מסקירה של אוהד דנוס, מומחה הנדל"ן ויו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, עולה כי מחירי השכירויות בדירות חמישה חדרים בהרצליה עלו, לעומת ירידה במחירי השכירויות בדירות של שניים וארבעה חדרים

שרון יונתן

מחירי שכר הדירה בהרצליה ירדו בשנה האחרונה בדירות בנות 2 ו-4 חדרים, עלו בדירות 5 חדרים ונותרו ללא שינוי בדירות 3 חדרים. כך עולה מסקירה חצי שנתית של מחירי השכירות בישראל של יו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, מומחה הנדל"ן אוהד דנוס (בתמונה).

מהדו"ח עולה כי מחיר השכירות הממוצע בדירות 5 חדרים בהרצליה עמד בשנת 2019 על 7,300 שקלים ואילו בחודשים הראשונים בשנת 2020 עלה מחיר השכירות הממוצע ל-7,600 שקלים. בדירות 4 חדרים המצב הוא הפוך: מחיר השכירות הממוצע בשנת 2019 עמד על 6,200 שקלים ואילו בשנת 2020 על 5,900 שקלים. בדירות 3 חדרים לא חל שינוי: מחיר שכירות ממוצע של 4,700 שקלים. בדירות 2 חדרים חלה ירידה במחיר השכירות: 3,700 שקלים בממוצע בשנת 2020 לעומת 4,100 שקלים ממוצע בשנת 2019.

על פי הדו"ח, מחיר ממוצע של דירת ארבעה חדרים בחודש ינואר האחרון בהרצליה עומד על 2,650,000 שקלים, ירידה של 2% מהרבעון הקודם, של סוף 2019. מהדו"ח עולה כי ברבעון הראשון של 2020 נצפתה עלייה ב-7 מתוך 16 הערים במחירי הדירות הממוצעים ביחס לרבעון הקודם.

עו"ד דנוס מסביר: "אין כל ספק כי המשבר הבריאותי שנגרם בעטיה של מגפת הקורונה העולמית, טרף את הקלפים בכל הקשור לשוק הדיור הישראלי, כשאת ההשלכות קצרות וארוכות הטווח עדיין קשה לאפיין. יש לקחת בחשבון כי מימושים באילוץ בשוק הדיור, אשר שיעורם עשוי לגדול כתוצאה מהמשבר הכלכלי החריף ממנו סובלים חלקים נכבדים מהציבור הישראלי, לא מתרחשים בתקופת זמן קצרה ולעיתים עוברת תקופה של למעלה משנה עד שמתחילים לראותם בשוק".

דנוס ממשיך: "שמצרפים לעובדה זו את הנתונים בדבר הפגיעה הקשה בהליכי תכנון ובנייה, אשר יביאו בהכרח להקטנת היצעים בעתיד הקרוב, הסכנה הכמעט וודאית בייקור עלויות הבנייה והעובדה כי קיימים ביקושים ברמות שונות באזורי המדינה השונים, ניתן להטיל ספק סביר באשר לירידות מחירים אם בכלל. ברבעון הנסקר, השפעת משבר הקורונה החלה במחצית השנייה של חודש מרץ ועל כן, הינה מוגבלת. עם זאת, ניתן לציין כי היקף העסקאות במחצית זו פחת בכ- 40%, לקראת עצירה כמעט מוחלטת שהביאו הסגר והחגים ומועדי ישראל, במהלך חודש אפריל. השוק בתקופה זו הפגין יציבות ואיזון, כשמגמת עליית המחירים שהחלה ברבעונים שקדמו המשיכה, אם כי בקצב מואט יותר".    

אוהד דנוס
אוהד דנוס. סקירה לגבי מחירי השכירויות
צילום: כפיר סיוון

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן