עשרות תושבים שמעו ביום שני מקרוב על האחים נעם ואיל רון ז"ל מפי הוריהם, צבי וציפורה, שסיפרו על חייהם ומותם של בניהם שנפלו בעת שירותם הצבאי. האירוע התקיים בסמוך לשלט ההנצחה שהוצב ערב יום הזיכרון בשנה שעברה לזכרם של נעם ואיל. חברים מספרים על שני אחים יוצאי דופן שהותירו חלל גדול במותם

שרון יונתן

בתמונה: נעם (מימין) ואיל רון ז"ל

מפגש מיוחד במינו התקיים ביום שני בשעות אחר הצהריים בסמוך לבית הכנסת "שבת אחים" בשכונת נווה רסקו לזכרם של האחים נעם ואיל ז"ל שנפלו בעת שירותם הצבאי. המפגש עם הוריהם, צבי וציפורה, התקיים בסמוך לשלט ההנצחה שהוצב בדיוק לפני שנה, לפני יום הזיכרון 2020 לזכרם של השניים. נעם ואיל גדלו בשכונת נווה רסקו, למדו בבית הספר היסודי אמירים, חגגו את בר המצווה שלהם בבית הכנסת השכונתי "שבת אחים", התגייסו לחיל האוויר ושירתו כטייסים.

סא"ל נעם רון ז"ל , טייס מסוקי קרב, נפל בהתרסקות מסוקו יחד עם רס"ן ארז פלקסר במרץ 2013. בן 49 היה במותו והותיר אישה ושלוש בנות. סרן איל רון ז"ל, טייס מסוקי סער, הוביל את חבריו לטייסת בטיול סנפלינג בנובמבר 1996. לאחר שסייע להוריד את כולם, התרחשה תאונה ואיל נפל. בן 31 היה במותו והותיר אישה. 

את המפגש יזמה קרן מקסימוב ברנדס, תושבת השכונה ויו"ר הנהגת ההורים בבית הספר אמירים, הנמצא בתחומי השכונה. במפגש זכו התושבים לשמוע מציפורה וצבי על חייהם ומותם של בניהם.

צבי רון אמר למחרת המפגש: "המפגש היה מרגש מאוד ונתן לאנשי השכונה, בעיקר הצעירים יותר, הזדמנות להכיר טוב יותר את נעם ואיל שגדלו בשכונה ולמדו בבתי הספר אמירים, עלומים ורוטברג. אנחנו תמיד שמחים לדבר עליהם ובכך למעשה להחיות אותם, במיוחד שזה בקרב אנשי נווה רסקו. אנחנו מודים לקרן ולאנשי השכונה שיזמו את המפגש המוצלח והמרגש עבור כולם".

ציפורה וצבי רון במפגש בנווה רסקו רמהש לזכר,שני בניהם שנפלו
צבי וציפורה רון עם קרן מקסימוב ברנדס במפגש המרגש עם התושבים

קרן אמרה לאחר האירוע: "ערב של זכות נפל בחלקנו, כאשר הקשבנו בשקיקה לציפורה וצבי רון, הוריהם של נעם ואיל, כשפתחו את ליבם וסיפרו לנו על חייהם ומותם של הבנים. נעם ואיל ז״ל שכמו הוריהם ואחיהם מיכל ויוני, מייצגים את כל הטוב והערכי שבאדם. מלח הארץ, אוהבי אדם וטבע, חכמים, יצירתיים, חברים ואנשי משפחה מופלאים. נווה רסקו היא בדיוק הקהילה שהיא בזכות מורשת וערכים כשל משפחת רון".

היום (רביעי) בשעה 11:45, יוקרן בערוץ 13 הסרט ״נעם ואיל רון – ממרומי פסגות המראתם״ שיצרו ציפורה וצבי רון על חייהם של בניהם.

דוגמא ומופת למושג "מלח הארץ"

נעם ואיל היו שני אחים מתוך ארבעת ילדי משפחת רון להורים ציפורה, מורה ואשת חינוך אהובה ומוערכת, וד"ר צבי, מרצה וחוקר באוניברסיטת תל אביב. חברים מספרים כי נעם ואיל היו דוגמא ומופת למושג "מלח הארץ", אנשי עשייה וערכים, חדורי אהבת הארץ והעם היהודי, תורמים לחברה ולקהילה, מוכנים תמיד לשרת את המדינה בקבע ובמילואים. אנשים טובים המקיימים כמו הוריהם את תפיסת "ואהבת לרעך כמוך".

נעם סיים בהצטיינות יתרה תואר ראשון בפיסיקה והתקבל למסלול ישיר לדוקטורט. אדם מיוחד, ערכי, יצירתי, איש משפחה חם ומסור. הקים וניהל את מפעל ההייטק – "סגרמטה". איל סיים בהצטיינות הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. אדם שקט ועוצמתי, בעל כושר התמדה, דבקות במטרה וראיה קדימה. מסור למשפחתו. שניהם אהבו לטייל והטיבו לנווט בשבילי הארץ.

ההורים ציפורה וצבי רון עומדים בראש קהילת המתפללים בבית הכנסת "שבת אחים". חברים בשכונה מספרים על אנשים אצילים ומקסימים, בעלי שיעור קומה, רגישים, חמים, רחבי לב ואוהבי הבריות המשרים על סביבתם נעם ורוגע והרבה שמחה. ציפורה בחיוך תמידי שובה לב מארחת בביתה מעגלי נשים ואהובה על כל מכיריה. ד"ר צבי רון, נשיא בית הכנסת, ידוע בדרישותיו ובסיפוריו המרתקים. בית הכנסת מארח טקסי קבלת ספרי תורה של תלמידים מבתי הספר ברמת השרון אשר מבקשים כי צבי ישא דברים בפני התלמידים, מסורת הקיימת כבר שנים רבות ומאות רבות של ילדי רמת השרון שמעו את דבריו וסיפוריו של צבי. בית הכנסת נחשב למבוקש ביותר בכל איזור המרכז כמקום לעלייה לתורה של בני מצווה.

בית הכנסת ”שבת אחים" כשמו כן הוא. בית כנסת קהילתי ומיוחד בית חם למתפללים מכל הזרמים ביהדות, מסורתיים, חילוניים ודתיים, התפילות בנוסח ישראלי ובהשפעת ניגוניו של הרב שלמה קרליבך. הסיבה המרכזית לכך היא דרישותיו של צבי אשר לומד וחוקר על משפחתו של כל בן מצווה ולאחר העלייה לתורה מדי שבת מספר באופן מעורר השראה, בהומור ובחן רב את סיפור משפחתו המורחבת של בר המצווה לאורך הדורות והשנים ועד לצדדים המיוחדים של נער בר המצווה וגורם להתרגשות רבה בקרב השומעים.
להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן