לישיבת המועצה שתתקיים מחר (ראשון) יובא עדכון על הכוונה להקים מנחת מסוקים בחלקה המזרחי של העיר, מדרום לשטח בית העלמין מורשה ובסמוך לכביש 4. מנחת זה אמור להחליף את המנחת שהוקם לפני שבעה חודשים במערב העיר. תושבים, בעיקר אלו המתגוררים בשכונת מורשה, צפויים להתנגד לתוכנית

שרון יונתן

בתמונה: מנחת המסוקים במערב העיר

שבעה חודשים לאחר שתושבי השכונה המערבית יצאו למאבק נגד הקמת מנחת המסוקים במערב העיר, נדמה שמאבק תושבים חדש בפתח והפעם בצידה המזרחי של העיר.

עיריית רמת השרון נמצאת לאחרונה במשא ומתן מול משרד הביטחון על אפשרות להקמת מנחת מסוקים בשטח שנמצא מדרום לבית העלמין מורשה, בסמוך לכביש 4 ובסמוך לשטח שעליו מתוכננת להיבנות המשרפה המפורסמת.

ב- 12 בינואר שיגרה רס"ן חמוטל עבודי, מ"מ נציג שר הביטחון בועדות המחוזיות מרכז ות"א, מכתב לראש העירייה אבי גרובר שכותרתו "שימוש בשטח מורשה עבור מנחת". במכתב ציינה כי "במסגרת תהליך משותף לאיתור חלופה עבור מנחת באיזור רמת השרון התקיים סיור בתאריך 15 בנובמבר 2020 ובו נמצאו מספר חלופות". רס"ן עבודי הוסיפה כי מבין החלופות, החלופה המתאימה מבחינה תעופתית הינה חלופת מורשה וציינה כי הם "מבקשים לקבל את הסכמתכם לנושא".

הנושא יובא לדיון בישיבת מועצת העיר שתתקיים מחר (ראשון), אם כי לא להצבעה. בסדר היום מופיע הנושא בסעיף מספר 15  כ"עדכון בנושא מנחת המסוקים".

כזכור, מאבק תושבים נחוש, בהובלתה של דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ותושבים נוספים, גרם לכך שהעירייה פנתה למשרד הביטחון ודרשה כי לא יתבצעו המראות ונחיתות במנחת במערב העיר שהוקם בסוף חודש אפריל ללא ידיעת התושבים שטענו אז כי מדובר במחטף בחסות הקורונה. כאמור, כתחליף לכך, מוצע כעת שטח למנחת במזרח העיר, הנמצא במרחק של מאות מטרים מבתי התושבים המזרחיים ביותר בשכונת מורשה.

תושבי מורשה: אין לאפשר הקמת מנחת מסוקים

הנושא נודע לתושבי העיר בעקבות פוסט שפירסם אתמול (שישי) בשעות אחר הצהריים משה ריינס, תושב העיר, בפייסבוק ובקבוצות וואצאפ עירוניות מובילות. כמו שזה נראה, לפי הדיונים בקבוצות הווצאפ, גם המיקום המוצע יגרום להתנגדות לא קטנה בקרב תושבי העיר, בעיקר כמובן משכונת מורשה.

ריינס כתב: "דווקא תכננתי להירגע בסוף שבוע גשום זה, אבל פתאום בזווית העין גיליתי עוד איום על תושבי מורשה ונווה מגן, צהלה ואם המושבות. זוכרים את מנחת המסוקים במערבית שצץ? אז השמועה האחרונה שמסתובבת שעקב הצרות שעשו להם במערבית, משרד הבטחון יקים את המנחת בקרוב ליד בית העלמין של מורשה. זה מרחק קצר מבתי התושבים ברחוב אילת, הגפן, אלכסנדרוני וכו".

ריינס מתאר את תחושות התושבים בשכונת מורשה ובחלקים המזרחיים של העיר: "המנחת, אם ללמוד מהמנחת שנבנה במערבית, הוא מנחת מסיבי שיאפשר לכמה מסוקים נחיתה בו זמנית. בכדי לנחות בכל שעות היממה תותקן תאורת נחיתה מיוחדת, וייסלל כביש גישה. מסוקים יגיעו ביום ובלילה בגישה נמוכה על פי משטר הרוחות לפעמים מכיוון מורשה, לפעמים נווה מגן, לפעמים אם המושבות ממש אח תאום למנחת שתושבי המערבית הצליחו לבלום. אין לי שום דבר נגד משרד הבטחון, אין לי שום דבר נגד חיל האויר. אני חושש שהמנחת הזה הוא בסה"כ מנחת לנוחיות ההגעה לישיבות בקריה של אלופי פיקוד שונים. שום דבר מבצעי אין פה לידנו, אם יהיה מקרה חרום מסוק יכול לנחות פה בשדות ללא הכנות. כמו כן למיטב זכרוני אין בתב"ע של האזור שדה תעופה או מנחת. הלו, מישהו שם למעלה ברחוב ביאליק. תתעוררו. זה לא יקרה. לא למדתם כלום מאירוע המשרפה?".

מיקי מחבובי, תושב מורשה וממובילי מאבק המשרפה, אמר היום ל"שרון און ליין": "חדשות לבקרים תושבי העיר נחשפים להמון תקדימים מסוכנים של פגיעה בציביונה של העיר ופגיעה באיכות החיים. אין לאפשר הקמת מנחת מסוקים לא במערבית ולא במזרח העיר במורשה. אנו תושבים נחושים שפועלים במאבקים לשמירה על ציביונה ועתידה של העיר. מנחת מסוקים לא יקום בשטחיה המוניציפליים של העיר רמת השרון".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן