נעמי קולודני, מאמנת קבוצת הנשים בכדורסל של א.ס. רמת השרון, שסיימה השבוע את העונה במקום השישי בפלייאוף העליון, מרוצה מהעונה שהייתה – ומקווה להמשיך כמאמנת הקבוצה גם בעונה הבאה

שרון יונתן

צילום: עודד קרני

בעבר הרחוק הייתה קבוצת הנשים בכדורסל של א.ס. רמת השרון אימפריה של ממש. 6 תארי אליפות ומספר זהה של זכיות בגביע המדינה מוכיחות עד כמה טענה זו נכונה. אבל, התואר האחרון היה בשנת 2010 ובשנים האחרונות רמת השרון רחוקה מהצמרת, כאשר השיא השלילי מבחינתה היה בעונה שעברה, אז כשלה ממש וסיימה במקום הלפני אחרון.

ראשי הקבוצה, רחל אוסטרוביץ' ואורנה אוסטפלד, המאמנת המיתולוגית, החליטו להפקיד השנה את אימון הקבוצה בידיה של נעמי קולודני ששימה בעונה שעברה כעוזרת של אוסטפלד ועשתה את טבילת האש הראשונה שלה כמאמנת ראשית רק בעונה זו.

לקולודני, שחגגה ביום חמישי שעבר יום הולדת 38, זו למעשה קדנציה רביעית ברמת השרון. היא גדלה במחלקת הנערות של רמת השרון ועלתה בה לבוגרות. לאחר מכן נדדה בין מספר קבוצות וחזרה לרמה"ש לקראת סוף העשור הקודם וזכתה עם הקבוצה באליפות. לאחר מספר עונות בנתניה, אשדוד וחולון חזרה לעונה אחת ברמת השרון וכאמור את הקדנציה הרביעית היא עושה על הקווים.

לאחר העונה הכושלת בשנה שעברה רצו ברמת השרון לייצב את המערכת ולהגיע לפלייאוף העליון. הקבוצה עמדה במטרה כאשר בסיום הליגה הסדירה דורגה במקום החמישי, נקודה פחות מאשר מראשל"צ, אבל בחמשת משחקי הפלייאוף העליון הקבוצה נוצחה בכל משחקיה וסיימה במקום השישי.

יומיים לאחר משחק הפלייאוף האחרון בו הובסה על ידי רמת גן (73 :97), שסיימה את הליגה במקום הראשון, סיכמה המאמנת נעמי קולודני את עונתה הראשונה כמאמנת:

"מאוד נהניתי בעונה הזאת שהייתה מלאה באתגרים. אחרי כמה עונות לא טובות, היה לנו חשוב לייצב את הקבוצה, להחזיר את השקט ולסיים בפלייאוף העליון ועמדנו במטרות האלו. היה לנו חשוב גם לא להחליף שחקניות ולמעט החלפת זרה שנכפתה עלינו בגלל פציעה, כל השחקניות שהחלו את העונה גם סיימו אותה".

נעמי, הייתן במרחק נקודה ממקום רביעי בהתחלת הפלייאוף. עד כמה את מאוכזבת מכך שלא ניצחתן אפילו משחק אחד בפלייאוף בעליון?

"הכל למעשה התנקז למשחק אחד מול ראשל"צ בחוץ, אותו הפסדנו, כך ששני המשחקים האחרונים לא היו קריטיים בשבילנו וכבר הייתה אווירת סוף עונה. אל תשכח שהעונה היה לקבוצה את התקציב הנמוך ביותר שהיה לה בשנים האחרונות. אני שמחה שרוב השחקניות קיבלו ניסיון והייתה להן הזדמנות לסחוב את הקבוצה".

מה רמת השרון צריכה לעשות כדי לחזור ולהיות בין ארבע הגדולות?

"קודם כל, לשמור על המשכיות ומערכת יציבה כי הכסף הגדול שהיה בתקופת התארים לא יחזור. חשוב גם שהקבוצה תקבל את תמיכת העירייה בשביל כך. ראינו מה הצלחת מכבי אשדוד עשתה בשביל העיר".

תישארי מאמנת בעונה הבאה?

"היה לי חוזה לעונה אחת, אבל אני רוצה להישאר מאמנת ברמת השרון. אם זה יקרה, יש לי את המחשבות והרעיונות כדי שהקבוצה תצליח להגיע לארבע הראשונות".

איך את מסבירה את הירידה של כדורסל הנשים לעומת התקופה בה את שיחקת?

"זה נכון, בתקופה שאני שיחקתי היה קהל גדול יותר ועניין גדול יותר. בגלל שספורט זה דבר בריא לחברה צריך לחשוב איך גורמים לליגה להיות יותר מעניינת. זה קודם כל עניין של השקעה ומשאבים, תמיכה של הממשלה וגופים נוספים. בכדורגל צריך עשרות מיליונים כדי לקדם ואילו בכדורסל נשים זה רק מיליונים בודדים. אחת המטרות שלנו העונה הייתה להחזיר גם את הקהל הוותיק יותר וגם בזה עמדנו. היו אוהדים שזכרתי אותם מהתקופה שבה אני שיחקתי".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן