כך מעריכה מירי אופק, המתווכת הוותיקה מרמת השרון, בהתייחסותה להשפעת משבר הקורונה על שוק הנדל"ן והתיווך ברמת השרון

שרון יונתן

"משבר הקורונה בענף הנדל"ן הוא זמני ואני מאמינה שאנרגיית החיים תתפרץ שוב ותיקח את הענף לדרך טובה", כך אמרה השבוע מירי אופק, מתווכת וותיקה מרמת השרון, בהתייחסותה להשפעה של משבר הקורונה על ענף הנדל"ן התיווך ברמת השרון. מירי אופק, בעלת המשרד "מירי אופק – מספר 1 ברמת השרון", עוסקת בתיווך ברמת השרון מעל 20 שנים כעסק משפחתי מצליח.

לטענתה, בשל התדמית הטובה של רמת השרון ומיקומה הגיאוגרפי, ענף הנדל"ן אמנם נפגע אבל לא בהרבה: "יש משהו ברמת השרון שמושך אליה אנשים, מקום שכיף לגור בו עם קרבה לת"א. אני קוראת לה האחות הקטנה של ת"א, אבל בניגוד לת"א זאת עיר עם הפסקה וניחוח של מושבה".

מירי, איך המשבר השפיע על העסק שלך?

"עסקאות לא בוטלו אלא נכנסו למצב של הקפאה והמתנה כי אנשים חששו להתחייב בתקופה כזאת. היו לנו שלוש עסקאות די סגורות והמוכרים ביקשו ארכה של חודשיים. היו לנו כמה עסקאות של תושבים מת"א שעברו לרמת השרון בתקופה הזאת. נפגענו ברמה נקודתית, אבל אני רואה את הדינמיקה וזה דוחף למעלה. כשיוסרו כל ההגבלות והמחסומים השוק הזה יפרוץ בכל הכח".

ואיך המשבר ישפיע על ענף הנדל"ן בעתיד?

"אני מזהה מגמה שיותר ויותר אנשים ירצו לקנות דירות עם מרפסות, דירות גן או בתים פרטיים. מי שצריך למכור ימכור ומי שצריך לקנות יקנה. הרבה אנשים שגרים בדירות, אפילו במגדלי יוקרה, היה חסר להם מקום לצאת אליו והצורך הזה יגביר את הביקוש לצמודי קרקע ברמת השרון. הקורונה פגעה בנו ברמה פסיכולוגית, אבל אני מאמינה שככל שיחלוף הזמן אנשים ימשיכו את חייהם כרגיל ויטרפו את החיים הטובים עם בילוי במסעדות וטיסות לחו"ל. זה לא יקרה מחר או מחרתיים אבל בחודשים הקרובים. אני מעריכה וכבר מרגישה שהביקוש מחו"ל עולה כי בסך הכל ישראל התמודדה בצורה טובה מאוד עם מגפת הקורונה והוכיחה שאנחנו מדינה שבטוח לגור בה".

מחירי הדירות יעלו בעקבות המשבר?

"בסופו של דבר השוק יתאזן בעתיד ויחזור להיות יציב עם החץ כלפי מעלה".

 בעקבות מה שעברנו, אנשים יפחדו לקחת התחייבויות?

"זה מורכב מאוד. רובנו נפגענו באיזושהי צורה מהקורונה. יש יותר ויש פחות. מיותר לציין שיש גם כאלו כמו בכל סיטואציה שגם הרוויחו. אני מאמינה שאנרגיית החיים תדחוף למעלה ותמזער נזקים כי החיים חזקים יותר מהכל".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן