כך אומרים דיירי הבניין המשותף ברחוב החלוץ 25 שבסמוך אליו תחל בקרוב בניית המגדל השלישי בפרויקט הפינוי בינוי. החברה הקבלנית "רמות בעיר" טוענת כי לא ניתן לפנות את הבניין ודייריו בשל דייר שמסרב להתפנות. הוא מאידך, טוען שהחברה רוצה לחסוך כסף על חשבון הדיירים. העירייה סירבה להגיב מאחר והנושא יידון הערב בוועדה המקומית לתכנון ובנייה

שרון יונתן

"אנחנו רוצים להתפנות מכאן בזמן שבונים את המגדל השלישי בפרויקט. לא נסכים לגור בתוך אתר בנייה", כך אומרים תושבים בבניין המשותף ברחוב החלוץ 25 (בתמונה) וזאת לקראת תחילת בנייתו של המגדל השלישי בפרויקט "רמות השרון", פרויקט הפינוי בינוי ברחוב החלוץ בשכונת מורשה.

לפני כחודשיים החל איכלוס הבניין השני, שמכיל 26 קומות ו- 154 יח"ד וזאת שלפני כשנה וחצי אוכלס הבניין הראשון המכיל 23 קומות ו- 148 יח"ד. הבניין השלישי, יכיל 26 קומות ו- 171 יח"ד, אמור להיבנות בסמוך לבתים מספר 25 (בניין רכבת) ומספר 23 (בניין משותף רגיל) ברחוב החלוץ. לאחרונה נודע לדיירי בניין מספר 25 כי אין בכוונת החברה לפנותם למרות שבניית המגדל השלישי תתבצע סמוך מאוד לבתיהם, מה שלמעשה יגרום להם להתגורר בתוך אתר בניה במשך מספר שנים.

הנושא יעלה לדיון הערב בוועדה המקומית לתכנון ובניה לאחר שהחברה ביקשה הקלה לתחילת עבודות החפירה והדיפון ללא פינוי בניין מספר 25. בחברת "רמות בעיר" טוענים כי הם לא יכולים לפנות את דיירי הבניין ולהרוס אותו בגלל דייר שמסרב להתפנות.

מחברת "רמות בעיר" נמסר בתגובה: "עד היום, החברה איכלסה שני בניינים יוקרתיים בפרויקט וממשיכה לקדם ולפעול להקמת הבניין השלישי, בהקדם האפשרי. לעיתים, בפרויקטים מסוג זה, אחד הקשיים המשמעותיים הינו דייר סרבן והטיפול בכך נעשה באמצעות הליכים משפטיים ועל פי חוק. הבקשה שהגישה החברה הינה במטרה להתקדם מהר יותר עם הקמת הבניין השלישי, מבלי שהדייר הסרבן יוכל לעכב זאת וזאת תוך שמועד סיום הבניין השלישי יישאר כפי שהיה ולא יידחה. מטרתה של החברה הינה הקמת הפרויקט ובניית עשרות דירות חדשות להן ממתינים דיירים ותיקים וחדשים כאחד".

הדייר שמסרב להתפנות מציג תמונה אחרת לגמרי: "התוכנית המקורית הייתה שהחברה תפנה את דיירי הבניין שלנו ותהרוס אותו ולא שאנחנו נישאר להתגורר בו בזמן העבודות. אנחנו מתנגדים לבקשת ההקלה שהקבלן מבקש כעת. הוא טוען שאני לא מוכן לחתום על הסכם הפינוי בינוי ולכן אני סרבן אז אני אומר באופן ברור שאני מוכן לחתום לו בתנאי שהוא מפנה את הבניין שלנו. הוא מנסה למשוך זמן ולא לפנות אותנו כדי לחסוך שכירויות של 24 דיירים לשלוש שנים".

התושבים פנו לחברת המועצה באצ'י אלקובי, מחזיקת תיק הרווחה, כדי שתעזור להם בנושא. אלקובי אמרה היום: "לאחר שנחשפתי לפוסט של התושבים הגעתי מיד יחד עם דני לביא חברי לסיעה ״רמת השרון חופשית״ וגם תושב השכונה כמוני. באנו לראות במו עינינו את תלונות התושבים ולדבר עימם. כמחזיקת תיק הרווחה בעיר חשוב לי להבטיח שהבנייה באזור לא תפגע ברווחתם וביטחונם האישי של התושבים. ראיתי קשישים שלא מסוגלים לצאת מביתם בגלל התשתיות שנפגעו מהבניה – מדרגות שבורות, חוסר תאורה ראויה וכדומה. אני מחויבת לרווחתם של התושבים ואעשה כל שביכולתי לעזור להם בזאת".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הנושא יידון הערב בוועדה המקומית לתכנון ובניה ולכן לא נגיב לפני"


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן