זה אמנם לא אצלנו, אבל ממש קרוב: תוכנית הבנייה בשטח שדה התעופה לשעבר בצפון תל אביב כוללת 16,000 יחידות דיור, שטחי ציבור, מסחר ותעסוקה, מלונאות ו-365 דונם שטחי פארק וגנים ציבוריים

שרון יונתן

בתמונה: הדמיית התכנית. צילום: באדיבות רשות מקרקעי ישראל

תכנית הבנייה הבאה היא לא בתחומי הערים שלנו, אבל אין ספק שהיא תעניין מאוד את תושבי הרצליה ורמת השרון: יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, אדר' דניאלה פוסק, חתמה היום (שלישי) על מתן תוקף לתוכנית רובע שדה דב בתל אביב, בתחום שדה התעופה לשעבר.

התוכנית, שביוזמת רשות מקרקעי ישראל, כוללת בניית 16,000 יחידות דיור, מתוכן 2,400 יחידות דיור שיוקצו עבור דיור בר-השגה ו-4,500 יחידות דיור מיוחדות (מעונות סטודנטים, דיור מוגן, בתי אבות, דיור להשכרה וכו'). עוד כוללת התוכנית כ-500,000 מ"ר עבור מבני ציבור, כ-125,000 מ"ר עבור מסחר, כ-330,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, כ-125,000 מ"ר עבור מלונאות וכ-365 דונם שטחי פארק וגנים ציבוריים. שטחה הכולל של התוכנית הינו כ-1,300 דונם.

הבנייה ברובע החדש משלבת בנייה של בניינים בני 5-10 קומות עם בנייה של כ-35 מגדלים של עד 40 קומות, המלווים את הרחובות המרכזיים ברובע. התוכנית נסמכת על שלד רחובות, שהראשי מביניהם הוא רחוב אבן גבירול בת"א שלאורכו יעבור קו הרכבת הקלה – 'הקו הירוק'.

בתוכנית מתוכננים 3 פארקים עירוניים בהיקף כולל של כ- 365 דונם ובהם פארק מסלול בתוואי המסלול ההמראה והנחיתה ההיסטורי, פארק חופי המשלים את רצף המרחב הציבורי לאורך חוף הים, ופארק עירוני לינארי החוצה את התוכנית ממזרח למערב ומקשר בין מרחב מבני ציבור לחוף הים.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן