לאור מקרה קריסת הגדר ביום שישי בערב תפעל העירייה על הוצאת צו להפסקת עבודה לחברה המבצעת שמצידה טוענת כי הגורם לקריסת הגדר הוא קיר תמך שהוקם בצורה שגויה בבנין הסמוך לפני שבע שנים

שרון יונתן

עירית רמת השרון תפעל להוצאת צו להפסקת עבודות לקבלן המבצע את פרויקט הפינוי בינוי ברחוב רשב"ם 3 וזאת בעקבות קריסת הגדר שאירעה במקום ביום שישי בערב ועליה דיווחנו באתר "שרון אונליין".

כזכור, הגדר המפרידה בין החניה של הבניין ברחוב ביאליק 22 לשטח העבודות של רשב"ם 3 התמוטטה וגרמה נזק לשתי מכוניות ולצינור מים שהתפוצץ והותיר את תושבי האזור מספר שעות ללא מים.

מהעירייה נמסר בתגובה למקרה:

"עיריית רמת השרון רואה בחומרה את האירוע ותפעל להוצאת צו להפסקת העבודה, למעט אלו שנועדו לצורך תיקון הנזק שנגרם כתוצאה מהאירוע. העירייה לא תאפשר את המשך הבנייה באתר לפני שתהיה בטוחה בבטיחותם של הבניינים הגובלים בו. ככלל על פי החוק, הפיקוח על ביצוע בניה פרטית הינו באחריות מתכנן השלד, היזם והמפקח הצמוד מטעמו ולא של הרשות המקומית. במסגרת תנאי היתרי הבניה יש הנחיות בטיחות וחישובים סטטיים שמטרתם להבטיח את בטיחות הביצוע. כאמור, לאור האירוע העירייה תבדוק אם ובאילו תנאים ניתן יהיה להמשיך בעבודות ותנקוט בכל אמצעי העומדות לרשותה בעניין זה".

הקבלן המבצע מציג עמדה שונה לגמרי וטוען כי התמוטטות הגדר התרחשה שלא באשמתו.  אורי צור, סמנכ"ל בחברת "בן שלום יהושע", החברה שבונה ברשב"ם 3, אמר היום:

"אנחנו חברה וותיקה שפועלת עשרות שנים ושמנו הולך לפנינו. מעולם לא נתבענו ותמיד אנו עובדים לפי היתרי בניה מאושרים. כך גם בפרויקט ברחוב רשב"ם 3 ברמת השרון. אנו לוקחים אחריות ומיד לאחר האירוע הגענו למקום עם גרר כדי לחלץ את המכוניות, תיקנו את פיצוץ הצינור ואנו דואגים לתיקון המכוניות. עזבנו את המקום בשלוש בלילה רק לאחר שראינו שאין יותר ליקויים בטיחותיים. יחד עם זאת, חשוב לנו לציין כי מה שגרם לקריסת הגדר זה הקיר התומך שהוקם לפני שבע שנים, בעת ביצוע פרויקט תמ"א 38 בבנין הגובל ברחוב ביאליק 22. קיר התמך נבנה בצורה שגויה, לא לפי התקן וללא ביסוס. נוסיף את העובדה שהיו גשמים ומים חלחלו וזאת התוצאה".

תושב המתגורר בביאליק 22 אמר:

"לפני כמה שנים אירגנו הפגנות ופניות לעירייה כדי שלא יאושר פרויקט בן 8 קומות אבל העירייה לא הקשיבה לנו. לדעתי הקבלן ניסה לגנוב עוד מטר בשביל דירות הגן והתקרב אלינו יותר מדי בחפירות וזאת התוצאה. עכשיו אנחנו פוחדים שהגדר השניה תתמוטט. חלק מהדיירים בבניין שלנו ודיירים נוספים מרחוב רש"י פנו לעירייה ודרשו את הפסקת העבודות".

הדיירת שרכבה ניזוק שיבחה את התנהלות החברה:

"אני לא יודעת מי אשם בקריסת הגדר כי אני לא מומחית לבניה, אבל עלי לציין את היחס האדיב והמתחשב של מנהלי החברה מרגע המקרה ועד עכשיו. הם דאגו ללחץ את רכבי, להעבירו למוסך והם ישאו בעלות התיקון שמסתכמת באלפי שקלים. אותנו מעניין רק שימצאו את הפתרון כדי שמקרים כאלו לא יקרו שוב".

רשב"ם 3 רמת השרון - חומה התמוטטה
רשב"ם 3 רמת השרון – חומה התמוטטה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן