דורון כץ - מתווך נדל"ן

דורון כץ – בעלים כץ נדל"ן

האם ייתכן שהבית שלכם שווה יותר ממה שחשבתם? שנת 2021 כבר בעיצומה ואין ספק לגבי עוצמתה: עצירה בהתחלות הבנייה בעקבות הקורונה שדחפו מעלה את ערך הנכסים ורמות הסיכון בשוק הנדל"ן, בנוסף לטלטלה ביטחונית מורכבת וגם ממשלה כנגד כל הסיכויים. אבל האם דווקא בשנה שבה כלכלת משק הבית צפויה להיפגע, אתם עתידים להרוויח? אם יש ברשותכם דירה שאתם משכירים, התשובה היא כן. ייתכן שדווקא למרות הגאות הצפויה בשוק מחירי הדירות ואולי דווקא בזכותה, חלקכם עומדים לגלות שהזמן המתאים לבצע הערכת שווי נכסים מחודשת הוא עכשיו, לאור הגל הנוסף של התנפחות המחירים לצד שחיקת התשואה שמעולם לא הבחנתם בה.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

על עלייה ושחיקה

אז על מה בעצם אנחנו מדברים? כידוע, שוק הנדל"ן עלה במחיריו משמעותית בעשור האחרון ובמקומות מסוימים אף הכפיל את עצמו והדבר גרם גם לעליית שווי הנכס שרכשתם להשקעה או זה שירשתם לפני מספר שנים. אלא שבפועל, עליית המחירים הזו איננה עולה בקנה אחד עם התשואה הנוכחית שהלכה ונשחקה, כלומר זו שמגלמת את הרווח שאתם נהנים ממנו. את התשואה בענף הנדל"ן נהוג לחשב על פי הנוסחה הבאה: לוקחים את שכר הדירה המתקבל מידי חודש, מכפילים ב-12 כמספר חודשי השנה ומחלקים בשווי הנכס. במילים אחרות, אם רכשתם לפני כעשור דירה בשני מיליון שקלים ואתם משכירים אותה ב-6,000 שקלים בחודש, אזי בהכפלתה יתקבל סכום של 72,000. בחילוקו בשני מיליון השקלים תקבלו תשואה שעומדת על 3.6% בשנה. אז אם ישנה תשואה והיא אפילו טובה למדי ביחס לממוצע הנוכחי בשוק (בין 2.8%-3.4% על התשואה בהרצליה לבדה), היכן בדיוק הבעיה? ובכן, שכר הדירה לא עלה משמעותית בשנים האחרונות ביחס למכירי הנכסים, כך שהיום סביר להניח שדירתכם כבר מושכרת בכ-6,500 שקלים בחודש. וכעת לחישוב: בהכפלת שכר הדירה ב-12 נקבל סכום שנתי של 78,000 שקלים. אבל כיום דירתכם כבר לא שווה שני מיליון שקלים ובעקבות עלייה משמעותית במחירי הדירות היא עולה היום כ-2.5 מיליון שקלים, מה שמוריד את תשואתה שנשחקה עם השנים לכדי 3.1%.

משכירים דירה בבעלותכם? כדאי להעריך מחדש את שוויה

 תשואה מתייחסת בפועל לכמות האחוזים שהנכס מניב, כלומר מה בדיוק אתם מקבלים ממנו. היא פקטור חשוב ומרכזי בכל השקעה ולכן צריך לשאוף למקסם אותה באופן קבוע, בייחוד לאור השחיקה המשמעותית שנגרמה לאורך העשור האחרון. כדי לסבר את האוזן, נבהיר כי הממוצע על התשואה בהרצליה עמדה לפי עשור על 5%-5.5% – לעומת 2.8-3.2 אחוזים. ירידה זו מהווה שחיקה משמעותית שחושפת שיש לכם כסף רב ובלתי מנוצל בין קירות הבית. אז כיצד ניתן למקסם את התשואה? בפועל, אם קניתם בעבר נכס שהתשואה שלו הייתה גבוהה בהרבה ונשחקה, הרי שתוכלו לרכוש כיום נכס זול יותר שמניב את התשואה הממוצעת, אך לפנות לעצמכם סכום כספי מכובד לכל מטרה! במכירת הנכס הקיים בשווי הנוכחי שלו שעלה לאורך העשור האחרון בכ-70%, ניתן לרכוש נכס זול ולהשאיר הרבה כסף בכיס שלכם, שיכל אף להגיע למיליון שקלים וזאת כאשר הנכס החדש משאיר אתכם אותה התשואה מבלי להפסיד על הנכס. כעת יש לכם סכום של מיליון שקלים פנויים לכל מטרה: לרכוש נכס נוסף, לסגור הלוואות, לטייל, לעזור למשפחה ועוד. לראייה (בואו נדבר מספרים), אם רכשתם לפני עשור נכס ב-2 מיליון שקלים וכיום שוויו הוא 3 מיליון שקלים, תוכלו למכור אותו, לקנות דירה אחרת בסכום נמוך יותר ולהשאיר לעצמכם כסף למחייה, מבלי לאבד מערך התשואה הנוכחי. תכנון הנכסים שלכם מחדש יוביל כמעט בכל התרחישים לסכום כספי בלתי מנוצל, שכלל לא הייתם מודעים אליו קודם לכן.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

בונים לכם תוכנית עסקית מנצחת

אנו בכץ נדל"ן מציעים לכם לבצע הערכת שווי נכס ללא עלות וללא התחייבות. אנו נאסוף את כל הנתונים והאינפורמציה הרלוונטית כדי לקבוע את שווי הנכס הנוכחי ונבנה עבורכם תוכנית עסקית מדויקת ואישית לכל לקוח, בה תגלו כמה הנכס באמת שווה, כמה שכירות הוא מניב ומהן האלטרנטיבות שיניבו את אותו אחוז התשואה, רק עם כסף נוסף בצד. התוכנית העסקית מביאה בחשבון את חלוקת הכספים האישית, הצרכים האישיים וכמובן המטרות הספציפיות של כל לקוח בנוגע לכספו ונכסיו, תוך סקירת הכדאיות על סמך עלויות המיסוי ויתר העלויות הנלוות. אז, האם גם לכם יש כסף ש"שוכב" כעת בין קירות הדירה המושכרת? ייתכן. בזכות התוכנית העסקית המציגה נתונים ברורים והמלצות מקצועיות להמשך, תוכלו לבצע כעת שינוי לטובה בליווי של מתווך מקצועי וגורמים נוספים מתחומי המיסוי, הפיננסים וההשקעות הפועלים עמנו בשיתוף פעולה. ליצירת קשר למכירה/קנייה ליצירת קשר למכירה/קנייה:

הטלפון של דורון: 050-4914444

אתר הבית של דורון: www.kdre.co.il

זירת הפייסבוק של דורון: www.facebook.com/katz.doron1  


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן