כך חוזרים וטוענים תושבי השכונות הצפוניות של הרצליה, גן רש"ל ונחלת עדה, ומטה המאבק לבינוי שפוי לגבי תכנית הבנייה על שטח שדה התעופה. דיון בהתנגדויות לתכנית התקיים ביום חמישי האחרון בותמ"ל

שרון יונתן

מטה המאבק לבינוי שפוי ותושבי השכונות הצפוניות של הרצליה, גן רש"ל ונחלת עדה, ממשיכים במאבקם לצמצום תכניות הבנייה בשטח שדה התעופה בהרצליה (בתמונה). כזכור, כחלק ממאבקם נערך סקר בקרב מדגם מייצג של תושבי העיר וממנו עולה כי רוב תושבי העיר תומכים בהשארת שדה התעופה הרצליה, כפי שפרסמנו ביום שלישי שעבר ב"שרון און ליין".

ביום חמישי האחרון התקיים דיון בותמ"ל (הועדה הארצית לתכנון ובניה של מתחמים מועדפים לדיור) בהתנגדויות שהגישו תושבי השכונות הצפוניות ומטה המאבק לבינוי שפוי בהרצליה, חברי המועצה מהאופוזיציה והעירייה נגד תכנית הבנייה "קריית המסלול", על שטח שדה התעופה.

התכנית הוצגה על ידי רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) כתכנית שלב א' הכוללת כ-2,300 יחידות דיור ב-17 מגדלים של 25, 30, 45 קומות. תכנית זו היא חלק מתכנית הבנייה המתוכננת בצפון הרצליה, הכוללת כ- 15 אלף יח"ד ב- 75 מגדלים רבי קומות.

התושבים ומטה המאבק לבינוי שפוי תוקפים את רמ"י: "המגדלים הרבים יחנקו את השכונות הצפוניות בצפיפות איומה, ללא מתן פתרונות לתשתיות כבישים, תחבורה ציבורית, ניקוז, חשמל ומבני חינוך, זאת טרם מתן היתרי הבנייה. רמ"י מקדמת תוכנית זו באגרסיביות רבה, תוך התעלמות מוחלטת מרצון תושבי העיר ותושבי שכונות צפון הרצליה ובשימוש ציני של הגוף הדורסני, הותמ"ל. אנו חייבים לעצור זאת ולכן יצאנו, תושבי צפון הרצליה, בקמפיין להקפאת התכניות הללו והשארת שדה התעופה שהוא העוגן האחרון בעצירת הקטסטרופה האורבנית המתוכננת על הרצליה ועל כל אזור השרון".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן