דורון כץ, מתווך הנדל"ן המנוסה מהרצליה, נפרד מרימקס ויצא לדרך חדשה עם "כץ נדל"ן" – בוטיק תיווך עצמאי, המקנה דגש על היחס המקצועי והאישי. בראיון מיוחד ל"שרון און ליין" הוא מסביר למה אמון הלקוחות הוא הדבר המשמעותי ביותר מבחינתו, מה יהיה מוכן לעשות למענם, וגם – איך תשפיע הקורונה על שוק הנדל"ן

שרון יונתן

דורון כץ. "נותן מאה אחוז למען הלקוחות, תמיד!"

בגיל 37 עם רזומה עשיר ומאות לקוחות מרוצים וחוזרים החליט דורון כץ, מתווך הנדל"ן הוותיק מהרצליה, לעשות שינוי בחייו. לאחר 11 שנים בהן היה חלק ממשרד התיווך רימקס סטאר, יצא דורון בתחילת החודש לדרך חדשה ועצמאית והקים את מותג התיווך עצמאי "כץ נדל"ן".

דורון, הנשוי לורד ואב לשתי בנות: סול בת השלוש וחצי ומיה בת שנה ושלושה חודשים, הוא הרצלייני שורשי. הוא גדל ברחוב גולומב בהרצליה הירוקה ולמד בבתי הספר אלון, בן גוריון והיובל.

לתחום הנדל"ן והתיווך הגיע כבר בגיל צעיר יחסית. "הייתי בן 26 כשנתקלתי במודעת דרושים של רימקס. מכיוון שכל חיי התעסקתי במכירות החלטתי לבנות קריירה בתחום התיווך.

מכיוון שתמיד רציתי להיות עצמאי, כאשר נתקלתי בהזדמנות אימצתי אותה בשתי ידיי".

דורון מספר שרימקס היה עבורו בית ספר מעולה: "העבודה ברימקס נתנה לי למידה, חניכה, ליווי צמוד, יצירת בסיס רחב לעבודה. וגיבוי בתהליך מו"מ על ידי בעל המשרד,  המשרד שתמיד תמך ועזר". אבל דורון, כפי שתבינו מיד, לא הסתפק בזה ותמיד דאג להרחיב אופקים: "במהלך השנים למדתי באוניברסיטת תל אביב : נדל"ן עסקי, ניהול משא ומתן וניהול שיווק. בשנת 2018 -2019 למדתי בבית הספר לקצועות המו"מ "שקלא וטריא" והוסמכתי כמומחה בליווי במשא ומתן. מדובר בתוכנית המקבילה לתואר שני , בין היתר לומדים מתודות מ Harvard Business" "School, את התוכנית ייסד עו"ד מיכאל צור, מרצה מעל לשני עשורים באוניברסיטאות מובילות בארץ ובעולם. במסגרת התוכנית הוכשרתי במעל 60 מתודות שונות לניהול מו"מ".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

 

דורון, מה הקושי הכי גדול בלהיות מתווך?

"שני דברים עיקריים בעיני. הראשון הוא אי היכולת לנהל את התהליך במלואו. גם כשאתה מאמין שהעסקה נכונה וטובה ללקוח ומנסה לקדם אותה, זה לא תמיד מתקבל ומתממש. בסופו של יום אני לא המוכר ולא הקונה. היתרון שלי הוא ביצירה וביסוס של אמון עם הלקוחות, כך שלרוב הם מקבלים את ההמלצות שלי בנוגע הצעד הבא בתהליך. השני הוא נקודת המבט השונה של הצדדים על העסקה. המוכרים בטוחים שהולכת להיות עליית מחיר, בעוד הקונים בטוחים שתהיה ירידה. כמובן שכל אחד רואה את התהליך מהזווית שלו, כך שמטרת המתווך היא לשקף לכל אחד את הצד השני".

אלו תכונות צריך מתווך כדי להצליח?

"מגוון גדול של תכונות דרושות להצלחה בתחום. אמינות ויושרה קודמות לכל בעיני. אלו דברים שאני לא מתפשר עליהם ולא אתפשר עליהם לעולם. לאחר מכן הייתי אומר שיצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה, מאחר ואני נדרש 'להגדיל את העוגה' בכל עסקה כל הזמן. חשוב להימנע מסיטואציה בה צד אחד יפגע, בעוד הצד השני יצא נשכר באופן מובהק. במצב כזה העסקה בסיכון גבוה, וללא כישורים מתאימים של המתווך העסקה תכשל. בנוסף, אציין התמדה כתכונה חשובה מאוד, מאחר ומתווך טוב רץ למרחקים ארוכים ועליו לדעת להביט תמיד מעבר לעסקה הקרובה. חשוב מאוד לדעת לחשוב על היום שאחרי, כי אנחנו כאן כדי להישאר, לתחזק את המוניטין שצברתי בעמל רב ולפתח את העסק שנים רבות קדימה".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

 

מה מייחד אותך כמתווך?


"אני נותן מאה אחוז מעצמי. תמיד! אני נוכח לאורך הטיפול בעסקה מההתחלה ועד למצבים משבריים שעלולים להתרחש גם לאחר חתימת החוזה. אני רואה את עצמי כמגן ללקוחותיי, ואינני עוזבם לעולם להתמודדות עם אירועים שאינם מכירים, בייחוד שאני חי את העולם הזה יום יום .לדוגמה, בטיפול בדירה במהלך תקופת ההשכרה, במפגש עם בעלי מקצוע, או כל אירוע אחר שנקלע בדרך של בעל הבית. לאחרונה טיפלתי בדירה של לקוחות חוזרים, שנדרשו להתקנת מזגנים, צביעה ולהתקנת פרקט. את הכל ניהלתי עבורם בכדי להקל על בעלי הבית. זאת הסיבה לדעתי, שהם עובדים איתי כבר כמה שנים.

"המטרה הראשית שלי היא 'להוריד מהראש' של המוכר או הקונה את כל שאפשר, בידיעה שיש להם איש מקצוע מהמעלה הראשונה, שמטפל בתהליך ומספק פתרונות לקידום התהליך. המשרד שלי הוא משרד בוטיק, המעניק ללקוחות שלו ליווי החל משלב המחשבה על תהליך המכירה, ועד לחתימת החוזה. תהליך המכירה הוא מורכב ואמוציונלי מאוד לעתים , ובעל מקצוע המייצג מוכרים, אני חייב לגלות ערנות ולהתייחס לדברים קטנים כגדולים , אחרי הכל מדובר על אנשים המוכרים את הנכס היקר להם מכל , את הבית שלהם… ולקונים חשוב לציין שיש לי מעטפת רחבה של בעלי מקצוע להיוועצות כמו: עו"ד מומחים לנדל"ן ,שמאים, קבלני שיפוצים ויועצי משכנתא, שמלווים את התהליך ע"מ להעניק את המענה הטוב ביותר ובזמן הקצר ביותר".

איך השפיע משבר הקורונה על שוק הנדל"ן?

"מנקודת מבטי, השוק לא עבר טלטלה קשה. מי שרוצה לקנות לא ימתין לסוף המשבר. החיים נמשכים. אותו הדבר נכון גם לחפצים למכור. אני מעריך בזהירות שבשנת 2020-2021 השוק יישאר יציב עם עליית מחירים קטנה. בנוגע לשנים הבאות אין לדעת בוודאות, היות ואם יהיו שינויים משמעותיים בענף הנדל"ן, הם יתרחשו כתוצאה מהתערבות מוניטרית ממשלתית. באם לא תהיה כזו – ואני מעריך שלא תהיה התערבות משמעותית – אפשר לצפות להמשך זחילת המחירים למעלה גם בעתיד".

אתר הבית של דורון כץ – www.doronkatz.co.il
התקשרו לדורון כץ – 054-4914444

שלחו הודעת וואטסאפ לדורון כץ – לחצו כאן
דף הפייסבוק של דורון כץ – לחצו כאן


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן