מנתוני אתר יד 2 עולה כי 27 אלף גולשים חיפשו פנטהאוזים בהרצליה בשנה החולפת – 47 מתעניינים על כל דירה שהוצעה למכירה בעיר

שרון יונתן

משבר הקורונה, שאפיין את שנת 2020, הביא לעלייה בביקוש לדירות פנטהאוז בהרצליה. לפי נתוני אתר יד 2, בשנה האחרונה היו בהרצליה כ-27 אלף גולשים שחיפשו דירות פנטהאוז, ו-578 מודעות של דירות שהוצעו למכירה – יחס ביקוש/היצע של כ-47, כלומר שעל כל דירה שהוצעה למכירה היו 47 מתעניינים.

הרצליה מדורגת במקום החמישי מבין הערים המובילות בישראל מבחינת יחס הביקוש/היצע, אחרי כפר סבא, רחובות, ראשל"צ ואשדוד.

רוני בריק, נשיא כבוד של התאחדות הקבלנים בוני הארץ ויו"ר ארגון הקבלנים והבונים במחוז השרון, התייחס לפער בין הביקוש להיצע של דירות בהרצליה: "ערי השרון הן מהמבוקשות למגורים בישראל, אבל היצע הדירות בהן רחוק מלספק את כל הביקושים. מלאי הדירות הולך ומצטמצם וקצב ייצור הדירות ממש לא מספיק להדביק את קצב הגידול באוכלוסייה וכן בביקושים, במיוחד על רקע משבר הקורונה. אני קורא למקבלי ההחלטות בשלטון המקומי וגם המרכזי לעודד את הבנייה באזור השרון, אם בהתחדשות עירונית או בקרקעות פרטיות ובכמויות ענק. אני קורא לעיריות גם לשחרר חסמי בירוקרטיה שמכבידים ומעכבים מאוד את הבנייה בערי השרון, ויפה שעה אחת קודם".

העלייה בביקושים לפנטהאוזים בהרצליה תואמת למגמה הארצית, לפיה חלה עלייה חודשית עקבית בביקושים לדירות פנטהאוז מאז חודש אוקטובר 2020, ונכון לחודש פברואר האחרון היו באתר כ-122 אלף גולשים שחיפשו יח"ד כאלה, זינוק של כמעט פי 3 מכמות הביקושים בתקופה המקבילה ב-2020. בחודש פברואר הוצעו למכירה באתר 6,300 דירות פנטהאוז בארץ, כך שעל כל דירה היו 19 מתעניינים.

דורון כץ, הבעלים של "כץ נדל"ן", אמר: "הביקוש לפנטהאוזים זה משהו שקורה כבר ב5-6 שנים האחרונות, וזאת מכיוון שבעלי הבתים הפרטיים הבינו שכל הקומות והמדרגות בבית מהווים מטרד, ולכן הפנטהאוזים עלו משמעותית ברף הביקוש וזאת מכיוון שמדובר על נכסים בגודל של 150-200 מ״ר בנוי עם מרפסות שמש של 70-150 מ״ר. נכס שכזה מהווה תחליף לבית פרטי מבחינת גודל הבנוי וגודל המרפסת כתחליף לגודל הגינה. בשנת הקורונה הביקוש הלך ועלה וזאת מכיוון שכל בעלי הנכסים שיש להם דירה עם מרפסת של 15-30 מ״ר , ורצו אזור חיצוני גדול יותר. הפנטהאוז הוא האלטרנטיבה היחידה עבורם".

דורון כץ - מתווך נדל"ן
דורון כץ. "הביקוש לפנטהאוזים עולה"

.

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן