את התכנית החדשה והמצומצמת הוביל ראש המועצה, סרג' קורשיא, שמסביר מדוע התנגד לתכנית שהובילה המועצה הקודמת: "התכנית לא התאימה לאופי ולצביון של כפר שמריהו". דרור אלוני, ראש המועצה לשעבר: "זו תפיסת עולמו. הוא עכשיו בראש ואני משפיע במקום אחר"

שרון יונתן

מועצת כפר שמריהו, בראשותו של סרג' קורשיא, הפקידה לאחרונה תכניית בניית מתוקנת לועדה המחוזית שתחליף את התכנית שקידמה המועצה הקודמת, בראשותו של דרור אלוני, בנוגע לפיתוח מרכז הכפר שבה בין השאר דובר על הרחבת מועדון הספורט, בניית אולם אירועים, הרחבת שטחי בניין העירייה ושימושים נוספים. לתכנית היו מתנגדים רבים בקרב תושבי הכפר והיא עברה ללא הצבעה במליאת המועצה.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

קורשיא הסביר השבוע מדוע התנגד לתכנית המקורית: "הלוואי ויכולתי כראש מועצה לבטל את התוכנית כליל. התנגדתי לתוכנית לכל הדרך. אני מאמין שאין מקום בכפר למרכז ספורט של אלפי מטרים, אולם אירועים, מרכז חירום ממוגן עם חניית אמבולנסים וחדר ניתוח ועוד. עשיתי כמיטב יכולתי והצלחתי לצמצם את רוע הגזירה ולהקטין את מספר המטרים בתוכנית. פיתוח מרכז הכפר בעתיד צריך לעשות בהתאם לצורך תוך כדי שמירה על אופי וצביון הכפר. הדברים שהוצגו בתכנית הקודמת לא מתאימים לאופי הישוב".

כאמור, לאחרונה הופקדה התכנית המתוקנת, והקטנה בהיקפיה מהמקורית, בועדה המחוזית. קורשיא מסביר את השתלשלות העניינים: "למרות שהתוכנית המקורית אושרה בגופים התכנוניים, התוכנית הוחזרה למועצה בעקבות עתירה מנהלית שהגישו תושבים ונדחתה על ידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה. לאחר שיחות עם וועדת התכנון והבנייה של מחוז ת״א הובהר לנו כי אם אנו לא נגיש את התוכנית מחדש, הוועדה תגיש אותה ותכפה אותה עלינו ככתבה וכלשונה. למרות שלא הצלחנו לבטל את התוכנית, הצלחנו לצמצם חלק מהפגיעה בתושבים הגובלים בה ולצמצם את הפגיעה במרקם החיים בכפר. כעת, הגשנו את התוכנית המתוקנת. גם לתוכנית זו המועצה תגיש התנגדויות בנוסף להתנגדויות אשר יוגשו על ידי התושבים וזאת על מנת לצמצם את הפגיעה בכפר. אנו נעדכן בדבר מועד סיום תהליך הפרסום ומאותה עת יעמדו 60 ימים להגשת התנגדויות לתוכנית – כל מי רואה עצמו נפגע מהתוכניות כעת הזמן לפעול".

קורשיא ציין כי פרסום התוכנית מבוצע בשלושה אופנים: בתלייה במקום מרכזי, משלוח הודעות בכתב לבעלי השטחים הגובלים, פרסום בעיתונים.

דרור אלוני, ראש המועצה לשעבר, סירב להביע את דעתו על התכנית המתוקנת והסתפק בתגובה קצרה: "זו תפיסת עולמו. הוא עכשיו בראש ואני משפיע במקום אחר".

סרג' קורשיא. שינה את התכנית הקודמת

.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן