הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קבעה אמש כי העירייה תגיש ערעור לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בנוגע לתוכנית הבנייה במתחם השתיל וסמכויות הוועדה בעתיד. ועד הפעולה של התושבים וסגני ראש העירייה מברכים על ההחלטה

שרון יונתן

מאבק ציבורי נוסף ברמת השרון נחל הצלחה, כאשר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת השרון החליטה אמש על הגשת ערעור לבית המשפט העליון כפי שפרסמנו לראשונה בעמוד הפייסבוק של "שרון און ליין". הערעור יוגש עד יום ראשון, המועד האחרון להגשתו, על החלטת בית המשפט המחוזי בנוגע לתוכנית הבנייה במתחם השתיל (בתמונה) מלפני כחודש וחצי, עם דרישה לסמכות עצמאית של הוועדה המקומית לקביעת צביון העיר בעתיד בנושאי בנייה.

בתום דיון ארוך אמש בוועדה המקומית לתכנון ובניה תמכו בהגשת הערעור עשרה חברים: אבי גרובר, דוברת וייזר, יעקב קורצקי, מיכאל דורון, עידן למדן, רמי בר לב, רביד פלד, גיא קלנר, עופר קליך וירון גדות (החליף בדיון את רוני בלקין שהיה בניגוד עניינים מכיון שמתגורר בסמיכות למתחם השתיל). ארבעה נמנעו: דני לביא, באצ'י אלקובי, נטע זיו, ענבל דדון. צחי שריב וחגי כהן (ראש מועצת דרום השרון) לא השתתפו בהצבעה.

מאבק  התושבים תפס תאוצה בשבועות האחרונים בעיקר בקבוצת הפייסבוק "משמר התושבים למען רמת השרון" ועם התגייסות של נציגי ציבור מובילים ברחבי העיר ולא רק בשכונה המערבית. במועצת העיר הובילו את הנושא סגני ראש העירייה, דוברת וייזר וגיא קלנר.

דוברת וייזר, שהייתה מבין מגישי העתירה הראשונה לפני שבע שנים, אמרה אמש לאחר ישיבת הועדה: ״הערב הגיע לשיאו מאבק שאני מובילה לצידם של התושבים מזה שנים רבות, של תמיכה בתושבי המערבית ברמת השרון ולמען עצמאות תכנונית של הוועדה המקומית שלנו לתכנון ובנייה. פרויקט השתיל הוא אומנם הטריגר למהלך אבל בהחלטה הערב על הגשת ערעור לבית המשפט העליון הצביעה הוועדה המקומית על סמכותנו וזכותנו לתכנן את המרחב העירוני שלנו ולהגשים את חזון אורבני שמשקף את מגוון הרצונות של כלל התושבים בעיר״.

גיא קלנר, שתמך לאורך כל הדרך בעמדת התושבים, אמר: "שמח וגאה על המהלך הנחוש שהובלנו כתף לכתף עם תושבים מכל רחבי העיר. מזה שנים שאני וחברי מועצה נוספים, עומדים על כך, שעל העקרונות שלנו אנו מחויבים להילחם, בכל הכלים שעומדים לרשותנו. משמח היה לראות שלעיקרון עצמאות הועדה, יש תמיכה רבה בקרב חברי הועדה. כמובן שיש לנו עוד הרבה אתגרים גם במרכז העיר ובמזרחה והמאבק הזה, על עיקרון כה חשוב, יהיה רלוונטי גם בהתנהלות שלנו באזורים אחרים. עתיד העיר צריך להיות בידינו, ועל כך אנו מחויבים להילחם".

בוועד הפעולה של תושבי העיר לשמירה על צביון רמת השרון הביעו סיפוק רב מהחלטת הוועדה המקומית: "הערב ראש העירייה וחברי מועצת העיר הוכיחו שהם יכולים. יכולים לשים את הפוליטיקה בצד ולקבל החלטה נכונה שנותנת סיכוי למלחמה על זכות התכנון של הרשות המקומית את העיר. זהו רגע מרגש וניצחון גדול לתושבי רמת השרון, מכל שכונות העיר, שהתאחדו ונאבקו כדי שההחלטה תתקבל. המציאות בה מדי יום אנו מתעוררים לתוכנית חדשה שדורסת את העיר לא יכולה להימשך. כעיר, עלינו להילחם על הזכות לתכנן את העיר ולא להפקיר את הזירה לברוני נדל"ן ולוועדות מחוזיות וארציות. יש תחושה של סיפוק אדיר על הובלת מהלך עם חשיבות רבה לרמת השרון ולתושבי העיר. המאבק הזה מוכיח שלתושבים יש הרבה מאוד כוח ואפשר וצריך לתעלו למטרות חשובות וערכיות".

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן