הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב, בראשות אדר' דניאלה פוסק, החליטה לקדם שתי תכניות באזור התעשייה הרצליה בהתאם לתכנית ההתחדשות למתחם. הדיון התקיים באמצעות תוכנת "זום" בהתאם לנוהל הפעילות של מוסדות התכנון והנחיות משרד הבריאות.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

התכנית הראשונה מתייחסת לבית קורקס, הנמצא במתחם הרחובות ספיר, משכית והחרש, בצמוד וממזרח לכביש החוף. מדובר במבנה משרדים בן 5 קומות על שטח של כ-9.5 דונם, הכולל חזית מסחרית. התכנית החדשה כוללת את הריסת המבנה הקיים ובמקומו יוקם מבנה (בתמונה למעלה) בן 6 קומות מעל 2 קומות מסחר ובו 137 יחידות דיור קטנות, וכן מגדל נוסף בן 32 קומות עבור משרדים. בסה"כ כוללת התכנית 4,700 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ-21,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה וכ- 1,700 מ"ר לצרכי ציבור. בנוסף יוקמו כיכר עירונית בשטח על שטח של כ-2.5 דונם וחניות בתת הקרקע.

ברחוב המנופים יהרסו מבנים בני 2 קומות המשמשים למסחר על שטח של 6 דונם ובמקומם יוקם מבנה (בתמונה למטה) בן 16 קומות שישלב 93 יחידות דיור קטנות בשטח מרבי של עד 50 מ"ר, שטחי תעסוקה ומסחר. התכנית מתוכננת בסמוך לתחנת הרכבת הקלה העתידית של הקו הירוק. סה"כ כוללת התכנית 1,670 מ"ר עבור שטחי מסחר, 16,260 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, וכן 1,056 מ"ר עבור שטחי ציבור בקומות התחתונות (מעל לקומה המסחרית).

מתכננת מחוז תל אביב, חוה ארליך רוגינסקי ציינה כי "הוועדה רואה באזור זה נכס אסטרטגי לעיר הרצליה, כרובע שהוא פיננסי בעיקרו, הכולל מתחמי הייטק המשלב אפשרויות פעולה ושימוש התומכות את פעילות התעסוקה העיקרית בשימושים משלימים מסחר, מלונאות ומגורים, וזאת באמצעות עידוד ההליכה במתחם ושימוש בתחבורה ציבורית".  

בדצמבר 2018, החליטה הוועדה המחוזית לקדם את התכנית להתחדשות אזור התעסוקה המערבי של הרצליה, וקבעה כי תתאפשר קידום תכניות נקודתיות בתקופת הכנת התכנית בסך כולל של עד 125,000 מ"ר, כאשר הזכויות נקבעו בהתאם לתכנית המתאר המופקדת.

בועדה המחוזית מציינים כי מתחם התעסוקה המערבי של הרצליה נמצא בתהליך התחדשות ומיצוב מחדש, כחלק מתכנון אסטרטגי של הוועדה המקומית הרצליה כעוגן עסקי וכרובע עירוני תוסס וחי הפעיל במהלך כל שעות היום. במסגרת התכנון החדש למתחם התעסוקה יוקמו מבנים חדשים ויחודשו מבנים קיימים באמצעות תוספת זכויות ועיבוי. כמו כן, התכנון החדש כולל שדרוג המרחב הציבורי, ע"י שיפור רשת הרחובות, צירים ירוקים, עירוב שימושים הכולל תעסוקה, יחידות דיור אלטרנטיביות וייחודיות, מרחבים ציבוריים ופעילות פנאי.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?
ישר אדריכלים המנופים הרצליה
המבנה שיוקם ברחוב המנופים. צילום הדמייה : ישר אדריכלים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן