הרוחות בבית הספר היסודי אמירים ברמת השרון לא נרגעות. תוך כדי עימות חריף בין הנהגת ההורים לעיריית רמת השרון בקשר לליקויי הבטיחות, אובחנו מיום שישי 20 תלמידים מאומתים בקורונה, מרביתם משכבת כיתות ו', כאשר כל תלמידי השכבה נכנסו כבר לבידוד.

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע פרגיות לתנור (עם עצם) 2 ק"ג ב-70 ש"ח. חדש! סניף הרצליה

בהנהגת ההרים קושרים בין שני הדברים וטוענים כי הסיבה המרכזית להתפרצות הקורונה בבית הספר היא העובדה שלא ניתן לפתוח את חלונות הכיתות בשל קיבוע שנעשה בהם בגלל נפילת החלון לחצר בית הספר ב- 5 בספטמבר.

בהנהגת ההורים אומרים: "הפתרון החלמאי שמצאה העירייה הוא קיבוע החלונות בלי יכולת לפתוח אותם לאוורור. נדגיש, כל החלונות אטומים. הנהגת ההורים התריעה במשך כחודש כי הכיתות הופכות למדגרת קורונה. ראש העירייה לא התייחס באופן מופגן ומודגש. ההורים והתלמידים לכודים בין אי שקיפות והסתרה של העיריה והנסיון שהמידע לא ידלוף. ילדי בית הספר היסודי הפכו לניסוי במדגרת קורונה סגורה ואטומה, המתקיימת בכיתות ללא חלונות כשכל הגורמים מנסים להתחמק ממתן פתרון תוך התנהלות לא אחראית ומסכנת חיים".

ההורים משביתים את הלימודים ממחר

להורי התלמידים נמאס והם החליטו לקיים השבתת מחאה ממחר (רביעי). בהודעה שהוציאה אתמול קרן מקסימוב ברנדס, יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר, להורי התלמידים, נכתב: "מתוצאות הסקר שערכנו עולה תמיכה ברורה בהשבתת הלימודים בבית הספר עד ימצא פתרון לאוורור הכיתות בצורה ראויה ויופסק מיידית המשחק בבריאות הילדים. מספר החולים עולה מרגע לרגע ומדובר בהתפרצות של ממש. מיום רביעי הקרוב אנו מודיעים על השבתת הלימודים בבית הספר שמשמעותה – אי שליחת הילדים ואי כניסת התלמידים ללמידה מרחוק. זאת עד אשר ימצא פתרון משביע רצון שיאפשר שליחת הילדים בבטחה. יש לציין שבפורטל משרד החינוך מודגש כי הסיכוי להידבק בחלל לא מאוורר הינו פי 20 מבחלל מאוורר".

מקסימוב ציינה עוד: "בשיחה עם מנהלת בית הספר, היא עדכנה שנעשים מאמצים למציאת פתרון ביניים עד החלפת החלונות. יותר מנשמח שפתרון ראוי ימצא. יחד עם זאת כיוון שאנחנו ממתינים מעל חודש ודבר לא נעשה, לא נאפשר עוד המתנות. מרגע שימצא פתרון ראוי נשיב את הילדים לביה״ס".

מעיריית רמת השרון נמסר בתגובה: "אנו מאחלים למאומתים ומשפחותיהם החלמה שלמה ומהירה. רמת השרון היא עיר ירוקה בזכות אחריות אזרחית, אחוז מתחסנים גבוה, ופעילות עירונית. התושבים והעירייה משקיעים בזאת רבות. על אף אלה, מפעם לפעם יש התפרצויות נקודתיות בבתי ספר שונים והפעם זה בית ספר אמירים. אכן, בבית ספר אמירים קובעו החלונות זמנית מטעמי בטיחות עד החלפה מלאה. בעת קיבוע החלונות פעלה העירייה על פי הוראות חוזר מנכ"ל משרד החינוך  והשאירה פתיחה של 10 ס"מ בכל חלון, זאת על מנת לשמור על איוורור בכיתות. בנוסף ניתן להשאיר את דלת הכיתה פתוחה ויש מזגן בכל כיתה. אנחנו פועלים בכל דרך חוקית על מנת לסיים את פרויקט החלונות לפי הנהלים".

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע תפו"א לבן/בצל לבן 3.90 ש"ח לק"ג. חדש! סניף הרצליה

בהנהגת ההורים טוענים בתגובה כי לא מדובר ב- 10 ס"מ בכל חלון אלא בכל כיתה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן