גורל הערעור לבית המשפט העליון בנושא תוכנית הבניה במתחם השתיל יוכרע בדיון שיתקיים בוועדה המקומית ביום רביעי. התושבים מקווים שיוגש הערעור ובתוך כך מתרחב המאבק הציבורי לשמירת צביונה של העיר. העירייה בתגובה: "להבנת העירייה יש נוסח המוסכם על כלל הצדדים והוא יובא על ידי ראש העירייה להחלטת הועדה המקומית"

שרון יונתן

עשרה ימים לפני המועד האחרון (29 בחודש) לאפשרות הגשת הערעור לבית המשפט העליון בנושא תוכנית הבניה השתיל ותושבי המערבית עדיין נמצאים בחוסר וודאות וזאת מאחר שעדיין לא התקבלה ההחלטה האם לערער על פסיקת בית המשפט המחוזי שדחה, כזכור, את עתירות העירייה והתושבים.

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

החלטה כזאת תתקבל בדיון שיתקיים בוועדה המקומית לתכנון ובניה ביום רביעי הקרוב. הדיון יצא לפועל בעקבות לחצים כבדים שהפעילות נציגי תושבי המערבית ושני סגני ראש העירייה, דוברת וייזר וגיא קלנר. התושבים מדגישים כי הגשת הערעור לבית המשפט העליון הוא בנושא דריסת רשויות התכנון את הרשות המקומית בתוכנית שתיל ובכלל.

פגישות שהתקיימו השבוע ובסוף שבוע שעבר בין נציגי מטה המאבק על צביונה של רמת השרון לבין ראש העירייה, אבי גרובר ומהנדסת העיר, בעניין אופי הבינוי המתוכנן בתכנית "שתיל", הסתיימו ללא תוצאות. בפגישות חזרו חברי ועד הפעולה, על קביעתם כי יש לשנות את תוכנית הבנייה של שכונת "שתיל" אשר נותנת עדיפות לשטחים ירוקים והימנעות מעומסי ורעשי תנועה של תושבי השכונה העתידית על חשבון הפרטיות ואיכות החיים של תושבי השכונות הקיימות.

כזכור, התכנית הנוכחית כוללת הקמת 285 יח"ד במבנים בני 8 עד 12 קומות בשטח שמדרום לרחוב ז'בוטינסקי במערב העיר (בתמונה), בעוד שמדיניות העירייה בפרויקטים של התחדשות עירונית במרכז ומערב העיר היא לשמר על גובה של 4-5 קומות. 

המאבק הציבורי מתרחב

בתוך כך, שכונות נוספות ברמת השרון מצטרפות למאבק על צביונה של העיר. השבוע הודיע מיקי מחבובי על הצטרפותו כנציג מזרח העיר לנציגי השכונות המערביות בוועד משותף, שמטרתו שמירה על צביון העיר רמת השרון. בנוסף, הוקמה קבוצת וואצאפ בשם "שומרים על צביון רמת השרון" שאליה הצטרפו כבר מעל 100 תושבים.

לדברי ועד הפעולה:  "גרובר הוא ראש העירייה של כל רמת השרון. אנו מצפים שיפעל על פי עמדותיו המוצהרות והבטחותיו לאורך שנים. כל בניה חדשה ברמת השרון צריכה להיות סבירה ובהתאם לצביון רובעי העיר השונים. גרובר יכול, הוא יודע מה לעשות, הוא חייב לשמור על כל רמת השרון ירוקה וללא מפלצות נדל"ן. העתירה לעליון אינה בנושא שתיל אלא על זכותה של העיריה לתכנן את העיר. באשר לטענה לנוסח מוסכם בין הצדדים – הועד אינו צד לשום נוסח מוסכם הקשור לתכנית שתיל. במידה והיזמים הגיעו להסכמה עם העיריה על מתווה בינוי שפוי בשכונת שתיל, באופן שאינו פוגע בפרטיות התושבים, נשמח להתעדכן".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

מהעירייה נמסר בתגובה: "להבנת העירייה יש נוסח המוסכם על כלל הצדדים. הנוסח יובא על ידי ראש העירייה להחלטת הועדה המקומית לתכנון ובניה ביום רביעי הקרוב".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן