנוסף, עשרות אלפי מאמנים ואנשי מקצוע במצב כלכלי קשה מאוד. בכל העולם פעילות ספורטיבית של ילדים ונוער ממשיכה כרגיל".

ההפגנות ברמת השרון ובהרצליה

מי שהרימה את הכפפה ברמת השרון הייתה אגודת הספורט שקראה לספורטאי מחלקת הנוער וההורים בענפי הכדורגל, כדורסל (בנים ובנות) והכדוריד להשתתף בהפגנות בכיכר העירייה ובמגרש הכדורגל הסינטטי בשכונת מורשה החל מהשעה 18:30.

אריק דורון, מנכ"ל אגודת הספורט, אמר היום ל"שרון און ליין": "פעילות ספורט בכלל ופעילות ספורט לילדים בפרט, היא גורם בעל חשיבות מכרעת, בבריאות הגוף והנפש, במיוחד בתקופה כזו שבה כל המסגרות האחרות סגורות. פעילות הספורט נעשית עם מספר קטן של עד 20 משתתפים, בחלל גדול ומגרשים פתוחים. הסכנה בה היא אפסית. גם במקרים שהתגלה חולה קורונה, באחת הקבוצות, הוא לא הדביק את שאר הפעילים. בניגוד לבתי הספר, ששם צריך להפריד מאות ילדים לקפסולות. בפעילות הספורט, אין ריכוז גדול של פעילות. למען השלמות והבריאות של הילדים, שסגורים חודשים בבתיהם, חייבים לאפשר חזרה של פעילות הספורט".

בהרצליה לא הייתה יוזמה עירונית של עמותת בני הרצליה או של מועדוני הכדורגל והיחיד שהרים את הכפפה הוא צדוק בראל, יו"ר מועדון הכדורעף, "ברדלס" הרצליה, שאירגן הפגנה ברחבה מול בניין העירייה החל מהשעה 17:45. בראל אמר היום ל"שרון און ליין": "זאת לא המחאה רק של ענף הכדורעף אלא של כל ענפי הספורט וכל מי שספורט חשוב לו צריך להגיע ולהפגין. אני מקווה שיגיעו מעוד ענפי ספורט בהרצליה. המצב לא יכול להימשך כך. צריך לפתוח באופן מיידי את הספורט לכל המועדונים, הקבוצות ובכל הגילאים".

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

עופר לוי, סגן ראש עיריית הרצליה ומחזיק תיק הספורט אמר: "מדובר ביוזמה ארצית חשובה מאוד ואני מאמין שאנחנו, בעמותת בני הרצליה, נצטרף למחאה בהפגנה הבאה. אני מקווה שהספורט יהיה בין הדברים הראשונים שיחזרו לפעילות".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן