לא רבים יודעים שסצנות הסנוקר המפורסמות מהסרט "חגיגה בסנוקר" צולמו בבית קפה קטן בשכונת מורשה ברמת השרון. בדריה אליהו, בעלת בית הקפה, נזכרת בערגה איך ביקש ממנה בארקן להשתמש במקום לסרט שיהפוך לאחד מסרטי הבורקס הטובים שידע הקולנוע הישראלי

שרון יונתן

יהודה בארקן בסצנה מהסרט. צילום: באדיבות משה ולאון אדרי

מאז שהיוודע אתמול מותו של יהודה בארקן ז"ל, משחקני הקולנוע הטובים והמצליחים בתולדות הקולנוע הישראלי, סרטיו המוכרים והידועים עלו שוב לתודעה. לא רבים יודעים כי סצנות הסנוקר המפורסמות מהסרט "חגיגה בסנוקר", שהוקרן אמש בערוץ 12 לזכרו של בארקן, צולמו בשכונת מורשה ברמת השרון.

בשנות השבעים היה לבדריה וחלף אליהו בית קפה קטן בשכונה המזרחית של רמת השרון ובו ארבעה שולחנות סנוקר. "יום אחד בא אלינו אורח יקר, יהודה בארקן, וביקש לצלם סרט אצלנו בקפה. אפילו הבן שלי היה אחד הניצבים בסנוקר", נזכרה היום בדריה שגרה עד היום בבית הצמוד לבית הקפה.

על בארקן יש לה כמובן רק מילים חמות: "הוא היה בחור עשר, המשיך לבוא לבקר גם אחרי שהסרט יצא". אז תזכרו, שכשאתם רואים את חכם חנוכה וגבריאל עושים דאווינים למושון, ואת דוד סלוודור מחבר את המקל המפורסם, הכל קרה באמצע שנות השבעים בשכונת מורשה ברמת השרון. המקום קיים עד היום, רק שעכשיו פועלת בו מאפיית סאברין עם הבורקסים המשובחים.

קפה סנוקר בו צולם הסרט חגיגה בסנוקר
בדריה אליהו. בעלת בית הקפה

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן