למרות הודעת משרד התרבות והספורט כי ניתן להשיב את האימונים לספורטאים המתאמנים במסגרת תחרותית, החליטו בעיריית רמת השרון ובאגודת הספורט העירונית לנהוג אחרת. "תקנות גופי הספורט נשענו על ניסוח מילולי לא מוצלח, שבא לאפשר את המשך פעילות קבוצות הבוגרים המקצועניות בלבד", הסבירו סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט גיא קלנר ומנכ"ל אגודת הספורט אריק דורון

 

קבוצת נוער לאומית בכדורסל. צילום: שחר ברגר

הדר פז טיפול נפשי באומנות

חוסר האחידות והבלבול, הכל כך מאפיינים את משבר הקורונה בארץ בחצי השנה האחרונה, הגיעו גם לפעילות הספורט לילדים ובני נוער, כאשר ישנן רשויות שהחליטו להחזיר את האימונים ורשויות שלא.

עיריית רמת השרון ואגודת הספורט החליטו אמש שלא להשיב את האימונים לספורטאים תחרותיים בענפי הספורט השונים באגודת הספורט ובענף הכדורגל וזאת בניגוד למשל להרצליה שהחליטה לאמץ את המלצת משרד התרבות והספורט מיום שישי בעקבות מכתב שהוציא רז פרויליך, מנכ"ל משרד התרבות והספורט, ובו ציין כי ניתן לקיים פעילות ספורט תחרותית במסגרת התאחדויות ואיגודי הספורט במתקני הספורט המשמשים בשגרה את הספורטאים הפעילים בהתאם לענפי הספורט השונים. יחד עם זאת, נאסר לקיים משחקי אימון או משחקים במסגרת ליגה תחרותית ופעילות של חוגים או בתי ספר בענפים השונים. בעקבות כך, גם ההתאחדות לכדורגל הודיעה אתמול כי בעקבות החלטת המשרד לתרבות וספורט ניתן לחזור לשגרת האימונים בקבוצות הליגה, אך ללא משחקי ליגה ומשחקי אימון.

כאמור, ברמת השרון החליטו לנהוג אחרת ולהפסיק את האימונים החל מהיום (שלישי). בהודעה שהוציאו אמש (שני) גיא קלנר, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט, ואריק דורון, מנכ"ל אגודת הספורט, הם ציינו: "מדינת ישראל כולה, ורמת השרון בפרט, ניצבים כיום מול עליה משמעותית בכמות החולים בקורונה. עלינו, כמובילי פעילות הספורט בעיר, חלה אחריות במישור המקומי, לדאוג לשלום ובריאות תושבי העיר. משרד הספורט תחילה והאיגודים השונים לאחריו, הוציאו תקנות, לפיהן מחלקות הנוער בענפי הספורט התחרותיים, רשאיות לחזור לאימונים. עם זאת, לאור העובדה שהוחלט להפסיק את הלימודים בכל בתי הספר, וכן את כל חוגי הילדים באשר הם, התקנות הללו הינן מנותקות מהמציאות".

השניים הוסיפו: "בדקנו את התקנות שהוציאו משרד הספורט והאיגודים השונים, והגענו למסקנה, כי התקנות אולי עומדות מילולית, בהנחיות שפרסמה הממשלה לסגר הנוכחי, אבל אינן עומדות בקנה אחד, עם כוונת המחוקק. תקנות גופי הספורט, נשענו על ניסוח מילולי לא מוצלח, שבא לאפשר את המשך פעילות קבוצות הבוגרים המקצועניות בלבד. לא הייתה כל כוונה של משרד הבריאות, לאפשר את המשך הפעילות הסדירה של מאות אלפי הילדים, במחלקות הנוער בארץ. אי לכך החלטנו שבריאות ילדי העיר ובני משפחותיהם קודמת לכך ולכן אנו נפסיק החל ממחר בבוקר (היום – ש.י.), את כל אימוני מחלקות הנוער בתקופת הסגר, חוגים וקבוצות ליגה. אלא אם משרד הבריאות יוציא בעצמו הנחיות אחרות, הפסקת הפעילות תימשך עד לסיום הסגר שנקבע".

 

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן