לאחר שתפילות ראש השנה התקיימו ברחבה הצמודה למגרש הספורט בבית הספר היסודי "דורון", הוחלט לבטל את תפילות יום הכיפורים מחשש להתקהלויות שיגבירו את הסיכון בהדבקה בקורונה

שרון יונתן

עוד לפני שהתקבלה ההחלטה על תפילות בקפסולות של עד 20 אנשים, החליטו אתמול בשכונת נווה גן לבטל את תפילות יום הכיפורים שהיו אמורות להיערך בבית הספר היסודי "דורון".

בשכונת נווה גן אין בית כנסת קבוע ומזה עשר שנים תפילות ראש השנה ויום הכיפורים התקיימו באולם הממוזג של המתנ"ס. השנה, בשל ההנחיות הועברו התפילות לשטח פתוח, הרחבה הצמודה למגרש הספורט בבית הספר היסודי "דורון" (בתמונה) ושם אכן התקיימו תפילות ראש השנה והיו אמורות להיערך גם תפילות יום הכיפורים. לאור המצב, הצוות המארגן החליט אתמול שתפילות אלו לא יתקיימו כדי לא להגביר את הסיכון בהדבקה בקורונה.

חבר המועצה רביד פלד, תושב השכונה, הסביר: "לאור מצב התחלואה החמור וכדי להימנע מהתקהלויות, הוחלט כי השנה לא נקיים בשכונה את תפילות יום הכיפורים כמנהגנו בעשר השנים האחרונות. אנו לא רוצים לקחת סיכונים מיותרים ולכן החלטנו להימנע גם מתפילות גם בשטח הפתוח. לתפילות ראש השנה הגיעו 60 אנשים והצפי ליום כיפור היה 300 אנשים שהיו מגיעים עם ילדיהם והיו נוצרות במקום התקהלויות. הרוב המוחלט של התושבים הבין וקיבל את ההחלטה שלנו".

הרב משה רודרמן משכונת תל ברוך בת"א, הסמוכה לנווה גן, ומי שמארגן את התפילות בשכונה, כתב לתושבים: "לאור מצב התחלואה המיוחד והמאתגר, התלבטנו רבות אני וחברי ועד בית הכנסת אם וכיצד לקיים את התפילות ביום הקדוש יום הכיפורים כהרגלנו בעשור האחרון. הגענו להחלטה קשה כי לא נקיים השנה את התפילות בציבור. במבנה הסגור של מגוונים יש חשש מהתקהלות המונית המהווה סכנה לשלום הציבור. מאידך קיום תפילה במגרש הפתוח כמו בראש השנה ובמזג אוויר לוהט ולחות גבוהה עלול לגרום לשבירת הצום בטרם עת".

הרב רודרמן הציע לתושבי השכונה: "אני ממליץ שכולנו נכין סידור-מחזור ליום כיפור ונתפלל בבית. כל המעוניין בסידור תפילה יפנה אליי במייל ויקבל לביתו".

חבר המועצה ירון גדות, גם הוא תושב השכונה, אמר בנושא: "נווה גן שכונה חילונית ואין בה צורך בבית כנסת. ההחלטה שהתקבלה בהמשך לנוכחות הדלה בראש השנה מתבקשת ואני מקווה לטובת בריאות הציבור שעוד שכונות בעיר ובארץ יוותרו על התפילות המיותרות בכיפור".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן