עיריית רמת השרון, קיבלה בימים האחרונים, הודעה מהמשרד להגנת הסביבה ומהרשות הלאומית לפינוי מוקשים ונפלים, בה נכתב כי אין כל מניעה להסרת הגדרות בשטחים החשודים בהטמנה בשטח הפארק, והחזרתם לשימוש הציבור. האישור ניתן תחת התניה כי בעתיד יתכנו בדיקות דיגום המצריכות חפירה לחיפוש פוסלת, ניקוי הקרקע ושיקומה ככל שיידרש בשטחים החשודים בפארק במידה וימצאו. במקביל להודעה, עיריית רמת השרון פועלת לקבלת אישור רשות מקרקעי ישראל להפרדת הפארק משטחי תע"ש לצורך פיתוחו.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

בחודש ינואר האחרון, התריע המשרד להגנת הסביבה בפני עיריית רמת השרון, על הימצאותם של מוקשים בפארק הנצח בעיר, השוכן סמוך למתחם תע"ש. זאת לאחר שהרשות לפינוי מוקשים גילתה כי בשני אזורים בפארק יש עדויות לשאריות של פסולת נפיצה. בעקבות הדברים כינס ראש העיר אבי גרובר פגישה עם גורמי המקצוע מהרשות הלאומית לפינוי מוקשים, המשרד להגנת הסביבה, המשרד לביטחון והרשות מקרקעי ישראל והורה לסגור חלקים בפארק לאלתר. יודגש כי בשום שלב לא נשקפה סכנה לבתים סביב הפארק ולא לעוברים ברחוב הנצח.

פארק הנצח רמת השרון. צילום: דוברות עיריית רמת השרון

פארק הנצח רמת השרון. צילום: דוברות עיריית רמת השרון

אבי גרובר ראש העיר רמת השרון מסר בתגובה: "מיד כשקיבלנו את ממצאי הבדיקה של הרשות הלאומית לפינוי מוקשים, הוריתי על סגירת חלקים מהפארק מחשש עד לבדיקת השטח על ידי גורמים מקצועיים. במקביל הוריתי על גיבוש תכנית פעולה מידית לטיפול בשטחים החשודים כדי להשיב את הפארק לרווחת התושבים כמה שיותר מהר. במקביל אנו פועלים ובאופן נמרץ מול הרשות למקרקעי ישראל להפריד את הפארק משטחי תע"ש על מנת לפתח את הפוטנציאל שלו למען תושבי העיר. הודעת המשרד לאיכות הסביבה מאוד משמחת אותי, הקיץ בפתח ואני מזמין את כל התושבים והתושבות לשוב ולבלות בפארק ובסביבה בטוחה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן