זהו סיפור מרגש ומעורר השתאות על צלמת הריון שהחלימה ממחלת סרטן השד ולאור חודש העלאת המודעות למאבק במחלה היא החליטה להפיק ולצלם קמפיין מיוחד במינו ששניים מצילומיו מוצגים כאן.

יערה דלגושן היא צלמת הריון, ניובורן ומשפחות שבמהלך השנה נהנית לתעד רגעים מרגשים עבור משפחות ונשים.

באפריל 2018, בגיל 44, בעקבות בדיקה שגרתית שערכה, גילתה כי חלתה בסרטן השד. יערה מספרת: בתקופת ההחלמה גיליתי את ״שלובות – חיבור חדש לחיים״, עמותה הפועלת למען נשים וגברים בתקופת ההתמודדות עם סרטן, מקום שאיפשר לי כמה שעות של התנתקות מהדאגה והחשש".

יערה מספרת כיצד המחלה השפיעה על חייה: "כשחזרתי לצלם החלטתי שלכבוד חודש המודעות לסרטן השד אצלם את אותן נשים שביום אחד חייהן התערערו עם אבחון מחלת הסרטן. זאת כדי להזכיר לכל אישה להתקשר ולכל גבר להזכיר לנשים בחייו, להתקשר לקבוע תור אצל כירורג/ית שד".

החיים הם מתנה. לכי להיבדק. תערוכת מודעות סרטן השד

נשים, לכו להיבדק. צילום: יערה דלגושן

והשנה, זאת כבר השנה הרביעית שיערה מפיקה ומצלמת בהתנדבות. "השנה בחרנו להדגיש את הנשאות הגנטית העוברת בין אמא לבת (הורה לילד). כל המצולמות המשתתפות בקמפיין וגם אני, הן נשים מתמודדות עם סרטן. כשאת נבדקת את לא רק דואגת לעצמך, את דואגת לעתיד הבת שלך. בכל שנה מתנדבות לפרויקט נשים עצמאיות אשר חוברות יחדיו ליצירה משותפת".

אחת המאפרות של המצולמות בקמפיין היא גליה רוזנברג רבי, תושבת רמת השרון, מאפרת במקצועה שסיפרה על הפרויקט: "זאת הפעם השניה שאני מתנדבת לאפר בקמפיין הזה, וזה תמיד מרגש אותי. כל כך שמחה לקחת חלק בבוקר מלא עוצמה נשית, והכל למען מטרה כל כך חשובה".

לסיום, מספרת יערה על "שלובות": "שלובות הינה עמותה למען נשים וגברים מתמודדות ומתמודדים עם סרטן, המציעה מפגשי פנאי והנאה ללא עלות ב- 12 סניפים בארץ, כאשר באזור השרון הסניף נמצא בכפר סבא. מי שהקימה את שלובות היא שרון איתן ויחד איתה מנהלות עוד נשים את הסניפים ברחבי הארץ. כולן עושות את זה בהתנדבות מתוך שליחות לחזק ולתמוך מתוך שמחה והנאה. בכל סניף, בכל שבוע מוצעת פעילות בנושאים שונים כגון יצירה, תנועה, מוזיקה, צילום הרצאות ועוד".

לצפייה בכל תמונות התערוכה -לחצ/י כאן

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן