קצת קשה להאמין, אבל המשפט בכותרת נכון ובינתיים שתי מחלקות הנוער בכדורגל לא יכולות לארח משחקים בשעות אחה"צ והערב בגלל תאורה לקויה. כאשר העירייה רוצה שמשהו יעבוד כמו שצריך, זה פשוט קורה. הכל מתחיל ונגמר בשתי מילים, אכפתיות ורצון. העירייה: "מודעים לבעיה. הקצנו סכום נכבד להחלפת התאורה לפנסי לדים חדשים".

שרון יונתן

כנראה שאין עיתוי מתאים מחג החנוכה כדי להציף בעיה שקשורה לאור. קצת קשה להאמין אבל עירייה עשירה ואיתנה כלכלית כמו הרצליה לא מסוגלת לדאוג שהתאורה במגרשי האימונים בכדורגל תעמוד בתקן שהציבה ההתאחדות לכדורגל.

לפני הכל, גילוי נאות. הבן שלי משחק במחלקת הנוער של הפועל הרצליה, אבל כמובן שאני מציף פה בעיה שנוגעת שווה בשווה לשתי מחלקות הנוער (מכבי והפועל) המכילות ביחד כמעט אלף שחקנים.

ועכשיו לעובדות: הפעילות הספורטיבית חזרה, הליגות נפתחו, אבל לשני המועדונים, מכבי והפועל הרצליה, אין אישור לארח במגרשי האימונים קבוצות ממחלקות נוער יריבות בשעות אחה"צ והערב מאחר שהתאורה לקויה ואינה עומדת בתקן שקבעה ההתאחדות לכדורגל. מיותר לציין כי בעשרות רשויות מקומיות אחרות בארץ, נחשלות בהרבה מהרצליה, התאורה במגרשים אושרה והקבוצות יכולות לשחק בערב.

ולפני שאתם שואלים, נסביר. זה לא שהתאורה בארבעת המגרשים (שני המגרשים הסינטטיים – בתמונה, ושני מגרשי המשק מול הקניון) לא פועלת. היא פועלת, לא במלוא עוצמתה כמובן (פנסים שרופים או שסתם לא בא להם להידלק) אבל מה שטוב לאימונים בלית ברירה לא עומד בתקן שהציבה ההתאחדות לכדורגל. בשביל זה, העירייה צריכה להחליף את התאורה לפנסי "לדים". זאת אומרת, להשקיע כסף. עוד הסבר אחד. בטח תגידו, אבל כדורגל משחקים בשבת בבוקר ובצהריים. זה נכון, אבל ריבוי הקבוצות (המבורך) בשני המועדונים והעובדה שקבוצות יריבות רבות מוגדרות כקבוצות "צו פיוס", שלא משחקות במהלך השבת, גורמות למועדונים צורך לארח בשעות אחה"צ והערב ומכאן הבעייתיות.

מניסיון של כתב מוניציפלי וותיק, אני יכול לומר דבר אחד בוודאות: כאשר העירייה רוצה שמשהו יעבוד כמו שצריך, זה פשוט קורה. כאשר לעירייה לא ממש אכפת אז ככה זה נראה. הכל מתחיל ונגמר בשתי מילים: אכפתיות ורצון. כל השאר זה רק תירוצים. ולא שהיה חסר זמן (פגרת קיץ וסגר) ולא שהמועדונים לא התריעו. הכל ידוע לעירייה ואני לא מחדש לה כלום. אגב, העירייה בעצמה טוענת שהכדורגל הוא ענף הספורט הפופולרי בהרצליה. חבל רק שההתייחסות היא לא בהתאם.

אז עיריית הרצליה, לפני שאתם משקיעים מחשבה וזמן באיחוד מועדוני הכדורגל, שספק אם יצא בכלל לפועל, עדיף שקודם כל תאפשרו לאלף ילדים ובני נוער לקבל את התנאים המינימליים שהם ראויים להם.

מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה מודעת לבעיית הקריטריונים של ההתאחדות לכדורגל שהוחמרו בשנים האחרונות בנוגע לתקנים לרמת התאורה במגרשי הכדורגל. אנו נרתמים ונטפל בכך. לראיה, הקצנו סכום נכבד בתקציב להחלפת התאורה לפנסי לדים חדשים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן