עמותת אחל"ה (איכות חיים לתושבי השרון), הנאבקת בתוכנית תע"ש השרון כבר 14 שנים, בירכה את שלושת ראשי הערים על דרישתם החד משמעית מהמדינה. רוני רום, יו"ר העמותה: "כל תכנית שלא תכלול אלמנטים הכרחיים לטובת הציבור תהיה בכייה לדורות ותהיה רשומה ככישלון של הדור הנוכחי, כלומר של כולנו"

שרון יונתן

פחות מיממה לאחר שראשי הערים של הרצליה, רמת השרון והוד השרון פנו למדינה בדרישה לעצור את תוכנית הבנייה במתחם תע"ש השרון, כפי שפרסמנו אתמול ב"שרון און ליין", מברכת עמותת אחל"ה (איכות חיים לתושבי השרון) את יוזמת ראשי הערים. יש לציין כי עמותת אחל"ה, הרשויות המקומיות, עמותת אדם טבע ודין וגורמים נוספים הגישו בעבר לבית המשפט המחוזי עתירה המתנהלת בימים אלה.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

עמותת אחל"ה, שהוקמה כבר בשנת 2006, נאבקת מזה שנים נגד תוכנית הבנייה במתכונתה הנוכחית ודורשת ביצוע סקר קרקעות כולל על כל שטח אדמות התע"ש כדי למפות את הזיהומים ולדעת בפני מה אנחנו עומדים לפני אישור כל תכנית פיתוח או בניה באזור. בעמותה טוענים בתוקף כי לא ניתן לתכנן שטח שידוע שהוא מזוהם ברמות זיהום שעוד לא נראו כמותן בארץ בחומרתן ובהיקפן מבלי לדעת מה בדיוק קורה בתוך הקרקע.

רוני רום, יו"ר העמותה, אמר היום ל"שרון און ליין": "ידוע ללא כל צל של ספק, כי בשטח התע"ש קיים זיהום נרחב של הקרקע ומי התהום שנגרם בעבר בעקבות פעילות התעשייה הצבאית. במסגרת התוכנית הקיימת, העומדת לפני אישור, נקבע שבדיקת היקף הזיהום והטיפול בו ייעשו באופן הדרגתי המסכן את בריאות התושבים הקיימים בערים הסמוכות. ראשי הערים חיזקו ונתנו משנה תוקף לדרישה לשמירה על בריאות הציבור וחיזקו בצורה משמעותית את עמדת עמותת אחל"ה ואדם טבע ודין הטוענים מזה שנים רבות כי לא ניתן לקדם את תוכנית על אדמות תעש ללא סקר זיהומים כולל לכל שטח התוכנית".

רום הביע סיפוק רב מעמדת ראשי הערים: "עמותת אחל"ה מברכת על עמדת ראשי הרשויות הדואגים לבריאות ורווחת תושביהם, על העמידה המשותפת בדרישה לסקרים ולהגנה על בריאות התושבים כתנאי לקידום כל תכנית ומברכת על הדרישה לשמירת השטח כריאה ירוקה. ברצוני להזכיר כי התכנית המקודמת ע"י הוועדה המחוזית קורמת עור וגידים ונמצאת בהליכים מתקדמים מאוד ולכן יש חשיבות רבה לפניית ראשי הערים לשרים. במקביל על ראשי הרשויות להפעיל את מלא כובד משקלם מול מתכנני המחוז על מנת לשנות את התכנון הקיים, לטובת תושביהם שאם לא כך התושבים יסבלו מתוכנית רעה בהיבטים תכנוניים  ומסכנת חיים בשל הזיהום".

בעמות אחל"ה דורשים את השינויים הבאים: טיפול בזיהום – סקר קרקע כולל וסקר סיכונים לפני תכנון. התכנון – התוכנית "מפנה עורף" לציבור  הקיים. בטווח של ק"מ אחד מגדר התע"ש מתגוררים כ- 80,000 תושבים אשר לפי התוכנית הקיימת יסבלו מתנועה כבדה, כבישים ראשיים בגבול השכונות הקיימות והיעדר שטחים ירוקים. מיקום השטחים הירוקים – התכנון הקיים מחייב שינוי יסודי כך שיתחשב  בישובים הקיימים. חובה לבנות פארק ליניארי – "סנטרל פארק של השרון", על גבול השכונות הקיימות כזה שממרחק של 500 מטר בלבד עשרות אלפי תושבים יגיעו אליו בקלות ובמהירות בהליכה או באופניים. יש לדחוק את הכבישים אל תוך התוכנית כך שלתושבים מהערים הסמוכות תהיה גישה קלה אל "סנטרל פארק" ולפארקים לאורך גבולות הישובים הקיימים .

רוני רום מסכם: "כל תכנית שלא תכלול אלמנטים אלה לטובת הציבור תהיה בכייה לדורות ותהיה רשומה ככישלון של הדור הנוכחי, כלומר של כולנו".

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן