שני המתחמים ברמת השרון, בהם נמצאים בנייני מגורים ישנים, אמורים לעבור בשנים הקרובות הליך של התחדשות עירונית. הועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה להכין תכנית וקבעה כי בעוד כשנה תעודכן בדבר התקדמותה

שרון יונתן

שני אזורים ברמת השרון, המכילים בנייני מגורים ישנים, אמורים בשנים הקרובות לשנות את פניהם ולעבור הליך של החדשות עירונית. הועדה המחוזית לתכנון ובניה ת"א אישרה לאחרונה פרסום הודעה בנוגע לשתי תוכניות של התחדשות עירונית ברחבי העיר: במתחם רחוב בן חיים ובמתחם רחוב ריינס-הרב קוק.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

שטח מתחם בן חיים משתרע על פני 26 דונם ותחום ברחובות הראשונים, אוסישקין, השופטים והנצח, כאשר כיום יש בו 180 יח"ד, 15,000 מ"ר מסחר, 120 מ"ר שטחי ציבור. מתחם בן חיים הוגש למיון ראשון במסלול רשויות על ידי עיריית רמת השרון בחודש יוני 2019 ולאחר כשבועיים אושרה עמידה בתנאים על ידי הרשות להתחדשות עירונית. בספטמבר האחרון אישרה מתכננת המחוז את קידום התכנון לחידוש המתחם.

המתחם הנוסף שאמור בשנים הקרובות לשנות את פניו הוא, כאמור, ברחוב ריינס- פינת הרב קוק. שטח התכנית משתרע על פני 14 דונם, כאשר כיום יש בו 104 יח"ד קיימות, כ-2,700 מ"ר מסחר, 290 מ"ר שטחי ציבור. גם תכנית זו עברה הליך דומה ואושרה עקרונית על ידי מתכננת המחוז בחודש ספטמבר האחרון לקידומה כתכנית התחדשות עירונית.

הועדה המחוזית החליטה לפרסם הודעה בדבר שתי התכניות, כאשר המטרה היא להכין תכנית להתחדשות עירונית במתחים אלו. עוד הוחלט כי בתום שנה הועדה המחוזית תעודכן בדבר התקדמות התכניות ותשקול את הארכת התנאים.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן