בפוסט נוקב וחריף שהעלה זיו עומר הוא טען כי בני הרצליה מנסה לכסות את הגירעון שלה על ידי עליית מחירים בפעילות הספורט התחרותית וקבע כי מדובר ב"מונופול שמנצל את כוחו" על חשבון ההורים. העירייה ובני הרצליה: "למיטב ידיעתנו הפוסט שפורסם הוסר בתוך זמן קצר ומקורו, ככל הנראה, באי הבנה". עומר לא הגיב לתוכן הכתבה

שרון יונתן

סערה בעמותת בני הרצליה: זיו עומר, יו"ר הנהגת ההורים העירונית, קרא אתמול (שישי) להורי הספורטאים התחרותיים בעמותת בני הרצליה לעצור את הרישום והתשלום לעמותה. עומר העלה אתמול (שישי), בשעות אחר הצהריים, בדף הפייסבוק של הנהגת ההורים העירונית, פוסט חריף ויוצא דופן נגד עמותת בני הרצליה. כעבור זמן קצר הפוסט הוסר, אבל לינק של הפוסט וצילומי מסך הועברו בין קבוצות וואצאפ, כך שהורים רבים בעיר צפו בתוכנו של הפוסט למרות שהוסר. פניתי לזיו עומר כדי לבקש את תגובתו לגבי הסרת הפוסט, אך עומר בחר שלא להגיב.

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

בפוסט טען עומר כי עמותת בני הרצליה מנסה לטפל בגירעון שלה על ידי העלאת מחירים בעשרות אחוזים בפעילות הספורט התחרותית. "עוצרים את הרישום לבני הרצליה. אגודת בני הרצליה בקשיים", פתח עומר את הפוסט והסביר: "מדי שנה בשנים האחרונות האגודה סיימה בגירעון, והביאו מנכ"ל חדש כדי להבריא את האגודה. לאחר עבודה מאומצת, החליטו בבני הרצליה שהדרך להבראה עוברת בכיס של ההורים. הילדה חולמת להיות שחיינית? תכינו 850 ש"ח בחודש (עלייה של 60%). הילד רוצה כדורסל: יעלה לכם 580 ש"ח בחודש. רוצים טניס? הספורט אשר החל כספורט לעשירים בלבד עושה קאמבק בהרצליה עם עליה של 50% למחיר של 1,500 שח בחודש. יש לכם שלושה ילדים בספורט התחרותי? תכינו 3,000 שח בחודש. קורונה או לא. זה לא ממש משנה".

"כפיית מחירים לא הגיונית"

עומר טען כי בני הרצליה מנצלת את כוחה כדי להעלות מחירים בצורה לא הגיונית: "אמנם אמרו שמגדילים את סכום הסיוע לנזקקים, אך רוב ילדי העיר ממשפחות מעמד הביניים. כאלה שלא יגישו בקשה לסיוע (וסביר שלא יקבלו אם יגישו). העברנו רעיונות להורדת המחיר אשר עלו משיחות עם הורי השחיינים. נעננו שלא ניתן והעלו את המחיר עוד יותר. ביקשנו פירוט מדוע העלייה בטניס קיצונית. עדיין ממתינים לתשובות. ביקשנו לשקול הורדת דמי השכירות למתקנים עירוניים. אז ביקשנו. יותר פשוט לגבות מהורים אשר רוצים ילדים בריאים ומאושרים. יש לנו בעיר מונופול, אשר מנצל את כוחו כדי לכפות מחיר לא הגיוני, במיוחד בתקופה זו".

עומר המשיך וציין עד מתי לדעתו יש לעצור את הרישום לבני הרצליה: "אנו עומדים בפני שתי אפשרויות: לשלם או לשבות! בונים על זה שבחלק מהענפים העלייה מתונה יותר והם יירשמו, ובאחרים יישארו מעט אשר יוכלו לכפות עליהם מחיר מוגזם. אנו קוראים לכלל ההורים לעצור רישום לבני הרצליה עד שיטופלו שלוש נושאים: תכנית הבראה רצינית ואמיתית לבני הרצליה (לא רק כלכלית, גם תכנית), מיתון עליית המחירים והגעה למחירים השווים לכל נפש, הכנסת תחרות פרטית לעיר ושבירת המונופול (נושא עליו קיבלנו הסכמה מהעירייה). חושבים שזה לא רלוונטי לכם כי הילדים עדיין צעירים ובספורט חובבני ולא תחרותי? (שם לא עלו המחירים). תחשבו פעמיים ותכינו תכנית חסכון. כל ספורטאי חובב חולם להיות מקצוען".

העירייה ובני הרצליה: שיתוף פעולה מלא עם הנהגת ההורים

מעיריית הרצליה ועמותת בני הרצליה נמסר בתגובה: למיטב ידיעתנו הפוסט שפורסם הוסר בתוך זמן קצר ומקורו, ככל הנראה, באי הבנה. עיריית הרצליה, הנהלת בני הרצליה והנהגת ההורים ימשיכו יחד בשיח המשותף והמשתף למען קידום טובת ילדי העיר. יש להבין שברקע הדברים, כחלק, ממאמץ להתאים את עלויות פעילות הספורט לימים מורכבים אלו של משבר הקורונה, התקבלה החלטת הוועד המנהל, בראשות יו"ר הדירקטוריון, סגן ראש העירייה עופר לוי, בשיתוף מנכ"ל העירייה, להגדיל את היקף הסיוע הניתן למשפחות נזקקות למימון פעילויות ספורט לילדים ונוער בכחצי מיליון ש"ח שיועברו ישירות לוועדת ההנחות עבור משפחות אלו. כמו כן, בהתאם להמלצתו של חבר דירקטוריון העמותה, חבר מועצת העיר יריב פישר, יוענקו הנחות מיוחדות לתושבי העיר, הנמצאים בחל"ת ומקבלים דמי אבטלה. עוד הוחלט על התאמת מחירים, באופן שמשתתפי הספורט העממי, בהם משתתפים כ-6,500 ילדים ובני נוער, לא יישאו יותר בעלויות הספורט התחרותי וההישגי ומחירים אלו יותאמו להיקף צריכתם בפועל של הספורטאים התחרותיים, בלא שתידרש עליית מחירים נוספת בחוגי הספורט העירוניים, הממשיכים להיות מסובסדים על ידי עיריית הרצליה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן