במסגרת המיזם המיוחד מוצגת בגלריית יד לבנים ברמת השרון תערוכה של אמניות מקומיות בעקבות סיפור חייהן של נשים מהקהילה. כולכם מוזמנים!

שרון יונתן

בתמונה: נשות עמותת "קול אישה"

פרויקט "קול אישה" של רשת מרכזים קהילתיים מגוונים בחר לציין את יום האישה הבינלאומי בתערוכת אמנות קהילתית. 15 אמניות מקומיות יצרו יצירות אמנות בהשראת סיפור חייהן של 15 נשים מהקהילה.

התערוכה, המוצגת בבית יד לבנים ברמת השרון עד ה- 22 באפריל, תעסוק בסיפור חייהן המאתגר והייחודי שעברו נשים מהקהילה שבאומץ רב החליטו להשמיע את קולן, ולשתף בסיפורי המשברים הקשים שעברו ובכך להוות השראה לנשים אחרות ובכלל.

התערוכה מספרת את סיפורן של נשים מכל הגילאים ביניהן אישה שהתמודדה עם דיכאון אחרי לידה, אישה שגידלה את ילדיה לבד, אישה שהתמודדה עם בעל הלום קרב, אישה שאיבדה את בתה ועוד. אוצרת התערוכה, רונית צור ליוותה את האמניות והנשים במטרה להביע את הסיפור והמסר של כל אחת ורקמה את החיבורים והפיקה את התערוכה במקצועיות, רגישות ויצירתיות.

קול אישה" הינו מיזם משותף, במסגרת תכנית העמיתים של ארגון JCC Global, מגוונים- רשת מרכזים קהילתיים ברמת השרון, המרכז הקהילתי היהודי בקרקוב, פולין והמרכז הקהילתי היהודי בפאלו אלטו, קליפורניה. מטרת הפרויקט הינה ליצור חיבור, דיאלוג והעצמה של נשים משפיעות ומעורבות מקהילות שונות בעולם, כחלק מקידום של שינוי חברתי. במסגרת המיזם כל משלחת יוזמת ומפיקה פרויקט קהילתי בעל השראה, הנותן מקום לנשים מעולמות שונים ובתחומים שונים.

השנה הפרויקט הנבחר היה תערוכת האמנות. במהלך העבודה על הפרויקט, לכל צמד של אישה מספרת ואומנית, התלוותה נציגה מקבוצת "קול אישה", שהייתה אוזן קשבת ותומכת עבור שתיהן. הרוח החיה שדאגה לגיבוש ולהובלת הפרויקט הייתה ניצה ערמון סמנכ"לית מגוונים לשעבר, היא זו שבנתה אמון ומחויבות הדדיים, והמפגשים היו משמעותיים עבור כל אחת מהמשתתפות.

פתיחת התערוכה החגיגית התקיימה ביום האישה הבינלאומי, בהשתתפות ראש העירייה, אבי גרובר, מובילת הפרויקט וסגנית ראש העירייה, דוברת וייזר, מרכזת הפרויקט, ניצה ערמון, סגן ראש העיר ויו"ר דירקטוריון מגוונים, עידן למדן וכמובן האמניות והנשים המשתתפות. 

לצד התערוכה, ייערך זום בינלאומי בחסות  JCC Global שבו תוצג התערוכה והסיפורים הנלווים לה, ובו ישתתפו גם קהילות פאלו אלטו וקרקוב שהן חלק מפרויקט עמיתים: משתתפות קרקוב תצגנה הגדה נשית אותה כתבו ומשתתפות פאלו אלטו תצגנה את עבודתן המקומית והתובנות שלהן ליום האישה הבינלאומי.

התערוכה תוצג בגלריה בית יד לבנים, בין התאריכים 9.3-22.4 הכניסה למחזיקי תו ירוק, בתיאום מראש טל' 03-7600101 או במייל shosha@migvanim.com


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן