כך עולה מהדו"חות הכספיים של העמותה לסוף שנת 2019 שאושרו בועדת הכספים ויובאו לאישור בישיבת המועצה בשבוע הבא. העירייה ועמותת בני הרצליה לא הגיבו לתוכן הכתבה

שרון יונתן

הורים לספורטאי עמותת בני הרצליה קיבלו לאחרונה דרישת תשלום לפעילות הספורט התחרותית לשנה הקרובה שהיא גבוהה בהרבה ממה ששילמו בשנה שעברה. את זעמם של ההורים על כך העלנו ב"שרון און ליין" לפני מספר ימים, כאשר ברור כי עליית המחירים נובעת מהצורך לכסות על הגירעון ההולך וגדל של עמותת בני הרצליה.

חזקים ביחד. לנדוור

לידי "שרון און ליין" הגיע הדו"ח הכספי השנתי לסוף שנת 2019 שאותו ערך משרד רואה חשבון מועלם ומועלם והוגש לדירקטוריון העמותה לפני כחודש וחצי. בשבוע שעבר נידון ואושר הדו"ח בועדת הכספים של העירייה וביום רביעי הבא יובא לדיון ואישור מועצת העיר.

מהדו"ח עולה כי בשנתיים האחרונות (2018 ו-2019) הצטבר גירעון של כמעט שלושה מיליון שקלים: בסוף שנת 2018 עמד הגירעון של העמותה על 1.95 מיליון שקלים ובשנת 2019 הצטבר גירעון נוסף של 974 אלף שקלים. יש לציין כי כתוצאה מהגירעון בסוף 2018 הצהירו העירייה ובני הרצליה על תכנית הבראה שתצא לדרך.

הדו"ח לסיום שנת 2019 טוב מאשר הדו"ח לשנה שקדמה לו, כאשר מחזור הפעילות (פעולות וגבייה) עומד על 38.9 מילון שקלים בשנת 2019 לעומת 36.9 מיליון בסוף 2018.

מצד שני, לבני הרצליה יש עדיין פער גדול בין הרכוש השוטף (מזומנים בבנק, גבייה עתידית וחיובים שונים) שעומד בסוף 2019 על 12.6 מיליון שקלים לעומת התחייבויות שוטפות (פירעון הלוואות, תשלום לספקים ונותני שירותים, הכנסות מראש) שעומדות על 16.3 מיליון שקלים.

הורה שבנו מתאמן באחת הקבוצות התחרותיות בבני הרצליה שיקף דעה של הורים רבים כשאמר: "העירייה חייבת לקחת על עצמה את הגירעון ולהפעיל תכנית התייעלות ולא להפיל את הגירעון על ההורים".

חזקים ביחד. לנדוור

עירית הרצליה ועמותת בני הרצליה לא הגיבו לתוכן הכתבה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן