הפגרה המאולצת שנכפתה בשל מגפת הקורונה הביאה את קבוצת הכדוריד א.ס. רמת השרון לצאת עם מיזם נפלא – ראיונות יומיים עם שחקני הקבוצה בדף הפייסבוק של המועדון. קבלו את הראיון עם עמית גל, השחקן הוותיק בקבוצה

שרון יונתן

צילומים: עמרי רוזנבליט

קבוצת הכדוריד א.ס. רמת השרון החלה השבוע במיזם מקורי ומושקע, כאשר בכל אחד מימי השבוע עולה ראיון בדף הפייסבוק של הקבוצה עם אחד משחקני הקבוצה. זה החל ביום שלישי עם ראיון באנגלית עם מילאן פבלוביץ' ונמשך עם ראיונות של גיל פומרנץ, עמית מוטולה, עמית גל ויוסי אפו. אנו בחרנו להביא לכם את הראיון המלא עם עמית גל, שסיים העונה עונה שביעית בקבוצה, השחקן הוותיק ביותר בשורותיה.

לפניכם הראיון המלא כפי שהתפרסם בדף הפייסבוק של המועדון: הוא גדל בקריית אונו ובגיל 19 החליט לעשות את המעבר לרמת השרון. עמית סיים את העונה השביעית שלו ברמת השרון ואפשר לומר שמצא בית חם.

עמית ,איך אתה מסכם את העונה?  

"אני חושב שהעונה של הקבוצה עד לנקודה שהיא הופסקה הייתה כמו רכבת הרים. בליגה סבלנו מחוסר יציבות, לצד ניצחונות חשובים כמו על האלופה אשדוד אך גם היו הפסדים מתסכלים שלא היו צריכים לקרות. מאז שאסף חזר הקבוצה התחילה להתייצב ולהתחבר ואני בטוח שאם הליגה הייתה ממשיכה היינו מסיימים במקום השני ומשם לפלייאוף.
ברמה האישית, הגעתי לעונה הזאת במוכנות שיא עם ידיעה שהחוזה שלי נגמר בסיום העונה ואעשה הכל על מנת לזכות בתואר עם רמת השרון. לצערי, מסיבות כאלה ואחרות לקח זמן עד שנראינו טוב אבל כלקח מהשנים האחרונות הכנתי את עצמי מנטלית ופיזית לחודשים אפריל ומאי ובמשחקים האחרונים לפני הפסקת הליגה כבר התחלתי להרגיש שאני באמת בכושר טוב".

ברמה האישית, מה היו הציפיות שלך מהעונה האחרונה? 

"לאחר 7 עונות בקבוצה. הציפיות שלי הן קודם כל לקחת תארים עם הקבוצה ולהיות בכל אירוע גמר. מבחינה אישית המטרה שלי היא תמיד להשתפר כשחקן ולהיות שם בשביל הקבוצה. סטטיסטיקה אישית לא מעניינת אותי אני משחק בשביל ההצלחה של הקבוצה ואני רואה הצלחה קבוצתית כהצלחה אישית".


עמדת בציפיות ? 

"אני חושב שהעונה נחלקת לשתיים בכדוריד הישראלי – יש את הליגה ויש את הפלייאוף. אני חושב שבליגה עזרתי מאוד לקבוצה אבל עדיין החלק החשוב הוא הפלייאוף לכן אני מייחס לליגה חשיבות מופחתת מבחינת עמידה בציפיות ואין ביכולתנו לדעת כיצד העונה הייתה מסתיימת".

העונה התחילה מצוין, חומר שחקנים מהטופ, מה לדעתך לא עבד העונה?

"לדעתי, התחלנו עם התלהבות מאוד גדולה ולאחר מכן הייתה לנו באמת ירידה. אני חושב שהיה אלמנט פיזי ומנטלי שגרם לירידה הזאת. גם התחלנו את העונה מאוד חזק עם המון אימונים ולאחר חודשיים הקבוצה הייתה תשושה פיזית ומנטלית ולא היו אנרגיות. אני בטוח שבאפריל מאי היינו קבוצה אחרת, ולכן אני חושב שזאת טעות לשפוט לפי הליגה כי אני יודע שבפלייאוף היינו מראים את מה שכולם ציפו מאיתנו".

האם אתה מרגיש פיספוס על כך שטרם לקחת תואר?  

"כמובן שאני מרגיש פספוס, המטרה העיקרית שלי בקבוצה הייתה זכיה בתואר ולצערי עד היום לא הצלחנו בכך. אני חושב שהיו לנו כמה שנים שזה היה מונח על השולחן, אבל זה הספורט. בכל שנה שהגעתי נתתי כל מה שיש לי כדי לקחת תואר ואני מאמין שזה עוד יקרה".

מה אתה חושב שחסר לרמת השרון כדי לקחת תואר? 

"כמו שציינתי, אני חושב שחסרה לנו מסורת כמו שיש לקבוצות מראשון לציון, צברנו את זה למועדון מבחינת השם של רמת השרון אבל אנחנו עוד לא ברמה של הקבוצות מראשון לציון. בשנים האחרונות היה חסר לנו הגרוש ללירה ואני חושב שההמשכיות של הסגל זה אולי הדבר שחסר לנו. הרבה שחקנים חדשים מגיעים ולוקח זמן להתחבר. כאשר תהיה קבוצה שתייצר הצלחה רצופה ויציבה, דבר שכבר החל מרגע חזרתו של אסף לקווים, התארים יגיעו במהרה".

אתה מסיים עונה שביעית ברמת השרון. במבט לאחור, מה היית עושה אחרת?

"הגעתי בדיוק בשלב שהמועדון רצה לעשות את הקפיצה לצמרת וזאת אחת הסיבות העיקריות שמשכו אותי למועדון. כבר מהעונה השנייה שלי הצלחנו לעשות אותה ומאז תקענו יתד בצמרת והיום כשאומרים רמת השרון יודעים שזאת קבוצת צמרת ששואפת לכל התארים. נוסף על כך, בשבע שנותיי ברמת השרון הגענו תמיד לפלייאוף העליון דבר שלא היה קורה בקביעות לפני כן. אני חושב שבשנים האחרונות נתקענו ולא הצלחנו לייצר את הקפיצה הנוספת והמיוחלת שהיא להיות במעמדי גמר ולקחת תארים. בראייה לאחור אני מאוד מרוצה מהזמן שלי במועדון ומגדיר את זה כזמן שבו גדלתי כשחקן. מבחינה קבוצתית אני חושב שחסרה לנו המשכיות של סגל השחקנים, ובכל שנה מתחלפים שחקנים. אם הייתה לנו יציבות מבחינת הסגל עם החלפות מינוריות ייתכן שהיינו מצליחים יותר אבל זה הכל בדיעבד ואין לדעת".

מהן תכניותיך לעתיד בכדוריד ובחיים האישיים?

"מבחינת כדוריד העתיד כרגע לוט בערפל בגלל המצב עם הקורונה והשינויים שיתרחשו בעולם הספורט ככה שכרגע אני ממתין לראות. בנוסף קיבלתי את תעודת עריכת הדין לפני כשנה וכרגע אני עוסק בתחום. בחיי האישיים הייתי אמור להתחתן בקיץ הקרוב אך בגלל המצב ניאלץ לדחות זאת".


לסיום, איך אתה מעביר את התקופה הזו? למה אתה מתגעגע?

"אני מתאמן הרבה ומחזק את עצמי. אני מאוד מתגעגע לחברים לקבוצה, למתח שאתה מרגיש בכל בוקר של משחק, את ההתרגשות, הכיף שאחרי ניצחון ובעיקר למשחק. אין תחליף לאנרגיה של הכדוריד ואני מקווה שהקורונה תחלוף במהרה ונחזור למגרשים לעשות את הדבר שכולנו כל כך אוהבים וזה לשחק כדוריד".

עמית גל שחקן כדוריד רמת השרון
עמית גל. "היינו מגיעים לגמר הפלייאוף"

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן