הם נבחרים אחת לחמש שנים ומייצגים אותנו במועצת העיר בהתנדבות מלאה. מה אתם יודעים על חברי מועצת העיר של רמת השרון? את הספתח במדור עושה חברת המועצה באצ'י אלקובי מסיעת "רמת השרון חופשית"

שרון יונתן

באצ'י אלקובי, בת 50, נשואה פלוס 3 ילדים, ילידת טורונטו קנדה ומתגוררת בשכונת מורשה

עיסוק: עובדת במחלקת תקשורת ארגונית בחברת טבע

סיעה: רמת השרון חופשית, חברת מועצה מאוקטובר 2018

תפקידים וועדות: מחזיקת תיק שירותים חברתיים וקהילתיים (רווחה), יו"ר וועדת הרווחה, חברה בוועדות: חינוך, מכרזים, שלום הילד, תכנון ובנייה, ביקורת, מינוי בכירים.

מדוע היה חשוב לך להיבחר למועצת העיר?

"אני פעילה חברתית מאז ימי המחאה של 2011 בה יצאנו לרחובות בשאיפה לצדק חברתי. המשכתי כפעילה בעמותת רמת השרון החופשית מהיווסדה. ניהלנו מאבק לשימור צביון רמת השרון כעיר פלורליסטית, ושוויונית כנגד ניסיונות של גורמים פוליטיים לשנות את הבית שלנו. לאחר שנים של פעילות הגענו למסקנה שעל מנת להצליח במאבקינו, עלינו להצטרף למועצת העיר ולהשפיע על קבלת ההחלטות ברמה המוניציפלית. כך הוחלט להקים את רשימת רמת השרון חופשית שנבחרה בבחירות האחרונות לסיעה הגדולה במועצה (5 מושבים מתוך 17)".

מהם הדברים העיקריים שקידמת במועצה?

"כמי שבאה מהסקטור הפרטי מאד חשוב לי נושא שירות הלקוחות. אני רואה את האגף כיחידה שעליה לתת מענה טיפול ושירות בצורה הטובה והיעילה ביותר ללקוחותיה. השאיפה שלי היא להרחיב את מגוון השירותים שאגף הרווחה נותן לפרט ולקהילה. רווחה היא יותר מטיפול במקרי מצוקה כלכלית או באוכלוסייה עם לקויות, רווחה זה מקום שמחזק את הקהילה כולה. השאיפה שלי היא שיפתחו מרכזי מקצועות למידה למבוגרים בעיר בחסות העירייה בנוסף, על האגף לתת מענה לחברי הקהילה מגיל 0 עד 120. ולכן מה שעדיין חסר לנו וזה הפרויקט המרכזי עליו אנו עובדים הוא בניית מעון שיקומי יומי לפעוטות מגיל שלושה חודשים עד שלוש. אין סיבה שנסיע את הילדים הללו לערים אחרות, אנחנו חייבים למצוא להם מענה בעיר שלנו. אני מאד גאה בהצעה שהעברתי עם חברות וחברי מועצה נוספים בנושא הדרת נשים במרחב הציבורי. נושא השוויון המגדרי חשוב לי ביותר, לצערי אנו רואים שמעמד הנשים נפגע והורע בפרט בשנים האחרונות ,במרחב הציבורי , במקומות עבודה, בפוליטיקה, בתרבות ובצבא בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מתמדת של מקרי אלימות כלפי נשים, זילות, החפצה והדרה. לצערי ניתן לראות שגם בתחום המוניציפאלי המעמד שלנו אינו שווה , אנחנו רק ארבע חברות מועצה ומספרנו ירד מהבחירות הקודמות, כנ"ל גם בכנסת מספר הנשים בסימן ירידה מתמדת.

מה הם הדברים שתרצי לקדם עד סוף הקדנציה?

"רישום עירוני של זוגיות בעירייה, אני מאמינה שכל אחד זכאי להתחתן ולהקים משפחה. מושג המשפחה השתנה בעשורים האחרונים ואני מאמינה שרמת השרון צריכה להניף את הדגל בכל הנושא של זכויות הקהילה הלהט"בית. נושא נוסף שחשוב לי לקדם הוא לימודי האבולוציה במערכת החינוך בעיר מגני ילדים ועד התיכון.  רוב הילדים כיום מסיימים 12 שנות לימוד בלי לדעת על תאוריית האבולוציה , על מוצא האדם ומי היה דארווין.

השלימי, מועצת העיר של רמת השרון היא..

"מקום בו ניתן לקדם דברים למען העיר ותושביה".

באיזו רשימה תבחרי בבחירות הקרובות לכנסת ומדוע?

"אני אבחר בעבודה-גשר-מרצ כמי שמאמינה בצדק חברתי, במדינה סוציאלית בשיווין זכויות לכל (לא משנה מה העדפות המיניות שלך כולם שווים) בעזרה לחלשים, אך טבעי שאבחר בשילוב המנצח הזה".

מהו ייחודה של רמת השרון?

"אנחנו עיר עם אופי של מושבה, כולם מכירים אחד את השנייה וכמו שאומר השלט, באת הביתה רמת השרון".

מהו הדבר שהכי חשוב לשפר ברמת השרון?

"תשתיות וחזות העיר טעונים שיפור בדחיפות. חזות העיר במיוחד ברחובות הראשיים שלה וגם הרחובות הקטנים בשכונת מורשה בה אני מתגוררת. אנחנו עיר בצמיחה, עוד מספר שנים לפי התחזיות נכפיל את מספר התושבים ואנחנו חייבים לפעול למען תחבורה ציבורית והקמה של שבילי אופנים על מנת לצמצם את העומסים בכניסות וביציאות לעיר".

מהו המקום האהוב עלייך ביותר ברמת השרון ומדוע?

גינת ויצ"ו בשכונת מורשה, פנינה מטופחת חבויה וקסומה בין בתים פרטיים וגני ויצ"ו. אני אוהבת לצאת לשם בערבים עם הכלבה שלנו".

מה תושבי רמת השרון לא יודעים עלייך?

"כשהייתי ילדה החלום שלי היה להיות וטרינרית. עד היום אני מאד אוהבת בעלי חיים, אנחנו מגדלים כלבים שנים ואני מאמינה שהכלב הוא החבר הטוב ביותר של האדם".

מה מרגש אותך?

"כאשר אני מצליחה לעזור למי שפונה אלי זה סיפוק אדיר".

מה מכעיס אותך?

חוסר צדק חברתי

תחביבים בשעות הפנאי?

"שעות פנאי זה מותרות אצלי אבל שאני מתפנה אני מאד אוהבת לשמוע מוזיקה ולקרוא ספרים בנושא פסיכולוגיה חברתית".

תכנית טלוויזיה אהובה?

"הגשר" וכל סדרה סקנדינבית טובה


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן