בעקבות החלטת ההתאחדות לכדורגל מאתמול על סיום העונה בליגות הוכתרה קבוצת הנשים מ.כ. רמת השרון כאלופה בפעם השניה בתולדותיה. המאמן גל אדיר משוכנע שקבוצתו ראויה לאליפות ומסביר מה סוד ההצלחה שלה

שרון יונתן

צילום: באדיבות הקבוצה

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

מברוק לקבוצת הנשים בכדורגל, מ.כ. רמת השרון, שהוכתרה אתמול לאלופת המדינה לנשים וזאת בעקבות החלטת ההתאחדות לכדורגל על סיום הליגות לאלתר, פרט לשתי הליגות הבכירות לגברים. בהחלטה צוין כי הקבוצה שנמצאת כיום במקום הראשון בליגת העל לנשים תוכתר כאלופה ותשתתף בעונה הבאה בליגת האלופות.

רמת השרון משלימה אליפות שני בתולדותיה, לאחר שזכתה לראשונה באליפות לפני 4 עונות, בעונת 2015/2016. רמת השרון הייתה הקבוצה הטובה בליגת העל (8 קבוצות) וסיימה, כאמור, את הליגה הסדירה במקום הראשון עם 35 נקודות, 5 יותר מהשניה, קרית גת. בשלב זה, לפני תחילת הפלייאוף העליון, הופסקה הליגה בשל התפשטות נגיף הקורונה. עם יתרון של 5 נקודות לפני 6 משחקי פלייאוף עליון סביר להניח שרמה"ש הייתה זוכה באליפות גם אם העונה הייתה נמשכת כרגיל.

העליונות של רמת השרון באה לידי ביטוי בטבלה: מתוך 14 משחקי ליגה ניצחה הקבוצה ב-11, סיימה פעמיים בתיקו ונחלה הפסד בודד, כאשר מאזן השערים שלה עומד על 41 שערי זכות (ממוצע של כמעט 3 שערים למשחק) לעומת 8 שערי חובה בלבד (ממוצע של קצת יותר מחצי שער למשחק).

את טבלת המבקיעות בקבוצה מובילה מור אפרים עם 11 שערים (סגנית מלכת שערי הליגה), כאשר יתר הכובשות הן: שירה אלינב – 8 שערים, ורד כהן – 7 שערים, גונה דאלברג – 5 שערים, דליה בכוור, טאבטה דה סילבה ורוני שמריך – 3 שערים כל אחת, ליה ברקאי – שער בודד.

המאמן גל אדיר: "האליפות מגיעה לנו"

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

מי שהוביל את הקבוצה לאליפות הוא גל אדיר, שחקן העבר, שמאמן את הקבוצה זו השנה השניה ברציפות. אדיר משוכנע שגם אם הליגה הייתה נמשכת כרגיל קבוצתו הייתה זוכה באליפות: "נכון שהיו רגעים העונה שאס"א ת"א וקרית גת חלפו על פנינו במעט, אבל הגענו לפלייאוף העליון עם יתרון של 5 נקודות שהיה מספיק לנו לזכות באליפות. חוץ מתוצאת תיקו אחת מול אס"א ניצחנו את כל המשחקים מול קבוצות הצמרת. צריך לזכור שהובלנו בחמש נקודות ולא בנקודה אחת. אנחנו ראויים לאליפות כי היינו הקבוצה הטובה בליגה".

גל, מה סוד ההצלחה של הקבוצה?

"נבנתה קבוצה איכותית עם שחקניות טובות, כאשר הייחוד היה הביחד שלנו גם ברגעי משבר. היה לנו סגל של 17 שחקניות, כמות חריגה לקבוצה בליגת העל. ניסיתי להביא את האגרסיביות והנעת כדור, שכה דגלתי בהם כשחקן, גם לקבוצה הזאת כמאמן. בנוסף, המערכת מסביב הייתה בריאה ונתנה לנו שקט להצליח וחשוב לי לציין את האנשים הטובים שעזרו להצלחתה: אלון ג'רבי – יו"ר הקבוצה, אדוה טוויל – מנכ"לית הקבוצה שעד לפני שנה הייתה שחקנית בקבוצה, מאיר קדוש – עוזר המאמן, ירדן מאמנת הכושר ומאיר סמדג'ה שעזר גם".

כמה זה מבאס לזכות באליפות בצורה הזאת?

"מבאס מאוד כי אין כמו לקחת אליפות על הדשא. הייתי שחקן ועליתי ליגות אז אני מכיר את ההרגשה הזאת שעכשיו חסרה לנו, אבל כמובן שזה בגלל המצב ולא תלוי בנו. בירכתי את השחקניות בהודעה ואני מקווה שמתישהו נוכל גם לחגוג את האליפות".

להערכתך, המשבר ישפיע על ליגת הנשים?

"ליגת הנשים מתפתחת בשנים האחרונות, כך שאני לא חושב שתהיה השפעה מיוחדת דווקא עליה. התקציבים ירדו בכל מקום ולצערי שחקניות ימשיכו לעבוד בעבודה נוספת כדי להתפרנס בכבוד. הלוואי והמצב היה אחרת, אבל זה לא כך בינתיים".

כדורגל נשים רמת השרון אלופות עונת 2019/20
מימין: ליה ברקאי, דליה בכוור, קארין סנדל, רוני שמריך – הייחוד זה הביחד

צילום: באדיבות הקבוצה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן