במסגרת המיזם, שאותו יזם ילי קלריך תושב רעננה, מתקיימים מפגשים של לוחמי צה"ל שנפצעו בקרב, בסלון ביתם של אזרחי ישראל ובהם מספרים את סיפורי הקרבות, פציעתם הפיזית או הנפשית ותהליך השיקום שעברו. המיזם ייפתח הערב ברעננה במפגש עם שני לוחמים שנפצעו במסגרת פעילות מבצעית בעבר

שרון יונתן

בתמונה: חיילי צה"ל בפעילות מבצעית. צילום: פרטי

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

יוזמה מבורכת יוצאת לדרך: הערב (שלישי) יתקיים ערב הפתיחה של מיזם "לוחמים בסלון" ברעננה, במפגש עם שני לוחמים שנפצעו במסגרת פעילות מבצעית.

המיזם, שייסד ילי קלריך תושב רעננה, זוכה לתמיכה של שר הביטחון בני גנץ, ארגון נכי צה"ל והוא מתקיים בחסות ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, ואורה ויאיר שני – ההורים המאמצים של פצועי צה"ל פגועי הראש מאז מלחמת לבנון הראשונה שטופלו ומטופלים בבית חולים לוינשטיין זוכי פרס נשיא המדינה על פועלם ויקירי העיר רעננה. ברוידא, אורה ויאיר שני ישתתפו במפגש הערב שייערך בגינה בבית משפחת שני ברחוב לזר 1 ברעננה בהשתתפות 50 אנשים.

במסגרת המיזם מתקיימים מפגשים של לוחמי צה"ל שנפצעו בקרב בסלון ביתם של אזרחי ישראל ומספרים את סיפורי הקרבות בהם השתתפו במלחמות, במבצעים צבאיים ובפעילות מבצעית, על פציעתם הפיזית או הנפשית ועל תהליך השיקום שעברו ועל ההתמודדות עם תוצאות הפציעה שמלווה אותם עד היום.

ילי קלריך. לוחמים בסלון, רעננה
ילי קלריך. יוזם המיזם. צילום: ויקו גואטה

המפגש הראשון שיתקיים הערב ברעננה יעסוק בהתמודדות של לוחמי צה"ל הלומי הקרב עם הפגיעה הפוסט טראומטית והלוחמים שנפגעו פיזית. במפגש ידבר איתמר גלזר, לוחם צה"ל לשעבר בסיירת הנח"ל שנפצע במבצע "צוק איתן" וסובל מפגיעה פוסט טראומטית. איתמר לאחרונה הוכר כנכה צה"ל לאחר מאבק ממושך מול אגף שיקום נכי צה"ל במשרד הבטחון. לצידו ידבר גם משה אחרק, לוחם הצנחנים שנפגע מירי לראשו במהלך מלחמת לבנון הראשונה ועבר שיקום ארוך שנים.

ילי קלריך, מייסד מיזם "לוחמים בסלון": "מטרת המיזם הוא לחזק את התודעה בציבוריות הישראלית על החוב העצום שלנו כמדינה וכחברה כלפי אלו שחרפו נפשם ונפצעו במשימות מבצעיות למען בטחון המדינה. המיזם לא מחפש לשים את הביקורת כלפי אגף שיקום נכי צה"ל במשרד הביטחון במרכז הבמה, על אף שהיא מוצדקת, אלא להביא את סיפורי הקרבות בהם השתתפו הלוחמים, סיפור פציעתם והדרך הארוכה שעברו בתהליך השיקום".

לנדוור. סניף רמת השרון מתחדש ואתם נהנים מהטבה מיוחדת! ספרו לי עוד>>

שר הביטחון, בני גנץ, אמר לקראת תחילת המיזם: "לוחמים בסלון הוא מיזם חשוב מאין כמותו המאפשר מצד אחד לתת את המקום והכבוד ללוחמים שנפצעו פיזית ונפשית למען מדינת ישראל ומצד שני, מאפשר לשומעים להבין את גודל ההקרבה, המחיר, המשקלים והצלקות שאותם לוחמים סוחבים על גבם. אני מברך את הלוחמים ואת מיסד המיזם על הפעילות החשובה".

איתמר גלזר. לוחם
איתמר גלזר. יספר הערב במפגש. צילום: פרטי

לוחמי צה"ל שנפצעו בקרב שמעוניינים לקחת במיזם ולספר את סיפורם האישי או אנשים שמעוניינים לארח מפגש, מוזמנים לפנות למייל: yali.kelrich@gmail.com או בטלפון 054-4512039


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן