על רקע דחיית ערעור התושבים והעירייה בנושא תכנית הבנייה  במתחם "השתיל", תושבים מהשכונה המערבית ומאזורים נוספים בעיר פתחו בקמפיין תחת הכותרת "גרובר אתה יכול" במסגרתו דורשים מראש העירייה לשמור על צביונה של רמת השרון כמושבה. העירייה: "עיריית רמת השרון מאמינה כי באיזור צריכה להיות בניה במרקם דומה יותר לאופי השכונה"

שרון יונתן

המאבק על צביונה של רמת השרון מתחזק: לאחר שבית המשפט המחוזי דחה את הערעור בעתירת התושבים והעירייה בעניין תוכנית הבנייה במתחם "השתיל", מאות תושבים מהשכונות המערביות ומשכונות נוספות בעיר הקימו מטה מאבק, שיפעל בין השאר לשנות את תוכנית הבנייה הזאת.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

כזכור, בדחיית עתירת התושבים והעירייה אישר למעשה בית המשפט את הוצאת התוכנית לפועל, לפיה תיבנה בחלקה המערבי של העיר, מדרום לרחוב ז'בוטינסקי (בתמונה) שכונה חדשה  הכוללת 285 יחידות דיור במבנים של עד 10 קומות, בעוד שמדיניות העיריה בפרויקטים של התחדשות עירונית במרכז ומערב העיר היא לשמר גובה של 4-5 קומות.  

הקמפיין, שהחל לצבור תאוצה ברשתות הדיגיטליות, הינו תחת הכותרת "גרובר אתה יכול!" ובו נכתב בין השאר: "גרובר אתה יכול – לשמור על צביון המושבה ולמנוע בניית מגדלים רבי קומות"

ממטה המאבק נמסר: "מטה המאבק קורא לראש העירייה אבי גרובר לפעול על פי עמדותיו לאורך שנות כהונתו והבטחתו לשמור על צביונה של העיר ואופייה הירוק. מטה המאבק רואה בראש העירייה שותף שמחויב לנושא ושהוא הגורם שמוכרח להובילו, בהתאם לתפיסת עולמו".

דני אלוני, ממובילי מטה המאבק: "הסוגייה הבוערת כרגע ברמת השרון היא שכונת שתיל אבל זהו מאבק חשוב, רלוונטי ועקרוני לכל חלקי העיר ולתושבי המושבה כולה. אנחנו לא מתנגדים להתחדשות עירונית, אבל כל בניה חדשה צריכה להיות סבירה ובהתאם לצביון רובעי העיר השונים".

מהעירייה נמסר בתגובה: עיריית רמת השרון מאמינה כי באזור צריכה להיות בניה במרקם דומה יותר לאופי השכונה. לצערנו, הועדה המחוזית קבעה תוכנית נרחבת יותר. העירייה עתרה לבית המשפט ועמדתנו נדחתה. בימים אלה דנה העירייה בצעדי ההמשך בנוגע לשתיל. ראש העירייה ומהנדסת העיר יקיימו בקרוב פגישה עם התושבים ולאחריה תיקבע עמדת העירייה ביחס לערעור".

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן