הורי ספורטאי עמותת בני הרצליה עדיין לא מבינים מדוע הופסקה לפני כשבוע הפעילות הספורטיבית של ילדיהם. פנינו לעירייה עם שאלות נוקבות, אבל לצערנו לא זכינו לתשובות מלאות

שרון יונתן

מחר (רביעי) ימלא שבוע להחלטת העירייה וועד ההורים העירוני על הפסקת פעילות הספורט התחרותי בעמותת בני הרצליה. לפני יומיים החליטה העירייה על סגירת מגרשי האימונים בכדורגל ובכך מנעה את תחילת האימונים במחלקות הנוער של מכבי והפועל הרצליה.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

את דעתי בנושא הבעתי כבר שלשום בטור אישי. אתמול ביקשתי לראיין את מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, ולהעלות בפניו שאלות שהגיעו אליי במהלך השבוע האחרון בשיחות רבות עם הורים שילדיהם עוסקים בפעילות ספורט תחרותית בבני הרצליה ובמועדוני הכדורגל, וזאת בשל העובדה שהעירייה החמירה עם ההגבלות שלא קיימות בשום מקום אחר בארץ. חשוב לי לציין ולהדגיש: בדבריי אני מתכוון רק על האיסור לעסוק באימוני ספורט תחרותי. מנכ"ל העירייה בחר שלא להתראיין וביקש שאעביר את השאלות בכתב. אז העברתי והנה הן לפניכם ובסיומן תגובת המנכ"ל.

השאלות לעירייה

מהם הנתונים ששימשו את העירייה לקבלת ההחלטה לביטול הפעילות הספורטיבית של עמותת בני הרצליה?

מדוע התקבלה החלטה תקדימית זו ללא כל הנחיות מטעם משרד הבריאות?

האם העירייה מתכוונת לנקוט צעדים נוספים למניעת התפשטות המגפה על דעת עצמה ללא הנחיות משרד הבריאות?

האם נלקחה בחשבון הפגיעה בבני הנוער בהרצליה שעבור רבים מהם הספורט הוא דרך חיים במיוחד בתקופה זו?

הדר פז טיפול נפשי באומנות

האם התקיימה התייעצות עם גורמי מקצוע מבחינת ההשפעה הפדגוגית והפסיכולוגית על ילדים?

איזה קשר יש לועד ההורים העירוני ולפעילות הספורט התחרותית של עמותת בני הרצליה?

כיצד יתכן שועד ההורים העירוני הוא שהוביל את העירייה (או לפחות היה שותף בכיר) להחלטה תקדימית זו?

מדוע החליטה העירייה לסגור ביום ראשון את מגרשי הכדורגל העירוניים עד להודעה החדשה, כאשר אין שום רשות מקומית בארץ שפעלה כך?

מדוע התקבלה החלטה זו כאשר אין הנחייה לכך ממשרד הבריאות וההתאחדות לכדורגל?

האם לנוכח הביקורת הציבורית הגדולה מתכוון ראש העירייה לשקול מחדש את הפסקת הפעילות הספורטיבית בבני הרצליה וסגירת מגרשי הכדורגל?

מנכ"ל העירייה: בריאות הילדים ומניעת ההדבקה לנגד עינינו

על כל השאלות האלו השיב מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא:

"בריאות הילדים ומניעת שרשרת מעגלי ההדבקה, ההולכים וגדלים, היא שעומדת בראש ובראשונה לנגד עיני עיריית הרצליה. הנתונים מדברים בעד עצמם – בכל יום שעובר אנו נאלצים לסגור גנים, בתי ספר, מסגרות וחוגים, ומאות ילדים – יחד עם הוריהם – מחויבים להיכנס לשהות בבידוד. לנוכח הנתונים המדאיגים והנתונים המספריים הגבוהים של הדבקת ילדים בעיר הרצליה, החליטה העירייה, בעצה משותפת עם הנהגת ההורים העירונית (המהווה נציגות דמוקרטית של כל הורי העיר) ועם גורמי הבריאות העירוניים, לצמצם ככל האפשר את המשך ההדבקה והבידוד ולשמור על המשך קיומם רצף של מסגרת הלימודים ביום, על מנת לאפשר להורים להמשיך ולצאת לעבודה בכל בוקר. זהו הצעד הראוי להיעשות כעת ולשמירה על חיי אדם יש עדיפות על פני כל שיקול אחר. להפסקת הלימודים לחודשים ארוכים עשויות להיות השלכות חמורות וקשות (פסיכולוגיות וכלכליות) ולכן בחרנו, מתוך אחריות ציבורית, להחמיר כעת – ולא להצטער אחר כך. אנו מצפים מכל שותפי העירייה בתחום החינוך והספורט, וגם מעיתונאים בעלי דעה, לגלות הבנה וסובלנות ומקווים לימים טובים ובריאים יותר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן