סקירה מיוחדת של סביבות מגורים מיפתה את פארקי התעסוקה המובילים בישראל, ואת השפעתם על מחירי הנדל"ן וגילתה כי למעלה מ- 20% מרוכשי הדירות בשכונת נווה זמר מועסקים במתחם התעסוקה הצפוני של רעננה, הסמוך לשכונה החדשה

שרון יונתן

לקירבה לפארקי תעסוקה ישנה השפעה ישירה על מחירי הנדל"ן באותה עיר ובשכונות הסמוכות. כך עולה מסקירה מיוחדת שערך אלון גרינברג, מתכנן ערים ואזורים ומנכ"ל סביבות מגורים.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

הסקירה מיפתה את פארקי התעסוקה המובילים בישראל והשפעתם על מחירי הנדל"ן ומצאה כי פארק תעסוקה מוצלח משדרג את תדמיתה של העיר, הוא מושך הון והשקעות מקומיות, מייצר מקומות עבודה, מושך אוכלוסייה איכותית, תורם לצמיחת עסקים מקומיים, מייצר תשלומי מיסים עירוניים ומעלה את ערכי הנדל"ן באזור.

במחקר נמצא כי למעלה מ-20% מרוכשי הדירות בשכונת נווה זמר מועסקים במתחם התעסוקה הצפוני של רעננה, רובם בתחום ההייטק.

האזור מאכלס כמה מחברות ההייטק הבולטות בישראל: SAP, HP, מלאנוקס ועוד. מחירי הדירות בשכונת נווה זמר נעים בין 2.45 מיליון שקל עבור 4 חדרים ל-3.5 מיליון שקלים לדירות 6 חדרים. למקומות התעסוקה במתחם הצטרפו גם מלון עסקים מרשת פרימה ומרכז רפואי חדש של אסותא. האזור כולו חודש בשנים האחרונות, תוך תוספת של אלפי יח"ד, שדרוג רחוב ויצמן וסלילת כביש עוקף רעננה צפון.

שמעון ג'יני, מנכ"ל קבוצת גולדן ארט הבונה בשכונת נווה זמר ברעננה, ציין: "הרבה דיירים בשכונה, שמושכת הייטקיסטים ורוכשים בחתך סוציו אקונומי גבוה, עובדים באזורי ההייטק והתעסוקה של רעננה והרצליה פיתוח ונהנים מנגישות מהירה ונוחה למקומות העבודה יחד עם מגורים בשכונה איכותית ומתפתחת. העובדה שהמחירים ברעננה עדיין נוחים יותר מהערים השכנות לה הופכות רכישת דירה בשכונה לאטרקטיבית הן מבחינת איכות המגורים והחיים והן כהשקעה נדל"נית טובה לטווח ארוך".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן