רגע לפני שהיא סוגרת את החנות שלה, "מרכז הלבשה" ברחוב אוסישקין ברמת השרון, מסכמת רחל ישי תקופה של 43 שנים. רחל מספרת מה היה הכי חשוב לה במשך כל השנים, מדברת על הקשר עם הלקוחות וחושפת מה יהיה חסר לה

שרון יונתן

"נהנתי מאוד מהעבודה שלי בחנות כל השנים ועכשיו הזמן שלי לפרוש ולהשקיע בדברים שאני אוהבת", כך אמרה היום רחל ישי (בתמונות), בעלת חנות "מרכז הלבשה" ברחוב אוסישקין 41 ברמת השרון, שהחליטה לאחרונה על סגירת החנות המיתולוגית ומוכרת.

רחל (בת 67, נשואה ואם לשניים) פתחה את החנות עם אחותה הגדולה, עליזה רוטבך, לפני 43 שנים. מה שהחל כבוטיק קטן הפך לחנות שכל ילד והורה ברמת השרון מכיר, חנות להלבשה לכל המשפחה שבה אפשר למצוא הכל, במחירים זולים ועם שירות מכל הלב.

"פתחנו את החנות כשהיינו רווקות ואני הייתי בת 25", נזכרה היום רחל כשהיא מספרת בערגה על ימיה הראשונים של החנות: "בהתחלה זה היה בוטיק, אבל עם הזמן התאמנו את עצמנו לצרכים של האנשים וראינו שיש דרישה להלבשה לכל המשפחה. במשך כל השנים עבדתי עם אחותי עד שהיא חלתה לפני שנה ופרשה".

למרות צירופי המקרים, רחל מסבירה כי לסגירת החנות אין בהכרח קשר עם מגפת הקורונה: "ברגע שאחותי חלתה התחלתי כבר לחשוב על כך שאסגור את החנות כשנגמר חוזה השכירות. כמה שנהנתי כל השנים, כבר התעייפתי".

רחל, איך הקורונה השפיעה עלייך ועל העסק?

"אגיד משהו שישמע מוזר. הקורונה לא השפיעה עליי ועשתה לי דווקא טוב כי אלו היו חודשיים שהייתי בבית עם בעלי ועם הילדים, הרגשתי אותם, חווינו חוויות ביחד. היה ראש שקט בלי לחץ של העבודה. היה לי קל יותר כי ידעתי שכל העולם מתנהל ככה ולכן לא כאב לי. העולם נעצר מלכת ולא הייתי שונה מאיש".

ספרי לנו קצת על החנות שלך.

"החנות הייתה מוסד בעיר והיום אני מבינה זאת יותר כי שומעת את התגובות. במהלך כל השנים היה חשוב לי מאוד להביא לחנות בגדים איכותיים במגוון רחב ומחירים סבירים. ההתמקצעות שלנו הייתה בכמה מישורים: בתלבושת אחידה תמיד היה לי מבחר רחב והיה חשוב לי לשמור על איכות הבגד. היינו החנות מספר אחת בארץ במבחר של בגדי צופים. באו אלי ממקומות שונים כי לא מצאו בגדי צופים אצלם. הדבר השלישי, היה שירות הדפסות על המקום שזה תמיד היה החלום שלי. לאחיין שלי, שהוא מעצב, הייתה פינה בחנות והוא היה עושה הדפסות על המקום עם מיכשור מקצועי".

 יש לך עצב או הקלה על סגירת החנות?

"האמת שאני מרגישה שהגעתי לרוויה ואני שלמה עם עצמי ויודעת שעושה את הדבר הנכון בזמן הנכון. לא מרגישה טעם להמשך כי באמת מיציתי והגיע הזמן לצאת לפנסיה. 43 שנים דחקתי את הצרכים האישיים שלי לפינה, גידלתי את הילדים תוך כדי ואני זקוקה לשקט".

אלו תגובות קיבלת?

"קיבלתי המון תגובות של אנשים שאמרו "כמה חבל", "איפה נקנה" וכדומה. העלתי את הפוסט לפני שבועיים בקבוצת "רמתשרונים" ויש לי צמרמורת מהתגובות הרבות. שתבין, יש אצלי סבתות שקנו אצלי בגדים בצעירותן והיום קונות לנינים שלהם. אין ילד שלא עבר בחנות שלי".

את בין החנויות הוותיקות במרכז העיר. מהן התובנות שלך בנוגע למסחר בעיר?

"אני באמת אחת החנויות הוותיקות וכאשר פתחנו את החנות בשנת 1977 היה עדיין את העץ ברחוב אוסישקין בצורת מנורה וכל הרחוב היה מלא בעצים. המסחר אמנם התפתח בשנים האחרונות אבל צריך לפתח אותו יותר. העירייה צריכה לשתף יותר את התושבים באירועים ברחובות. לפני שנה העירייה ניסתה לעשות פרויקט שקונים רק ברמת השרון אבל זה לא עבד. אין את האקשן. אני נוסעת לראשל"צ ורואה תנועה של אנשים. אסכם זאת במשפט אחד, פה אין תנועת אנשים אבל יש לקוחות טובים, קבועים ונאמנים".

מה הכי יהיה חסר לך?

"היחס של הלקוחות, שאני באה בבוקר ויש עם מי לדבר. אני אמשיך לפעול במרחב הציבורי כי תמיד תרמתי. בצעדות ברמת השרון תרמתי חולצות עם הלוגו של החנות, תרמתי באהבה בגדים לילדי הצופים. בעבר, תרמתי חבילות במלחמת שלום הגליל וגם במבצע צוק איתן שלחנו חבילות לגדוד נח"ל לשטחי כינוס. התרומה והנתינה תמיד היו חלק ממני וזה היה לי חשוב כל הזמן".

ועכשיו את מוכרת את כל החנות.

"כן. לפני שבועיים התחלתי מכירת חיסול שאותה אסיים עד סוף החודש. העמדתי את כל החנות למכירה, מ-5.90 שקלים עד 49.9 שקלים מחיר למכנסי ג'ינס. אלו ממש מחירי עלות. אני קוראת לכל הציבור לבא ולקנות דברים איכותיים במחירים נמוכים. החנות פתוחה כל יום משעה 9:00 עד 20:00 וביום שישי עד השעה 15:0. כמובן, מה שלא אספיק למכור עד סגירת החנות אני אתרום. זאת ההזמנות שלי להודות מקרב הלב לקהל לקוחותיי הנאמנים לאורך 43 השנים. מודה להם על פעילות פורה. אני נהנתי ונתתי את הנשמה והם תמיד החזירו לי אהבה".

רחל ישי - סוגרת את החנות ברמת השרון
רחל ישי. זוכרת לטובה את לקוחותיה הנאמנים


 
https://bit.ly/3d9RAAe
 

 
https://www.fb.com/sharonline2020

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן